Reklama

Jarocińska biblioteka na czołowym miejscy kraju i województwie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Jarocińska biblioteka na czołowym miejscy kraju i województwie - Zdjęcie główne

Jarocińska biblioteka na czołowym miejscy kraju i województwie | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocińska biblioteka na 2 miejscu w Wielkopolsce i 11 w Polsce na 837 placówek.

Reklama

Ranking Bibliotek tworzony przez Instytut Książki i „Rzeczpospolitą” powstaje na bazie ankiet, w których każda biblioteka odpowiada na 34 pytania.

Sukces jarocińskiej biblioteki. Niełatwe kryteria oceny

Ocenie podlegają m.in. powierzchnia biblioteki i filii w przeliczeniu na 1.000 mieszkańców oraz średnie zatrudnienie w placówce, liczba godzin otwarcia, wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1.000 mieszkańców, książki kupione w ciągu dziesięciu lat jako procent całego zbioru i zakupione nowe książki.

Punkty są przyznawane także między innymi za dostępne dla czytelników tytuły prasowe w wersji elektronicznej, dostęp do nowych mediów, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, za działające przy bibliotece kółka czytelnicze, artystyczne i literackie.

W tym roku punktowano także aktywność biblioteki w stowarzyszeniach czy uczestnictwo pracowników na konferencjach czy seminariach.

Sukces jarocińskiej biblioteki w kraju i województwie

Tegoroczny ranking organizowany jest już po raz jedenasty. Duży sukces odniosła w tej edycji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która zajęła 2. miejsce w Wielkopolsce i 11. w Polsce na 837 placówek.

-  Cały czas trzymamy się w czołówce, zwłaszcza że obecny czas - okres pandemii dla kultury nie jest łatwy. Ale nasi Czytelnicy są z nami na dobre i złe - podkreśla dyrektor Agnieszka Borkiewicz.

Sukces jarocińskiej biblioteki. Burmistrz gratuluje całemu zespołowi

- Jarocińska biblioteka wyróżnia się na tle podobnych w kraju, o czym najlepiej wiedzą czytelnicy. Ale nie tylko oni, bo nasza biblioteka jest otwarta na różne rodzaje aktywności. Jako samorząd staramy się zapewnić do realizacji tego celu jak najlepsze warunki.

I dodaje:

- Powstanie nowej siedziby w Kamienicy Kultury jest jednym z wielu naszych wspólnych działań, które mają pomóc w realizacji ambitnych planów naszej biblioteki. Gratuluję całemu zespołowi, któremu dowodzi dyrektor Agnieszka Borkiewicz.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy