Reklama

Osiedle Kopernika zrewitalizowane

Opublikowano: śr, 23 wrz 2020 14:53
Autor:

Osiedle Kopernika zrewitalizowane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na osiedlu Kopernika całkowicie przebudowano infrastrukturę naziemną i podziemną. To największa w historii inwestycja w tej części miasta. Osiedle zmieniło się diametralnie. Przybyło miejsc parkingowych i zieleni.

 

 

 

Prace na Kopernika trwały prawie dwa lata. Mieszkańcy denerwowali się na utrudnienia komunikacyjne i błoto, ale teraz najgorsze już za nimi. Osiedle wygląda zupełnie inaczej. Jego przewodniczący - Mariusz Kaźmierczak twierdzi, że zmiany zostały wykonane dobrze, a inwestycja posłuży przez najbliższe 100 lat. Prace realizowano na powierzchni ok. 20 ha. Na tym terenie została wykonana: w miejsce obecnej kanalizacji ogólnospławnej - odrębna sieć kanalizacji sanitarnej o długości ok. 3,5 km z odcinkami bocznymi o długości ok. 1,3 km oraz odrębna sieć kanalizacji deszczowej o długości ok. 3,8 km wraz z odgałęzieniami o długości ok. 1,3 km, wymieniono również sieć wodociągową o długości ok. 4,4 km wraz z odcinkami bocznymi o długości ok. 1,2 km.

 

 167 miejsc parkingowych i 309 drzew

Sieć wodociągowa z przyłączami, kanalizacyjna, sanitarna i deszczowa zostały przebudowane w 100%. Na wszystkich drogach wykonano nowe nawierzchnie asfaltowe z chodnikami, ścieżkami rowerowymi i parkingami. Modernizację przeszły następujące ulice: Staszica, Cicha (od Niepodległości do Kopernika), Chopina, Kopernika, Konopnickiej, Marcinkowskiego (od ul. Konopnickiej do końca), Broniewskiego, Estkowskiego, Matejki, Cich (od ul. Kopernika do końca) i Marcinkowskiego (od Niepodległości do Konopnickiej) oraz ulice wokół cmentarza wraz z parkingami. W sumie pomiędzy nekropoliami powstało 167 nowych miejsc parkingowych. Teren został również zazieleniony. Na osiedlu w ramach projektu posadzono 309 drzew.

 

 Przedsięwzięcie za 19,3 mln zł

Inwestycja na os. Kopernika w Jarocinie jest wykonywana w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin” o wartości ok. 270 mln zł, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w wysokości niecałych 136 mln zł. Projekt obejmuje pięć zadań. Koszt tego, które jest realizowane na os. Kopernika to nieco ponad 19,3 mln zł.

 Uroczyste oddanie inwestycji zaplanowano na piątek 25 września o godz. 17.00.
 
 


Tekst partnera: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.