Reklama

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki nagrodził starostę Lidię Czechak. Niewielu się tego spodziewało [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki nagrodził starostę Lidię Czechak. Niewielu się tego spodziewało, zważywszy na dotychczasowe stosunki między obojgiem włodarzy.

Reklama

Wzajemne stosunki między starostą Lidią Czechak a burmistrzem Adamem Pawlickim nigdy nie były nadmiernie serdeczne. Niektórzy mówią, że ich kontakty można określić jako „szorstkie” albo „chłodne”.

Trudne negocjacje w sprawie inwestycji drogowych

Symbolem tych służbowych relacji mogą być dwie inwestycje drogowe. W ostatnim czasie burmistrz Jarocina nie mógł się porozumieć ze starostą w sprawie budowy łącznika drogowego w Golinie, a dokładnie jego powiatowego odcinka.

Radni w powiecie, wśród których jest Lidia Czechak, nie zgodzili się bowiem, żeby włodarz gminy wyremontował im tę części planowanej drogi w obawie, że ułatwi to budowę spalarni odpadów w Golinie, której sprzeciwia się część mieszkańców miejscowości [na ten temat więcej przeczytasz TUTAJ].  

Ostatecznie, żeby nie stracić dofinansowania, Adam Pawlicki zwrócił się do powiatu krotoszyńskiego o pozwolenie na remont odcinka drogi takiej samej długości i o tym samym numerze na terenie sąsiedniego powiatu [szerzej o sprawie pisaliśmy TUTAJ].

Druga sytuacja, która mogła być przykładem trudnych relacji między gminą a powiatem, dotyczyła budowy ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa. Brak możliwości porozumienia się zaskutkował tym, że burmistrz Pawlicki w pewnym momencie zapowiedział, że sam pobuduje ścieżkę w kierunku do Żerkowa, nie oglądając się na starostę [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

Ostatecznie doszło do porozumienia i ścieżka została nawet wspólnie oddana do użytku, a burmistrz Adam Pawlicki przejechał się nowym traktem rowerowym razem ze starostą Lidią Czechak.

Burmistrz Adam Pawlicki wręczył staroście Lidii Czechak Certyfikat Uznania

I to właśnie budowa ścieżek rowerowych stała się w ostatnim czasie powodem do ocieplenia stosunków między włodarzami gminy i powiatu.

Wyrazem tego było wydarzenie, które miało miejsce na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Jarocinie.   

Otóż na sali obrad pojawiła się starosta Lidia Czechak, która w imieniu zarządu powiatu jarocińskiego odebrała z rąk burmistrza Adama Pawlickiego symboliczne wyróżnienie, a dokładnie „Certyfikat Uznania za wzorową promocję i realizację Światowego Dnia Roweru, polegającą na budowie ścieżek rowerowych na terenie Gminy Jarocin”.

- Chciałbym na pierwszym miejscu podziękować staroście Lidii Czechak. Nie tylko gmina, ale i powiat buduje fajne ciągi rowerowe. Jedną z takich super inwestycji jest budowana ścieżka rowerowa z Jarocina do Roszkowa, nad zalew. Wpisuje się to w planowane działania gminy i powoduje, że Jarocin, a jest to stolica powiatu, jest rozpoznawany, jako miasto przyjazne dla rowerzystów - stwierdził Adam Pawlicki, wręczając wyróżnienie Lidii Czechak.

Wśród obdarowanych Certyfikatem Uznania byli także między innymi Agnieszka Borkiewicz, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin oraz Maciej Zegar, gminny prezes OSP w Jarocinie.

Powiat pozyskał dotację na budowę ośmiu ścieżek rowerowych

Starosta, dziękując za wyróżnienie podkreśliła, że ścieżki rowerowe są dla zarządu powiatu niezwykle ważne.

- Udało nam się pozyskać dotację na budowę ośmiu takich ścieżek. Jesteśmy też po przetargu na budowę ścieżki łączącej Kadziak z Łuszcznowem. Również przy okazji każdej przebudowy dróg poszerzamy pas o ścieżki rowerowe. Tak było między innymi z Potarzycy do Goliny i w Mieszkowie. Chciałabym także podkreślić, że wszystkie ścieżki są budowane z pozyskanych, dodatkowo środków - stwierdziła Lidia Czechak.

Od początku tej kadencji samorząd powiatowy przystąpił do realizacji następujących ścieżek rowerowych na terenie gminy Jarocin:

  • Jarocin - Wilkowyja - Żerków,
  • Mieszków - ul. Dworcowa,
  • Potarzyca - Golina,
  • Jarocin - Roszków,
  • Łuszczanów - Kadziak.
Na etapie przygotowywania jest dokumentacja dla Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 12 Jarocin - Brzostów.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy