CZĘŚĆ PIERWSZĄ SKARBU KIBICA ZNAJDZIESZ [TUTAJ]
Kadra Jaroty Jarocin w rundzie wiosennej sezonu 2021/2022:
Pomocnicy:
Mateusz Dunaj
Metryczka: 8.03.1998, 180 cm, 74 kg
Kariera: Wychowanek
W rundzie jesiennej: 18/3/2/0/1235
Zagrał w każdym spotkaniu rundy jesiennej i to raczej nie powinno się zmienić. Strzelił kilka ważnych bramek, które w ostatecznym rozrachunku mogą okazać się kluczowe w kwestii utrzymania. Piłka go szuka, więc swój dorobek strzelecki z pewnością powiększy.
Kaito Imai
Metryczka: 20.07.1999
Pierwszy z dwóch japońskich transferów do Jaroty. W sparingach strzelił kilka bramek, co pokazuje, że może stanowić ważny element drużyny JKS-u. Czy będzie to element, który na stałe zagości w pierwszym składzie? Ciężko to stwierdzić, ponieważ w sparingach zazwyczaj grał drugie czterdzieści pięć minut.
Sebastian Kamiński
Metryczka: 15.08.1992, 181 cm, 71 kg
Kariera: Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski (juniorzy), Promień Opalenica (juniorzy), Promień Opalenica, Promień Opalenica (juniorzy), Zagłębie Lubin (Młoda Ekstraklasa), Gryf Słupsk, Jarota Jarocin, KS Polkowice, Flota Świnoujście, Zawisza Bydgoszcz, Bytovia Bytów, Widzew Łódź, Bytovia Bytów, Olimpia Grudziądz, Olimpia Elbląg
W rundzie jesiennej: 7/2/0/0/478
W końcówce rundy jesiennej podstawowy piłkarz zespołu Piotra Garbarka, a także strzelec dwóch bramek w pierwszym meczu rundy wiosennej z Zawiszą. W okresie przygotowawczym nie zagrał w zbyt wielu sparingach Jaroty, ale nie powinno to przeszkodzić mu to w tym, by walczyć o miejsce w pierwszym składzie. Jeśli nie będzie grał w wyjściowej jedenastce, to na pewno będzie solidnym kandydatem do wejścia z ławki.
Marcin Konopka
Metryczka: 15.07.2001
Kariera: MTS Pawłowice (juniorzy), AKS SMS Łódź
W rundzie jesiennej: 11/0/2/0/577
Czy będzie podstawowym pomocnikiem w zespole Piotra Garbarka? Jest na to szansa, choć konkurencję może mieć sporą. Podobnie jak Stachowiak czy Stochniałek powinien tych minut wiosną zaliczyć zdecydowanie więcej.
Wojciech Kryger
Metryczka: 1.01.2002, 180 cm, 75 kg
Kariera: Kopernik Poznań (juniorzy), Canarinhos Skórzewo (juniorzy), Lech Poznań (juniorzy), Lech II Poznań, Lech Poznań (juniorzy)
W rundzie jesiennej: 9/0/0/0/309
Zaliczył bardzo dobry występ w pierwszym sparingu z SKP Słupca, gdzie strzelił gola, a później nieco przygasł. Liczby nie działają na jego korzyść i prawdopodobnie będzie musiał pogodzić się z rolą rezerwowego, choć takiego, który z pewnością namiesza.
Igor Rybarczyk
Metryczka: 26.04.2004
W rundzie jesiennej: 0/0/0/0/0
Młody talent, który będzie z pewnością będzie chciał przebojem wedrzeć się do pierwszego składu. To będzie jednak bardzo trudne zadanie patrząc na to, jaką ma konkurencję w środku pola.
Patryk Rzepka
Metryczka: 14.02.2000
Kariera: GKS Jaraczewo (juniorzy), Jarota Jarocin (juniorzy). Jarota Jarocin, GKS Żerków, GKS Jaraczewo
W rundzie jesiennej: 14/0/0/0/443
Wraca do gry po kontuzji, przez którą stracił dużą część okresu przygotowawczego. Pomimo tego z pewnością będzie chciał zagrać minimum tyle samo meczów, choć z pewnością w dużo większym wymiarze czasowym.
Shoma Shimada
Metryczka: 4.06.1997
Drugi z dalekowschodnich piłkarzy, który postanowił w rundzie wiosennej zadomowić się w Jarocie. Podobnie jak jego kolega robił dobre wrażenie w sparingach, a także strzelał w nich bramki. Wraz z Imaim są na podobnym poziomie, więc prawdopodobnie będą nie tylko kolegami, ale też rywalami do miejsca w wyjściowej “11”.
Mateusz Stochniałek
Metryczka: 18.02.2003, 177 cm, 65 kg
Kariera: Unia Swarzędz (juniorzy), Lech Poznań (juniorzy), Lech II Poznań
W rundzie jesiennej: 5/0/0/0/136
Jesienią więcej pokazywał się w zespole rezerw, ale w trakcie sparingów dobrze spisywał się na prawej stronie boiska, dzięki czemu wiosną w pierwszym zespole powinien pokazywać się znacznie częściej także w wyjściowej jedenastce.
Kacper Szymankiewicz
Metryczka: 14.05.1998, 183 cm, 76 kg
Kariera: Polonia Nowy Tomyśl (juniorzy), Amica Wronki (juniorzy), Błękitni Wronki (juniorzy), Lech Poznań (juniorzy), Zagłębie II Lubin, Wisła Puławy, Pogoń Siedlce
W rundzie jesiennej: 16/1/7/1/1312
Jeden z kluczowych piłkarzy w rundzie jesiennej, choć trzeba przyznać, że będzie musiał się bardziej pilnować, gdyż siedem żółtych kartek w zaledwie szesnastu meczach to dosyć dużo. Dobrze by było, gdyby liczbę kartek ograniczył na rzecz liczby goli.
Napastnicy:
Krzysztof Bartoszak
Metryczka: 30.04.1989, 186 cm, 82 kg
Kariera: Luboński KS (juniorzy), Lech Poznań (juniorzy), Luboński KS, Luboński FC, Jarota Jarocin, Warta Poznań, Jarota Jarocin, Polonia Środa Wielkopolska, Mieszko Gniezno
W rundzie jesiennej: 16/8/4/0/1440
Podstawowy napastnik Jaroty w rundzie jesiennej, co w rundzie wiosennej raczej nie ulegnie zmianie. Być może uda mu się jednak zostać nieco odciążonym dzięki transferowi Mikołaja Jankowskiego zarówno pod względem odpowiedzialności za strzelanie bramek, jak i w ilości minut na boisku. Wygląda jednak na to, że w rundzie wiosennej zamiast jednym Jarota będzie grała dwójką napastników, co wyjdzie na korzyść JKS-owi.
Mikołaj Jankowski
Metryczka: 4.05.2000, 179 cm, 76 kg
Kariera: Kosynier Sokołowo (juniorzy), Victoria Września (juniorzy), Victoria Września
Pierwszy transfer Jaroty w zimowym okienku, ale jakże ważny i potrzebny, co potwierdził już w sparingu, zdobywając kilka bramek. W rundzie jesiennej w Victorii Września zdobył aż połowę jej bramek. Teraz idzie poziom wyżej i oczekuje się od niego tego samego zdobywania bramek w dużych ilościach. Jeśli podoła oczekiwaniom, może dać Jarocie nie tylko utrzymanie, ale także zostać kluczowym piłkarzem drużyny Piotra Garbarka na kolejne lata. Jeśli Jarota będzie grać na dwójkę napastników, powinien mieć pewne miejsce w pierwszym składzie. Przy grze jednym napastnikiem powinien się on wymieniać na boisku z Bartoszakiem, zaczynając od pierwszej i wchodząc z ławki na zmianę.
Antoni Prałat
Metryczka: 19.09.2003, 183 cm, 72 kg
Kariera: Polonia 1912 Leszno (juniorzy), Polonia 1912 Leszno, Lech Poznań (juniorzy), Lech II Poznań, Miedź II Legnica
W rundzie jesiennej: 16/2/0/0/487
Choć zagrał w dużej ilości spotkań, to jednak liczba minut nie jest już tak widowiskowa. Po transferze Jankowskiego o wejście na boisko będzie mu jeszcze trudniej, a na grę trzema napastnikami raczej w przypadku Jaroty nie ma co liczyć. Być może więcej szans otrzyma, jeśli cofnie się w głąb boiska, np. do roli ofensywnego pomocnika lub skrzydłowego.
Trener:
Piotr Garbarek
Metryczka: 18.10.1979
Kariera jako piłkarz: Jarota Jarocin, Centra Ostrów Wielkopolski, Jarota Jarocin, LKS Gołuchów
Kariera jako trener: Jarota Jarocin (od 13.01.2019)
Jako trener Jaroty: 27-25-36
Wydaje się, że do końca sezonu trener Garbarek może być pewien zachowania swojej posady do końca tego sezonu, czego dowodzi fakt, że przepracował z JKS-em, jako pierwszy szkoleniowiec, cały okres przygotowawczy. Prawdopodobnie utrzyma swoją posadę, jeśli Jarota utrzyma się w III lidze. W przypadku spadku pozostanie na stanowisku nie będzie aż takie pewne.
Terminarz meczów Jaroty Jarocin w rundzie wiosennej III ligi, grupy 2
Jarota Jarocin - Unia Janikowo - 12 marca, godzina 15:30 (w rundzie jesiennej 0:0)
Jarota Jarocin - Sokół Kleczew - 19 marca, godzina 15:30 (w rundzie jesiennej 1:1)
Jarota Jarocin - Olimpia Grudziądz - 26 marca, godzina 15:30 (w rundzie jesiennej 1:4)
Kotwica Kołobrzeg - Jarota Jarocin - 2 lub 3 kwietnia (w rundzie jesiennej 2:0)
Jarota Jarocin - GKS Przodkowo - 9 kwietnia, godzina 17:00 (w rundzie jesiennej 1:0)
Pogoń II Szczecin - Jarota Jarocin - 16 kwietnia (w rundzie jesiennej 1:1)
Jarota Jarocin - Błękitni Stargard Szczeciński - 23 kwietnia, godzina 17:00 (w rundzie jesiennej 0:0)
Jarota Jarocin - Pogoń Nowe Skalmierzyce - 30 kwietnia, godzina 17:00 (w rundzie jesiennej 0:1)
Bałtyk Koszalin - Jarota Jarocin - 7 lub 8 maja (w rundzie jesiennej 2:1)
Jarota Jarocin - Polonia Środa Wielkopolska - 14 maja, godzina 17:00 (w rundzie jesiennej 0:1)
KP Starogard Gdański - Jarota Jarocin - 21 maja, godzina 16:00 (w rundzie jesiennej 3:1)
Jarota Jarocin - Stolem Gniewino - 28 maja, godzina 17:00 (w rundzie jesiennej 1:1)
Świt Skolwin (Szczecin) - Jarota Jarocin - 4 lub 5 czerwca (w rundzie jesiennej 2:2)
Jarota Jarocin - Kluczevia Stargard - 11 czerwca, godzina 17:00 (w rundzie jesiennej 3:0)
Bałtyk Gdynia - Jarota Jarocin - 18 lub 19 czerwca (w rundzie jesiennej 0:0)
Prognoza tego, co się będzie działo wiosną w III lidze, gr. 2
Wygląda na to, że o awans bić się będą cztery czołowe zespoły, a więc Olimpia Grudziądz, Kotwica Kołobrzeg, Sokół Kleczew oraz Pogoń Nowe Skalmierzyce. Być może do walki włączy się także Unia Janikowo, aczkolwiek w jej przypadku strata do lidera jest zdecydowanie większa. Największą szansę na awans ma jednak Olimpia Grudziądz, która spore sukcesy odnosi także na wyższym szczeblu (tuż przed startem ligi pokonała ona Wisłę Kraków i awansowała do półfinału Pucharu Polski, gdzie zagra z Lechem Poznań), co tylko pokazuje, że jej pobyt w rozgrywkach trzecioligowych będzie raczej krótki. Zdecydowanie ciekawsza, ale też i ważniejsza z perspektywy kibica Jaroty Jarocin będzie walka o utrzymanie. Po wycofaniu się z rozgrywek Elany Toruń tylko dwie drużyny spadną z ligi, co automatycznie wywinduje Jarotę ponad kreskę spadkową, gdyż po rundzie jesiennej zajmowała ona 16. miejsce. Nie oznacza to jednak, że może przestać się bać o utrzymanie. Dwa punkty za nią jest GKS Przodkowo, któremu na pewno będzie zależeć na utrzymaniu. Niespokojny sen mają także na pewno piłkarze, trenerzy i kibice Bałtyków: Koszalin i Gdynia. Je od miejsc spadkowych dzieliły zaledwie odpowiednio jeden i dwa punkty. O utrzymanie walczyć także będą musieli walczyć zawodnicy Stolemu Gniewino, KP Starogard Gdański i Zawiszy Bydgoszcz. Pozostałe zespoły od Pogoni II Szczecin w górę tabeli powinny być spokojne o pozostanie na czwartym poziomie rozgrywkowym lub wyżej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.