Reklama

Na terenie ZSP nr 2 w Jarocinie oddano do użytku nowe obiekty sportowe [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie ZSP nr 2 w Jarocinie oddano do użytku nowe obiekty sportowe.

Reklama

Jarocińska, ponadpodstawowa „dwójka” to już nie ta sama szkoła, którą pamiętają niektórzy jej absolwenci, z ciasną siedzibą przy ulicy Wrocławskiej i lekcjami w różnych - często oddalonych od siebie - rejonach Jarocina [z historią "dwójki" wraz ze zdjęciami zapoznasz się TUTAJ].

1.500 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Teraz to nowoczesna placówka z wieloma kierunkami nauczania, która kształci licealistów, techników i zawodowców. To klasy mundurowe oraz zawodowe, dobrze wyposażone pracownie.

Obecnie do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie uczęszcza około 1.500 uczniów.

Kolejne obiekty sportowe przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

„Dwójka” dba również o kondycję fizyczną młodzieży. Służą temu nowa sala gimnastyczna oraz boiska zewnętrzne.

Teraz placówka wzbogaciła się o kolejne obiekty sportowe. To rzutnia do pchnięcia kulą oraz skocznia do skoku w dal.

Ich budowa kosztowała ponad 92 tysiące złotych i została dofinansowana 40 tysiącami złotych przez wojewodę wielkopolskiego. Wykonawcą inwestycji była firma Drobud.

„Celem projektu było stworzenie warunków do uprawiania dyscyplin lekkoatletycznych oraz ich rozwoju na terenie powiatu jarocińskiego, a także podniesienie poziomu sprawności fizycznej oraz ograniczenie problemów zdrowotnych dzieci i młodzieży” - czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Jarocinie na ten temat.

Oddanie do użytku skoczni do skoku w dal oraz rzutni do pchnięcia kulą zwiększy możliwości rozwoju aktywności fizycznej nie tylko uczniów jarocińskiej „dwójki”, ale i innych szkół, które będą mogły korzystać z obiektów. 

Starosta na rzutni do pchnięcia kulą w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Jako pierwsi z nowych obiektów mieli okazję skorzystać uczestnicy ich oficjalnego otwarcia.

Swoich sił w rzucie kulą spróbowali, między innymi starosta Lidia Czechak, prezes firmy Drobud Andrzej Siliński oraz dyrektor ZSP nr 2 Witold Bierła.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy