Reklama

Łukasz Stachowiak nie jest prezesem spółki Jarocin Sport? Jest dyrektorem zarządzającym? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy Łukasz Stachowiak nie jest prezesem spółki Jarocin Sport? Kto w takim razie kieruje gminną spółką?

Reklama

Od 1 czerwca nastąpiła istotna zmiana w spółce Jarocin Sport. Tak jak informaowaliśmy, stanowisko prezesa stracił Robert Adamczyk. Spółka Jarocin Sport należy w 100% do gminy Jarocin. 

Jarocin Sport potrzebuje prezesa na miejscu 

Tak zmiany w rozmowie z Gazetą tłumaczył burmistrz Adam Pawlicki, który w spółce komunalnej reprezentuje właściciela - gminę Jarocin. 

- Po oddaniu do użytku nowego obiektu potrzebujemy szefa, który będzie tu na miejscu. Robert Adamczyk nie mieszkał w Jarocinie. Pracował pięć dni w tygodniu, a na weekend jechał do domu - argumentował wówczas burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Zaznaczył, że rozstał się z Robertem Adamczykiem w dobrej atmosferze.

- Rozmawialiśmy. Proponowałem, żeby przeprowadził się do Jarocina, ale się nie zgodził - wyjaśnia włodarz gminy

Adam Pawlicki poinformował również, że nowym prezesem spółki został Łukasz Stachowiak [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. Prywatnie mąż Agnieszki Stachowiak, skarbnika gminy Jarocin i jednocześnie stowarzyszenia Ziemia Jarocińska, którego radni mają większość w Radzie Miejskiej Jarocina.

Objęcie funkcji prezesa przez Łukasza Stachowiak potwierdza także oficjalna informacja na stronie internetowej spółki Jarocin Sport [zobacz galerię ZDJĘĆ] 

Czy nowego prezesa Jarocin Sport powołano zgodnie z prawem?

W czasie ostatnbiego posiedzenia Rady Miejskiej w Jarocinie radny opozycji Jerzy Walczak złożył interpelację w sprawie nowego prezesa sportowej spółki.

Pytał w niej, „czy powołanie Łukasza Stachowiaka na prezesa spółki Jarocin Sport, którego żona Agnieszka Stachowiak pełni funkcję skarbnika gminy, jest z mocy prawa nieważne?”

Powołał się przy tym na art. 24f ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym, który mówi:

„Wójtowie, radni, małżonkowie wójtów, zastępców wójtów, radnych, sekretarzy gminy, skarbników gminy, kierowników jednostek organizacyjnych gminy, osób zarządzających i członków organów zarządzających gminnymi osobami prawnymi, a także osoby pozostające we wspólnym pożyciu z wójtami, zastępcami wójtów, radnymi, sekretarzami gminy, skarbnikami gminy, kierownikami jednostek organizacyjnych gminy, osobami zarządzającymi i członkami organów zarządzających gminnymi osobami prawnymi, nie mogą być członkami władz zarządzających lub kontrolnych i rewizyjnych ani pełnomocnikami spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych lub przedsiębiorców, w których uczestniczą takie osoby. Wybór lub powołanie tych osób na te funkcje są z mocy prawa nieważne.”

Poza tym radny Walczak w swojej interpelacji zapytał o skład rady nadzorczej, która dokonała wyboru prezesa, nadzór nad spółkami oraz obsługę prawną spółki Jarocin Sport.

- Nic nie wiem o żadnych zmianach. Prezes został wybrany i jest - mówi w rozmowie z portalem źródło pragnące zachować anonimowość.

Nieoficjalnie wiadomo, że prawnikom zlecono analizę, czy Łukasz Stachowiak może kierować komunalną firmą. 

Łukasz Stachowiak nie jest prezesem Jarocin Sport

Zanim jarociński magistrat odpowie radnemu, postanowiliśmy zapytać wiceburmistrza Roberta Ziółkowskiego, który od niedawna nadzoruje jarocińskie spółki gminne, czy Łukasz Stachowiak jest prezesem Jarocin Sport.

- Z tego, co ja wiem, to nie jest prezesem, nie podpisał kontraktu - informuje nowy zastępca burmistrza w rozmowie z portalem.

Jakie w takim razie zajmuje stanowisko?

- Jest dyrektorem zarządzającym - odpowiada Robert Ziółkowski.  

Twierdzi też, że spółka Jarocin Sport po rozwiązaniu kontraktu z Robertem Adamczykiem nie ma prezesa.

- Myślę, że nowy prezes będzie poszukiwany. Nie ukrywam, że jest dużo wyzwań przed tą spółką - dodaje Ziółkowski.

Z naszych informacji wynika, że dyrektorem zarządzającym w Jarocin Sport był do tej pory Maciej Śledzianowski, który jesr również radnym Rady Miejskiej w Jarocinie [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ]

Pomimo wielokrotnych prób, nie udało nam się skontaktować z Łukaszem Stachowiakiem. 

Będziemy wracali do sprawy. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy