Reklama

Lidia Czechak od radnej miejskiej do starosty powiatu jarocińskiego. Pierwsza kobieta starosta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Starosta Lidia Czechak. Pierwsza kobieta starosta jarociński. Kim jest Lidia Czechak? Starosta Lidia Czechak Prawo i Sprawiedliwość.

Reklama

Lidia Czechak od radnej miejskiej do starosty powiatu jarocińskiego. Jest doktorantką prawa. Była wieloletnią radną Rady Miejskiej w Jarocinie oraz dyrektorem poznańskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W 2018 roku Lidia Czechak została starostą jarocińskim.

Ma 45 lat, jest mężatką i ma dwoje dzieci. Ukończyła studia na kierunku prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest też absolwentką studiów na kierunku integracja europejska na Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu oraz na kierunku zarządzanie kadrami na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Od 2006 roku pracowała w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Najpierw w Jarocinie , a później w Poznaniu. Była zastępcą kierownika agencji, a potem krótko jej dyrektorem. Funkcje pełniła do listopada 2018 roku.

Lidia Czechak od radnej miejskiej do starosty powiatu jarocińskiego. Pierwsza kobieta starosta jarociński

W ostatnich dniach była brana pod uwagę, jako potencjalna kandydatka na wojewodę wielkopolskiego. 

Jest jedną z niekwestionowanych liderek jarocińskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Była kandydatką tej partii na posła w wyborach w 2011, 2015 i 2019 roku. Wcześniej - w 2010 roku, startowała na stanowisko burmistrza Jarocina. Obok Janusza Krawca zasiadała także w zarządzie PiS-u w okręgu kalisko-leszczyńskim.

Dziękuję za zaufanie i zobowiązuje się do pracy na rzecz naszej małej ojczyzny. Dziękuję też mieszkańcom naszego miasta, że obdarzyli mnie tak dużym mandatem zaufania. To wspaniale uczucie móc Państwa reprezentować - mówiła tuż po wyborze Lidia Czechak. 

Jako starosta wzięła szczególna odpowiedzialność za sprawy jarocińskiego szpitala. Na swoją zastępczynię powołała Katarzynę Szymkowiak, która zajmuje się przede wszystkim sprawami inwestycyjnymi. Trzecim - etatowym członkiem zarządu powiatu jest Maruisz Stolecki. Jego pieczy powierzone zostały kwestie związane z oświatą i opieka społeczną.

Powiatowi pod rządami Lidii Czechak udało się pozyskać niemałe środki zewnętrzne. Już w pierwszym roku starostowania było to prawie 13 milionów złotych. Założeniem Lidii Czechak, jako starosty było wykonanie w każdym roku budżetowym przynajmniej jednej dużej inwestycji w każdej z gmin powiatu jarocińskiego.

W 2019 roku były to następujące zadania:

- przebudowa drogi Magnuszewice - Kotlin (gm. Kotlin),

- przebudowa mostu w Cerekwicy (gm. Jaraczewo),

- przebudowana ulicy Dworcowej w Mieszkowie (gm. Jarocin),

- budowa ścieżki rowerowej Jarocin - Wilkowyja - Żerków (gm. Jarocin).

Lidia Czechak od radnej miejskiej do starosty powiatu jarocińskiego. Pierwsza kobieta starosta jarociński 

Choć są i krytycy poczynań starosty i oceniają jej rządy tylko poprzez pryzmat licznych spotkań, które odbywa i w których uczestniczy. Fala nieprzychylnych opinii przede wszystkim w mediach społecznościowych przetoczyła się także w ostatnim czasie, kiedy rozpoczęły się protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów aborcyjnych.

Wiele osób oczekiwało od starosty zajęcia stanowiska w tej sprawie. Lidia Czechak przez dłuższy czas jednak milczała. Ostatecznie dziennikarzom „Gazety Jarocińskiej” udało się uzyskać jej wypowiedź na ten temat.

Lidia Czechak jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy