Reklama

Jest prawomocny wyrok w sądowym procesie pomiędzy radnym Jerzym Walczakiem, a prezesem Jerzy Wolskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: jarocinska.pl

Jest prawomocny wyrok w sądowym procesie pomiędzy radnym Jerzym Walczakiem, a prezesem Jerzy Wolskim  - Zdjęcie główne

Sąd Apelacyjny w Łodzi oddalił powództwo Jerzego Wolskiego (z lewej) przeciwko Jerzemu Walczakowi | foto jarocinska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Jerzy Walczak nie musi przepraszać Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz prezesa spółki Jerzego Wolskiego - tak zdecydował Sąd Apelacyjny w Łodzi.

Reklama

Wyrok to sądowy finał dwuletniego sporu na linii Jerzy Walczak - opozycyjny radny Rady Miejskiej w Jarocinie z klubu Dialog i Zaufanie, a Jerzy Wolski, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Jarocinie.

Prezes Jerzy Wolski kontra radny Jerzy Walczak. O co poszło?  

Sprawa dotyczyła treści dwóch artykułów -  "Mieszkaniowa ściema” i „Mieszkaniowa ściema cd” - które w lutym i marcu 2019 roku ukazały się na stronie internetowej Jarocińskiego Ruchu Samorządowego. Radny Jerzy Walczak jest prezesem JRS-u. Obydwa materiały były krytyczne wobec programu budowy mieszkań czynszowych na terenie gminy Jarocin, który realizuje Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Prezes Jerzy Wolski kontra radny Jerzy Walczak. Naruszenie. Proces.   

W odpowiedzi prezes JTBS-u Jerzy Wolski wytoczył proces Jerzemu Walczakowi za „naruszenie dóbr osobistych Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz jego osobiście”. Urząd Miejski rozesłał komunikaty, z których napisano, że: „Zdaniem JTBS-u znalazły się w nich liczne przekłamania i nieprawdziwe twierdzenia, co było bezpośrednią przyczyną złożenia pozwu przeciwko autorowi tych publikacji - Jerzemu Walczakowi. Spółka i jej prezes Jerzy Wolski, uzasadniając wniesienie pozwu,  argumentowali, że materiały prasowe i zawarte w nich opinie nie mogą dezinformować opinii publicznej i powinny prezentować fakty.”  

Prezes Jerzy Wolski kontra radny Jerzy Walczak. Sąd nakazuje przeprosić 

Sąd Okręgowy w Kaliszu, gdzie rozpatrywana była sprawa uznał, że „zawarte w artykułach twierdzenia naruszyły dobra osobiste spółki JTBS i jej prezesa Jerzego Wolskiego”. W związku z tym nakazał pozwanemu opublikowanie przeprosin i zakazał dalszego naruszania dóbr osobistych Jerzego Wolskiego i JTBS-u. Ponadto zasądził od Jerzego Walczaka 1.000 złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i obciążył go kosztami sądowymi. 

Jerzy Walczak odwołał się od orzeczenia kaliskiego sądu. Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Po blisko roku od wydania wyroku w pierwszej instancji, rozpoznano ją w apelacji.

Prezes Jerzy Wolski kontra radny Jerzy Walczak. Wyrok prawomocny 

Łódzki sąd zmienił zaskarżony wyrok i oddalił powództwo w całości. Zasądził od Jerzego Wolskiego i JTS na rzecz Jerzego Walczaka 2.520 zł tytułem zwrotu kosztów procesu i 1.480 zł postępowania apelacyjnego.Jerzy Walczak - radny Rady Miejskiej w Jarocinie z klubu Dialog i Zaufanie
  

W mojej ocenie sprawiedliwości stało się zadość. Uważam, że jako radny mam prawo wypowiadani się na tematy dotyczące gminy Jarocin, jej mieszkańców i ich problemów, a szczególnie spraw związanych z finansami bez względu na to, czy to dotyczy samej gminy czy też gminnych spółek. Sprawa budowy mieszkań czynszowych budziła wiele kontrowersji, wątpliwości, z którymi podzieliłam się z mieszkańcami w artykule. Pan prezes Wolski poczuł się bardzo urażony. Jak wynika z wyroku sądu, ta obraza była nie na miejscu czy wręcz nieuzasadniona.Jerzy Wolski - prezes TBS-u w Jarocinie 
    

Nie będę komentował tej sprawy, ponieważ nie znam powodów, jakimi kierował się sąd apelacyjny. Przypominam, że wyrok Sądu Okręgowego w Kaliszu był zupełnie inny. Był korzystny dla mnie i dla spółki. Wskazywał jednocześnie, że pan Jerzy Walczak dopuścił się przekazywania nieprawdziwych informacji. Radny został obciążony wszystkimi kosztami postępowania i dodatkowo musiał zapłacić 1000 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sąd nie prowadził teraz nowego postępowania, ale podjął decyzję tylko w oparciu o apelację złożoną przez Jerzego Walczaka, w której nie przedstawił on nowych dowodów. My, natomiast, podtrzymaliśmy swoje wcześniejsze dowody, ale sąd apelacyjny wydał inny wyrok. Jestem zdzwionym takim orzeczeniem, ale, żeby się w pełni wypowiedzieć, muszę się zapoznać z uzasadnieniem wyroku.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy