Reklama

150 cyklistów zjechało się na otwarcie ścieżki rowerowej Jarocin - Żerków [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 9,7 miliona złotych kosztowało wybudowanie najdłuższej ścieżki rowerowej w naszym powiecie Jarocin - Żerków

Reklama

Rzadko zdarza się, aby otwarcie inwestycji zgromadziło tyle jej użytkowników. Na otwarcie trzeciego, ostatniego etapu ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa przybyło 150 rowerzystów. Na jednoślady wiedli między innymi starosta Lidia Czechak, skarbnik powiatu Jacek Jędrzejak, członek zarządu Mariusz Stolecki. Symboliczne oddanie ścieżki odbyło się w Wilkowyi.

 
- Bardzo się cieszę, że w tym słonecznym dniu możemy otwierać ścieżkę rowerową. To jest najdłuższa ścieżka w powiecie jarocińskim. Inwestycja pozwoliła nam połączyć przepiękną gminę Żerków z gminą Jarocin. Skorzystają mieszkańcu obu gmin. (…) Myślę, że ta ścieżka będzie bardzo chętnie uczęszczana. Poprawi się bezpieczeństwo rowerzystów – mówiła starosta Lidia Czechak.

Podziękowała tym wszystkim, którzy mieli wkład w realizację inwestycji.

150 cyklistów zjechało się na otwarcie ścieżki rowerowej Jarocin - Żerków

W imieniu władz Żerkowa podziękował sekretarz gminy Bartłomiej Nowicki.

- Bez wątpienia ścieżka poprawi bezpieczeństwo osób poruszających między Żerkowem a Jarocinem. Myślę, że też zwiększy aktywność mieszkańców gminy Jarocin i Żerków. A przede wszystkim rozwinie się w naszym regionie turystyka rowerowa – stwierdził  Bartłomiej Nowicki.  


Budowa trasy tak oczekiwanej przez rowerzystów rozpoczęła się w 2018 roku. Inwestycję podzielono na trzy etapy. W pierwszym zbudowano odcinek od Żerkowa do rzeki Lutynia. Drugi - od skrzyżowania z ulicą Sportową w Jarocinie do mostu na rzece Lutynia w Wilkowyi - powstał w ubiegłym roku. W tym roku przyszedł czas na trzeci odcinek, który połączył dwa pozostałe.

150 cyklistów zjechało się na otwarcie ścieżki rowerowej Jarocin - Żerków. Ile kosztowała?


Cała ścieżka liczy ponad 10 kilometrów.  Całkowita wartość inwestycji wynosi prawie 9,6 mln zł. Przedsięwzięcie sfinansowały samorządy Jarocina, Żerkowa i powiatu.  

Po symbolicznym przecięciu wstęgi rowerzyści przejechali do Żerkowa.
Każdy ze 150 osób otrzymał kamizelkę odblaskową. Rajd zorganizowało Stowarzyszenie RoweLOVE Jarocin. Za jego przygotowanie starosta Lidia Czechak podziękowała Błażejowi Ciesielskiemu.

W Żerkowie na wszystkich rowerzystów i zaproszonych gości czekała kiełbasa z grilla oraz ciasto.
Władze Żerkowa dla wszystkim uczestnikom rajdu wręczyły bilety wstępu na basen. 

Czy już jechaliście nową ścieżką? Gdzie należy jeszcze wybudować trasy rowerowe? Zapraszamy do dyskusji.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy