Reklama

Burmistrz z proboszczem na kościelnym dzwonie w Cielczy. Wcześniej gmina dała 100 tysięcy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Cielczy zakończył się pierwszy etap remontu dachu na kościele parafialnym św. Małgorzaty. Burmistrz Adam Pawlicki bardzo mocno zaangażował się w jego realizację. Na inwestycję z budżetu gminy przekazano 100 tys. zł. Nazwisko naszego włodarza pojawiło się na dzwonie, który został wczoraj zawieszony w zwieńczeniu kościelnej kopuły.

W przyszłym roku minie 110 lat od wybudowania kościoła w Cielczy. Prace remontowe wykonywane są głównie z ofiar wiernych. Na ten cel gmina Jarocin przekazała 100 tys. zł. Wręczenie symbolicznego czeku przez burmistrza Adama Pawlickiego odbyło się w czerwcu podczas uroczystości zorganizowanej z okazji 25-lecie kapłaństwa księdza Radosława Nowaka. Duchowny jest proboszczem miejscowej parafii nieco ponad rok.

 - W parafii pw. Św. Małgorzaty w Cielczy ksiądz Radosław Nowak jest dopiero od 10 miesięcy, a, jak słyszę, wiele dobrego już w tym krótkim czasie się tam wydarzyło. Życzę, by wszystkie ambitne plany, jakie Ksiądz Proboszcz wyznaczył, spełniły się jak najszybciej. Jako gmina mocno kibicujemy inwestycyjnym planom i też dokładamy cegiełkę w wysokości 100 tys. zł z przeznaczeniem na remont pięknego kościoła w Cielczy - powiedział w czasie uroczystości jubileuszowej burmistrz Jarocina.

Co łączy kościół Cielczy z parafią w Wilkowyi? 

W połowie listopada na oficjalnym profilu burmistrza Adama Pawlickiego można było znaleźć informację o wizycie posła Dariusza Olszewskiego w cieleckiej świątyni. 

- Zanim wybudowany został kościół w Cielczy, mieszkańcy wioski modlili się w świątyni w Wilkowyi. Dziś Kościół w Cielczy ma ponad 100 lat. Pięknie się zmienia nie tylko na zewnątrz, gdzie można podziwiać prace związane z budową nowego dachu, ale zmienia się przede wszystkim w sercach wspólnoty, która angażuje się i wspiera działania inwestycyjne Księdza Proboszcza Radosława Nowaka. Niech wsparcie, którego udzieliła m.in. Gmina Jarocin służy Parafia Cielcza i Cząszczew jak najlepiej. Dziś wspólnie z posłem Dariusz Olszewski mieliśmy okazję zobaczyć poczynione już prace i porozmawiać o przyszłych planach inwestycyjnych - czytamy na fanpage'u włodarza. 

Parafia w Wilkowyi to rodzinna parafia Adama Pawlickiego. 

Informację o wizycie posła i burmistrza udostępniła również parafia św. Małgorzaty w Cielczy. 

- Dziękujemy za wspólną modlitwę. Pan Burmistrz nie tylko Nas wspiera ale także sprawdza, jak zostały wydane pieniądze gminne. Dziękujemy za wsparcie panie pośle Dariuszu Olszewski - napisał proboszcz. 

Burmistrz Jarocina upamiętnił się na kościele

Przy okazji prac przy dachu usunięto kilkanaście anten - nadajnikowych i przekaźnikowych, ponieważ nie tylko szpeciły świątynię, ale prace przy ich konserwacji mogłyby niszczyć wyremontowaną kopułę.

- W tym miejscu zamontujemy sygnaturkę, która będzie wymierzała czas mieszkańcom Cielczy. Wykona ją miejscowa firma, z tradycjami, z Krotoszyna - zapowiadał proboszcz. 

Dzwon "św. Marcin" został zawieszony wczoraj na wieży kościoła, o czym poinformowała w internecie parafia. Znalazł się na nim wizerunek świętego oraz informacja o tym, że został on wykonany 25-lecie kapłaństwa księdza Radosława Nowaka. To nie wszystko.

Poniżej znalazła się sporych rozmiarów inskrypcja: "Adam Pawlicki w XX lecie piastowania urzędu burmistrza Jarocina 2002-2022".

- "Wczoraj go dotykaliśmy i można było zadzwonić. Od dziś będzie odliczał czas. Na zaszczytnym miejscu pod krzyżem został zawieszony. Niech Wszystkim służy na długie lata. Czas ucieka a wieczność czeka" - napisano w poście. 

Parafia św. Małgorzaty ograniczyła możliwość komentowania wpisu.

Obserwatorzy jarocińskiego samorządu od razu zauważyli, że Adam Pawlicki nie piastuje urzędu burmistrza od dwudziestu lat. Został co prawda wybrany na urząd po raz pierwszy w 2002 roku, ale dekadę później musiał ustąpić ze stanowiska po prawomocnym wyroku sądu.

Od 2012 roku do 2014, kiedy odbyły się kolejne wybory, urząd burmistrza piastował Stanisław Martuzalski, wybrany na to stanowisko dwa lata wcześniej w przyśpieszonych wyborach. De facto Pawlicki jest więc burmistrzem krócej niż dwie okrągłe dekady.   

Co na to wszystko burmistrz i proboszcz? 

Burmistrz nie chciał komentować tej sprawy. Odesłał nas do księdza Radosława Nowaka. 

- Proszę powiedzieć opozycji, że jeśli chcą być zauważeni, to są jeszcze dwa dzwony do remontu. Kościół żyje z ofiar wiernych i każdy może coś tam zafundować. Chętnie umieszczę też i ich imiona - odpowiedział nam proboszcz parafii w Cielczy.  

Co sądzicie o sprawie? 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy