Reklama

20 lat temu Adam Pawlicki został wybrany na burmistrza Jarocina. Jak mieszkańcy oceniają jego rządy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: K. Matłoka

20 lat temu Adam Pawlicki został wybrany na burmistrza Jarocina. Jak mieszkańcy oceniają jego rządy? - Zdjęcie główne

20 lat temu Adam Pawlicki został wybrany na burmistrza Jarocina | foto K. Matłoka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 20 lat temu Adam Pawlicki został wybrany na burmistrza Jarocina. Jak mieszkańcy oceniają jego rządy?

Adam Pawlicki po raz pierwszy został wybrany na burmistrza Jarocina w wyborach samorządowych, które odbyły się 27 października 2002 roku [o 20-letnich rządach Pawlickiego czytaj TUTAJ].

Przez 20 lat rządów Adama Pawlickiego Jarocin zmienił się nie do poznania

To niemal 20 lat rządów - niemal, bo w 2011 roku Adam Pawlicki musiał wycofać się z samorządu. Stało się tak po wyroku sądu, który nie pozwał mu pełnić funkcji burmistrza.

Trzy lata później - w 2014 roku, mógł już wystartować w wyborach i zrobił to z dużym sukcesem uzyskując większość w radzie gminy i powiatu [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

Trzeba przyznać i potwierdzają to mieszkańcy, że przez 20 lat rządów Pawlickiego Jarocin zmienił się nie do poznania. Stało się to przede wszystkim za sprawą inwestycji drogowych.

Wiele ulic zyskało nową nawierzchnię - nie tylko asfaltową, ale i z kostki brukowej. Pobudowana została też imponująca sieć ścieżek rowerowych. A przy nowych traktach zamontowano nowoczesne, energooszczędne oświetlenie typu LED.

Kumulacja inwestycji w Jarocinie za rządów Adama Pawlickiego

Prawdziwy boom inwestycyjny rozpoczął się jednak po 2018 roku. Wtedy do użytku oddany został łącznik drogowy pobudowany przez centrum Jarocina - od ulicy Wrocławskiej do nowej obwodnicy Jarocina.

Zrewitalizowane zostało osiedle Kopernika oraz park miejski z pałacem Radolińskich. Przebudowano ulicę Wojska Polskiego, na której powstaly trzy nowe ronda. A w 2019 roku rozpoczęła się rewitalizacja śródmieścia z wymianą niemal wszystkich sieci podziemnych. Inwestycja trwa nadal i ma się zakończyć w połowie 2023 roku.

Jarocin pod rządami burmistrza może się też pochwalić znacznym wzrostem ilości nowych mieszkań czynszowych oraz inwestycjami w oczyszczalnię ścieków oraz składowisko odpadów.

Wszystkie te przedsięwzięcia spotkały się z uznaniem specjalistów i ekspertów w wielu dziedzinach, dzięki czemu Jarocin zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia w prestiżowych konkursach i rankingach [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

Jak mieszkańcy oceniają 20 lat rządów w Jarocinie Adama Pawlickiego?

Nie wszystko jednak podoba się mieszkańcom. Najbardziej narzekają na utrudnienia, na rozkopane ulice i chodniki oraz na problemy z prowadzeniem działalności gospodarczej w tych warunkach.

- Jak jest, każdy widzi. Wszystko rozkopane i końca nie widać. Chodzimy w tym błocie, aż się nie chce do tego centrum chodzić - mówi mieszkanka osiedla Polna w Jarocinie.

Decyzje burmistrza Pawlickiego krytykowane są także przez radnych miejskiej opozycji. Ich zdaniem niepokój budzi wysokie zadłużenie gminy Jarocin. Wytykają też burmistrzowi, że za gminne pieniądze uzbraja grunty, które są jego własnością [o tym więcej czytaj TUTAJ].

Tak jest między innymi w przypadku proponowanej przez Adama Pawlickiego budowie nowego łącznika drogowego w Golinie

- Wiadomo dokąd ta nowa droga prowadzi i dlaczego ma być budowana. Tu wcale nie chodzi o mieszkańców. Nie ma naszej zgody na takie wydawanie publicznych pieniędzy - mówią opozycjoniści.

O to, jak mieszkańcy oceniają niemal 20 lat rządów Adama Pawlickiego, zapytaliśmy osoby spotkane w Jarocinie. Opinie były różne - WIDEO można obejrzeć PONIŻEJ.        

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy