Reklama

Pensje burmistrza i starosty oraz diety radnych ostro w górę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Pensje burmistrza i starosty oraz diety radnych ostro w górę - Zdjęcie główne

Pensje burmistrza i starosty oraz diety radnych ostro w górę | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pensje burmistrza i starosty oraz diety radnych gminnych i powiatowych ostro w górę. W przypadku Lidii Czechak prawie o 90%, a Adama Pawlickiego prawie o 100%.

Reklama

W 2018 roku w wyniku zmiany przepisów dotyczących wynagradzania pracowników samorządowych uposażenie burmistrza Adama Pawlickiego zostało zmniejszone o 20%. Wówczas nawet zagorzały przeciwnik burmistrza - opozycyjny radny Jerzy Walczak, przyznał, że to za mało.

- Uważam, że wielkość zarobków burmistrza w stosunku do majątku, jakim zarządza i nawet w stosunku do podwładnych, nie jest szałowa, nie jest wysoka - stwierdził.

Władza zarobi więcej. „Wynagrodzenie jest adekwatne do inwestycji”

Od tego czasu minęły 3 lata. W październiku tego roku weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące wynagradzania pracowników samorządowych. Pozwoliło ono na dość znaczną podwyżkę uposażeń. Z tej możliwości - w maksymalnej wysokości - skorzystali już jarocińscy radni i podnieśli nie tylko swoje diety, ale i uposażenie burmistrza.

Propozycję poparli członkowie klubu radnych Ziemi Jarocińskiej, który współrządzi gminą.

- Moim zdaniem jest to wynagrodzenie adekwatne do wielkości budżetu, jakim zarządza burmistrz (wydatki na poziomie prawie 300 mln zł - przyp. red.) oraz inwestycji, które są wykonywane w Jarocinie - argumentował radny ZJ Przemysław Masłowski.

Burmistrz z prawie 90 procentową podwyżką. Opozycja uważa, że to nieprzyzwoite

Tym razem 6 radnych opozycyjnych było przeciwnych podniesieniu pensji Adama Pawlickiego.

- Nadal uważam, że to, co się stało w 2018 roku było decyzją polityczną i ustalone wówczas wynagrodzenie burmistrza było zbyt niskie. Ale oceniam pracę Adama Pawlickiego przez te 3 lata i mam wiele wątpliwości co do prawidłowości podejmowanych decyzji i działań. Dlatego podwyżka może nawet w wysokości 50% byłaby do zaakceptowania, ale nie o 90%, bo to jest po prostu nieprzyzwoite - zaznacza Jerzy Walczak.

Władza podwyższyła sobie uposażenia. Podwyżka z wyrównaniem

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku starosty oraz radnych powiatowych. Pensja Lidii Czechak wzrosła róniez o prawie 90%. A radni będą inkasować kilkadziesiąt procent więcej nieopodatkowanej diety miesięcznie.   

A to nie wszystko. Burmistrz, starosta oraz rajcy miejscy otrzymają 3-miesięczne wyrównanie - od 1 sierpnia.

Ile dokładnie będzie inkasować każdy z radnych, włodarz gminy Jarocin oraz starosta jarociński - przeczytasz w najnowszym numerze Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.  Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy