Reklama

Zielone światło dla budowy ścieżki rowerowej z Jarocina do Jaraczewa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Zielone światło dla budowy ścieżki rowerowej z Jarocina do Jaraczewa  - Zdjęcie główne

Zielone światło dla budowy ścieżki rowerowej z Jarocina do Jaraczewa | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zielone światło dla budowy ścieżki rowerowej z Jarocina do Jaraczewa. Starosta poinformowała, że negocjacje z GDDKiA są na końcowym etapie.

Droga nr 12 z Jarocina do Jaraczewa jest drogą krajową. Panuje tam bardzo duży ruch także samochodów ciężarowych.

Zielone światło dla budowy ścieżki rowerowej z Jarocina do Jaraczewa. Mieszkańcy deklarują oddanie gruntów

Jednym z bardzo potrzebnych elementów, który powinien powstać przy DK12 jest ścieżka rowerowa. Sprawa budowy tej ścieżki na odcinku z Jarocina do Jaraczewa została poruszona na posiedzeniu Rady Powiatu Jarocińskiego.

- Jechać tam rowerem to nie sposób w tej chwili. Zdmuchnie takiego rowerzystę do rowu albo wciągnie pod samochód - stwierdził Teodor Grobelny, radny z gminy Jaraczewo i były starosta. - Wiem jest deklaracja mieszkańców, że cały Łobez i Brzostów odda potrzebne grunty przy drodze pod budowę tej ścieżki - dodał.

Zielone światło dla budowy ścieżki rowerowej z Jarocina do Jaraczewa. Szczegóły po podpisaniu porozumienia

Do słów radnego odniosła się starosta Lidia Czechak.

- Nie ukrywam, że negocjujemy z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad i jesteśmy przy końcówce tych negocjacji. Chodzi o budowę pierwszego etapu tej ścieżki - z Jarocina do Brzostowa o długości 4,1 kilometra. Już teraz mogę powiedzieć, że będzie to inwestycja realizowana wspólnie z GDDKiA - poinformowała.

Zaznaczyła jednak:

- Szczerzy przyznam, że o konkretach wolałaby się wypowiadać dopiero, kiedy podpiszemy porozumienie z GDDKiA. Chociażby ze względu na taką sytuację, jaka miała miejsce dwa tygodnie temu. Otóż przyjechał do nas dyrektor generalnej dyrekcji, żeby podziękować za współpracę i się pożegnać, ponieważ przechodzi na emeryturę.

Lidia Czechak zapowiedziała, że negocjacje dotyczące będzie teraz prowadził następca szefa GDDKiA.

- Już z nim rozmawiałam i on podtrzymuje chęć budowy tej ścieżki, ale będziemy to wiedzieli na pewno, kiedy zostanie podpisane porozumienie - poinformowała starosta.

Zielone światło dla budowy ścieżki rowerowej z Jarocina do Jaraczewa. Powiat zrobi projekt, GDDKiA zapłaci za budowę

Zgodnie z nim powiat zostanie zobowiązany do sporządzenia dokumentacji projektowej. Z kolei GDDKiA zapowiedziała zabezpieczenie w swoim budżecie środków na budowę pierwszego odcinka ścieżki rowerowej.

- Takie porozumienie z GDDKiA zawrze także burmistrz Jaraczewa - zapowiedziała Lidia Czechak. I dodała: - Mamy nadzieję, że w tej kadencji (do 2023 roku - przyp. red.) ten pierwszy odcinek - z Jarocina do Brzostowa - uda nam się zrealizować.        

Starosta zapowiedziała również, że w tym roku na terenie gminy Jaraczewo zostanie zbudowany chodnik w miejscowości Panienka.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy