Reklama

Trwa rozbudowa Zakładu Gospodarki Odpadami. Co to oznacza dla mieszkańców?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. ZGO

Trwa rozbudowa Zakładu Gospodarki Odpadami. Co to oznacza dla mieszkańców? - Zdjęcie główne

Trwa rozbudowa Zakładu Gospodarki Odpadami. Co to oznacza dla mieszkańców? | foto Fot. ZGO

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa rozbudowa Zakładu Gospodarki Odpadami. Co to oznacza dla mieszkańców?

Reklama

Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie cały czas rozbudowuje się i rozwija swoją działalność. Do porozumienia, które działa w ramach spółki należą już 24 gminy, co oznacza, że odpady z ich terenu trafiają do jarocińskiego zakładu.

100 mln zł na rozbudowę ZGO

W ubiegłym roku ZGO - Wielkopolskie Centrum Recyklingu rozpoczęło przygotowania do kolejnej rozbudowy zakładu.

Aby zrealizować to zadanie spółka pozyskała dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości blisko 50 mln zł. Zaciągnęła też pożyczkę w kwocie 22 mln ze środków unijnych. Część środków zabezpiecza spółka, ponieważ cały koszt rozbudowy szacowany jest na ponad 100 mln zł.

W ramach inwestycji zakończyła się już rozbudowa placu do przerobu materiałów budowlanych oraz placu do kompostowania odpadów biodegradowalnych.

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Czy rozbudowa ZGO jest słusznym działaniem?

Teraz przyszedł czas na zaprojektowanie i budowę dodatkowego zespołu kogeneracyjnego wraz z instalacją doczyszczania i osuszania biogazu w ZGO-WCR. Całość tego przedsięwzięcia ma kosztować ponad 5 mln zł. 

Dzięki temu zakład wzbogaci się o drugi fermenter do przetwarzania odpadów biodegradowalnych. Powstanie też nowy agregat kogeneracyjny. Modernizacji i rozbudowie poddana zostanie również stacja transformatorowa.

Inwestycja obejmie także wydzielenie boksów magazynowych i zakup sprzętu mobilnego. W ramach przedsięwzięcia rozbudowana zostanie instalacja do kompostownia bioodpadów, stanowiących odpady komunalne oraz innych odpadów ulegających biodegradacji.

 

Czy Waszym zdaniem rozbudowa ZGO oraz przyjmowanie kolejnych gmin, które dostarczają odpady do Jarocin jest słusznym działaniem - piszcie w komentarzach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy