Reklama

Czy w Jarocinie powstanie pumptrack? Burmistrz proponuje miejsce

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Radio Rekord

Czy w Jarocinie powstanie pumptrack? Burmistrz proponuje miejsce - Zdjęcie główne

Czy w Jarocinie powstanie pumptrack? Burmistrz proponuje miejsce | foto Fot. Radio Rekord

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy w Jarocinie powstanie pumptrack? Burmistrz proponuje miejsce.

Reklama

Pumptrack to innowacyjny, zdobywający coraz większą popularność na świecie, „rowerowy plac zabaw” przeznaczony do zbiorowej rekreacji nie tylko dla rowerzystów, ale i jeżdżących na rolkach, desce czy hulajnodze.

„Niemałą frajdę” mogą mieć użytkownicy pumptracku przy Alei Światowego Dnia Roweru w Jarocinie  

Pumptrack to wzniesienia i pochyłe zakręty w zamkniętej pętli, które umożliwiają jazdę na rowerze bez pedałowania - w tak zwanym systemie „pompowania”. Tory uczą koordynacji ruchowej, która poprzez wykorzystanie muld i band, pozwala napędzać rower.

Są to obiekty stanowiące połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu. Pumptracki przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów, jak i całych rodzin.

Zdaniem użytkowników pumptracku „jazda i trening na takim obiekcie, jest niemałą frajdą”.

Burmistrz proponuje zbudowanie pumptracku przy Alei Światowego Dnia Roweru w Jarocinie

O utworzeniu pumptracku w Jarocinie mówiło się od jakiegoś czasu. Szukano jednak miejsca, gdzie mógłby powstać tego rodzaju obiekt. 

Teraz temat wrócił za sprawą propozycji burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego.

Otóż włodarz gminy napisał w mediach społecznościowych:

„Chcielibyśmy zrealizować to przedsięwzięcie przy naszej Alei Światowego Dnia Roweru

I dodał:

„Byłaby to dodatkowa atrakcja dla rowerzystów, ale nie tylko, bo także dla miłośników jazdy na hulajnodze, deskorolce i rolkach.”

Aleja Światowego Dnia Roweru w Jarocinie budziła z jednej strony kontrowersje, a z drugiej podziw

Aleja Światowego Dnia Roweru to nowo wybudowana droga - łącznik między Jarocinem a Wilkowyją, Cielczą i Mieszkowem.

Inwestycja od samego początku budziła wiele kontrowersji i spotkała się z krytyką części mieszkańców oraz radnych miejskiej opozycji. Twierdzili oni, że jest to droga donikąd i żeby ją wybudować trzeba wyciąć spory fragment lasu [o tym więcej przeczytasz TUTAJ].

Mimo to, łącznik powstał i została nazwany Aleją Światowego Dnia Roweru, co spotkało się z aprobatą i podziwem nie tylko w Polsce, ale i na świecie [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

W najbliższą sobotę - 17 września, odbędzie się oficjalne otwarcie drogi z piknikiem i rajdem rowerowym [szczegóły znajdziesz TUTAJ].   

- Cieszę się, że mieszkańcy już tak licznie korzystają z nowej ścieżki przy naszej pierwszej na świecie Alei Światowego Dnia Roweru i że tak pozytywnie oceniają zrealizowaną inwestycję. Myślę, że budowa pumptracku byłaby dodatkową atrakcją dla rowerzystów i nie tylko. Zabawa na torze zlokalizowanym w pobliżu Alei Światowego Dnia Roweru mogłaby być miłym akcentem wycieczki rowerowej - uważa burmistrz Adam Pawlicki.

Włodarz gminy podkreśla:

- Plan jest, środki na jego realizację także. Teraz od woli mieszkańców zależeć będzie budowa obiektu.

 

Co myślicie o propozycji burmistrza, żeby pierwszy w Jarocinie pumptrack powstał przy Alei Światowego Dnia Roweru? A może macie inne, lepsze, Waszym zdaniem, miejsce - piszcie w komentarzach.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy