Reklama

Burmistrz zapowiada wprowadzenie darmowej komunikacji w Jarocinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archowum GJ

Burmistrz zapowiada wprowadzenie darmowej komunikacji w Jarocinie - Zdjęcie główne

Burmistrz zapowiada wprowadzenie darmowej komunikacji w Jarocinie | foto Fot. Archowum GJ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz zapowiada wprowadzenie darmowej komunikacji w Jarocinie.

Reklama

Darmowa komunikacja w Jarocinie - pod jednym warunkiem

Jedną z takich osób był ówczesny włodarz gminy Jarocina Adam Pawlicki, który ubiegał się o kolejną kadencję na stanowisku.

I to właśnie jedną z jego obietnic była darmowa komunikacja w Jarocinie. Co prawda był wówczas jeden warunek [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

- Jeśli uda się wprowadzić do komunikacji w Jarocinie elektryczne autobusy, wówczas przejazdy dla mieszkańców będą darmowe - zapowiadał Adam Pawlicki.

Mijał czas, a w Jarocinie nie zanosiło się ani na elektryczne autobusy, ani tym bardziej na darmową komunikację.

Tymczasem mieszkańcy co jakiś czas dopytywali:

- Co z tą darmową komunikacją, którą burmistrz obiecywał w kampanii wyborczej?

Darmowa komunikacja w Jarocinie - JLA nie podniesie cen biletów i ułatwi ludziom życie

W ostatnim czasie wprowadzeniu takiego rozwiązania coraz mniej sprzyjała sytuacja ekonomiczna w kraju. Najpierw pandemia a teraz pogłębiający się kryzys gospodarczy.

Zawieszenie kursowania autobusów w okresie pandemii oraz lawinowo rosnące ceny paliwa w znaczący sposób wpłynęły z jednej strony na spadek przychodów, a z drugiej na wzrost kosztów gminnej spółki zajmującej się miejską komunikacją - Jarocińskich Linii Autobusowych.

Zadzwoniliśmy zatem do prezesa Macieja Zegara, aby zapytać, czy w związku z tym przewiduje podwyżkę cen biletów autobusowych?

Dowiedzieliśmy się, że nie dość, iż nie przewiduje podniesienia cen, to od nowego roku wprowadzi darmową komunikację w Jarocinie.

Maciej Zegar przyznaje, że co prawda koszty rosną, ale po analizie przeprowadzonej w sierpniu - przed rozpoczęciem roku szkolnego, spółka przyjęła nie zmienione stawki za bilety autobusowe.

Szef JLA zwraca uwagę na pozytywną dla spółki tendencję.

- Zauważyliśmy wzrost sprzedaży biletów dla młodzieży szkolnej. Myślę, że jest to spowodowane wzrostem cen paliw. Jeśli rodzice mają zatankować cztery samochody, które są w domu, to wolą dziecku kupić bilet autobusowy - mówi Maciej Zegar.   

I zapowiada:

- Zamierzamy ułatwić życie mieszkańcom i od nowego roku wprowadzić darmową komunikację w Jarocinie. Ale na ten temat powinien się wypowiedzieć burmistrz Jarocina, ponieważ to była jego obietnica wyborcza.

Darmowa komunikacja w Jarocinie, żeby zachęcić do rezygnacji z samochodów

Adam Pawlicki potwierdza, że od 1 stycznia na terenie miasta Jarocin będzie bezpłatna komunikacja autobusowa.

- Z kilku względów, po pierwsze, żeby spełnić to, co obiecałem w kampanii wyborczej, a zawsze spełniam wszystkie obietnice, które składam. Po drugie, żeby zachęcić mieszkańców do rezygnacji z poruszania się samochodami na rzecz korzystania z komunikacji miejskiej - argumentuje włodarz gminy.

Poza tym zwraca uwagę na to, że wkrótce zakończona zostanie rewitalizacja śródmieścia Jarocina i korzystniejsze dla odnowionej starówki będzie, jeśli zminimalizuje się ruch samochodowy.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, ze to spowoduje, że jakieś 200 tysięcy złotych rocznie będzie trzeba dołożyć do tej komunikacji, ale pewne koszty związane z obsługą sprzedaży biletów w spółce przecież odejdą - wylicza burmistrz Jarocina.        

 

CZYTAJ TAKŻE

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy