Pogoń za mocna. JKS przegrał w Nowych Skalmierzycach

Autor: | Zdjęcie: Dawid Borucki/Archiwum

Pogoń za mocna. JKS przegrał w Nowych Skalmierzycach - Zdjęcie główne

foto Dawid Borucki/Archiwum

Sport Jarocie Jarocin nie udało się przerwać serii trzech meczów bez wygranej. Zawodnicy Piotra Garbarka w sobotę mierzyli się w Nowych Skalmierzycach z Pogonią i musieli uznać wyższość beniaminka III ligi. Jedyną bramkę w spotkaniu gospodarze zdobyli w 86. minucie.

Jarota do meczu w Nowych Skalmierzycach przystępowała po dwóch remisach – z Pogonią II Szczecin i Błękitnymi Stargard – oraz porażce przed tygodniem z Elaną Toruń. Ostatnia wygrana JKS-u to mecz z GKS-em Przodkowo w pierwszy weekend września.

Zespół Pogoni Nowe Skalmierzyce to rewelacja trwającego sezonu w III lidze. Beniaminek po dziewięciu meczach miał 18 punktów i tylko jedną – dość nieoczekiwaną – porażkę przed tygodniem z Zawiszą Bydgoszcz aż 1:4. W pierwszej połowie więcej z gry mieli jednak Jarociniacy, choć ta przewaga nie była dużą. Głównie mecz był bardzo wyrównany, bez wielu sytuacji podbramkowych. Wysoko nad bramką uderzał w pierwszym kwadransie Marcin Konopka, a później wprost w bramkarza Mateusz Dunaj. Dopiero w końcówce pierwszej części spotkania bardzo dobrą sytuację na otwarcie wyniku miał Krzysztof Bartoszak. „Krisa” jednak świetną interwencją zatrzymał bramkarz Pogoni i na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron znów świetną szansę na wyjście na prowadzenie mieli zawodnicy Piotra Garbarka. W 52. minucie w sytuacji sam na sam doskonałą okazję zmarnował Damian Pawlak, który szybką kontrę wykończył niecelnym uderzeniem. Niestety, od 71. minuty JKS – podobnie jak przed tygodniem w starciu z Elaną Toruń – musiał grać w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Szymon Komendziński. Pogoń miała liczebną przewagę i widać było, że uwierzyli w szansę zwycięstwa. W 82. minucie znów świetna interwencja bramkarza Pogoni uchroniła gospodarzy od utraty bramki. Z rzutu wolnego groźnie uderzał Bartoszak. Jednak w 86. minucie to ekipa z Nowych Skalmierzyc mogła świętować. Kacper Majerz pokonał Sebastiana Lorka. Jeszcze w samej końcówce do wyrównania mógł doprowadzić Antoni Prałat, ale napastnik JKS-u trafił w poprzeczkę. Ostatecznie wynik się już nie zmienił i Pogoń wygrała 1:0. W efekcie tej porażki Jarota znalazła się tuż nad strefą spadkową, na 15. pozycji.

W sobotę, 2 października Jarota podejmie Bałtyk Koszalin. Początek meczu w Jarocinie o godzinie 16:00.

Jarota (skład wyjściowy): Sebastian Lorek – Piotr Skokowski, Marcin Maćkowiak, Jędrzej Ludwiczak, Szymon Komendziński – Mateusz Ławniczak, Dawid Idzikowski – Mateusz Dunaj, Damian Pawlak, Marcin Konopka – Krzysztof Bartoszak