Reklama

Absolutoryjne posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie z debatą o stanie gminy [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Absolutoryjne posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie z debatą o stanie gminy.

W sali konferencyjnej spółki Jarocin Sport [o zawirowaniach wokół prezesa Jarocin Sport czytaj TUTAJ] spotkają się na jednym z najważniejszych posiedzeń w roku radni Rady Miejskiej w Jarocinie.

Posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie z debatą nad raportem o stanie gminy

W programie między innymi raport o stanie gminy Jarocin za 2021 r. oraz debata nad tym raportem. 

W debacie będą mogli uczestniczyć przedstawiciele mieszkańców gminy, którzy się wcześniej zgłosili.

Po zakończeniu debaty radni będą głosowali projekt uchwały w sprawie udzielenia burmistrzowi Jarocina wotum zaufania za rok 2021.

Rozliczenie burmistrza za 2021 rok na posiedzeniu Rady Miejskiej w Jarocinie

Później nastąpi część absolutoryjna posiedzenia, na którą składają się:

  • sprawozdanie z wykonania budżetu gminy Jarocin za rok 2021,
  • sprawozdanie finansowe gminy Jarocin za rok 2021,
  • informacja o stanie mienia komunalnego gminy Jarocin na dzień 31 grudnia 2021 r.,
  • zapoznanie się z uchwałą składu orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie opinii o przedłożonym przez burmistrza Jarocina sprawozdaniu z wykonania budżetu gminy Jarocin za 2021 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego,
  • zapoznanie się z wnioskiem wraz z opinią komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Jarocinie w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi Jarocina za rok 2021 z tytułu wykonania budżetu,
  • zapoznanie się z uchwałą składu orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie opinii o wniosku komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Jarocinie o udzielenie absolutorium burmistrzowi Jarocina za 2021 rok,
  • dyskusja nad wykonaniem budżetu Gminy Jarocin za 2021 r. w świetle przedstawionych sprawozdań, opinii, informacji i wniosku komisji rewizyjnej,
  • rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Jarocinie w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu gminy Jarocin za 2021 rok,
  • rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miejskiej w Jarocinie w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi Jarocina z tytułu wykonania budżetu za 2021 rok.
Na tym zakończy się absolutoryjna część sesji. Po przerwie w obradach radni będą kontynuowali posiedzenie. 

Posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie z dziesięcioma projektami uchwał

W programie znalazło się dziesięć projektów uchwał, między innymi w sprawie zmian w tegorocznym budżecie gminy Jarocin oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy na lata 2022 - 2041

Rada Miejska w Jarocinie zbierze się na LXVII sesji w środę - 22 czerwca, początek obrad o godzinie 9.00 w sali konferencyjnej spółki Jarocin Sport (aquapark, pierwsze piętro, ul. Sportowa 6) - LINK DO TRANSMISJI PONIŻEJ.

 

[AKTUALIZACJA 09.20]

Radni rozpoczęli obrady. W jednym z pierwszych punktów programu - sprawozdaniu z działalności burmistrza Jarocina w okresie od ostatniego posiedzenia rady - randy miejskiej opozycji Jerzy Walczak zgłosił poważne wątpliwości dotycząca pomnika byłego ministra ochrony środowiska prof. Jana Szyszko, który stanął w jarocińskim parku Szubianki.

Radny Walczak stwierdził, że pomnik został postawiony niezgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, która stanowi, że to rada gminy decyduje w formie uchwały między innymi o nawaach ulic, placów oraz o stawianiu pomników w miejscach publicznych.

- Moim zdaniem ten pomnik został postawiony niezgodnie z prawem i powinien zostać zdemontowany - argumentował Jerzy Walczak.

Stwierdził też, że na budowę pomnika prof. Jana Szyszko zgodę wydało Starostwo Powiatowe w Jarocinie, co również może budzić spore zastrzeżenia.

W tej sytuacji wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Jarocinie Paweł Adamkiewicz zgłosił wniosek formalny o rozszerzenie porządku obrad o punkt dotyczący projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na budowę pomnika prof. Jana Szyszko w parku Szubianki. Wniosek został przyjęty jednogłośnie i umieszczomny pod koniec programu dzisiejszej sesji. 

W dalszym ciągu obrad radni rozpoczęli absolutoryjną część obrad, na poczętku której - przy trzech głosach wstrzymujących - udzielili wotum zaufania burmistrzowi Jarocina Adamowi Pawlickiemu za 2021 rok.

[AKTUALIZACJA 10.50]

Radni przegłosowali udzielenie absolutorium burmsitrzowi Jarocina za wykonanie budżetu w 2021 roku - za było 13, 4 wstrzymało się od głosu (Jerzy Walczak, Dorota Czechak, Arkadiusz Piętka i Marcin Półrolniczak).

[AKTUALIZACJA 13.15]

Radni w głosowaniu wyrazili zgodę na postawienie pomnika prof. Jana Szyszko w parku Szubianki w Jarocinie - za zagłosowało 14 radnych, przeciwnych było 3 (Jerzy Walczak, Arkadiusz Piętka i Marcin Półrolniczak), Dorota Czechak wstrzymała się od głosu.

[AKTUALIZACJA 13.50]

Radni wyczerpali porządek obrad i przewodnicząca Karolina Wielińska - Kuś zakończyła powiedzenie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy