Reklama

Nowe ronda i przebudowane ulice - jedna z większych inwestycji w Jarocinie zakończona [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe ronda i przebudowane ulice - jedna z większych inwestycji w Jarocinie zakończona.

Reklama

W Jarocinie jednocześnie prowadzone były trzy duże inwestycje drogowe - rewitalizacja centrum, budowa 3 rond w ciągu ulic Wojska Polskiego i Poznańskiej z przebudową siedmiu ulic na osiedlu Bogusław oraz przebudowa ulic Wodnej, Glinki i Leszczyce z budową ronda.

Utrudnienia, które towarzyszyły robotom prowadzonym w kilku newralgicznych miejscach, irytowały wielu mieszkańców.

Inwestycja zakończona - czy kierowcom ulżyło?

Teraz wszystkim może być nieco lżej, ponieważ jedno z tych zadań zostało zakończone.

Chodzi o budowę 3 rond w ciągu ulic Wojska Polskiego i Poznańskiej z przebudową siedmiu ulic na osiedlu Bogusław.

Zadanie podzielona było na dwa etapy. Pierwszy zakończony został w ubiegłym roku. Wtedy powstały dwa ronda w ciągu ulic Poznańska i Wojska Polskiego - na skrzyżowaniu z ulicą Wodną oraz z ulicą św. Ducha.

Wybudowano też nową drogę między rondami i jej fragment w kierunku trzeciego ronda przy Spichlerzu Polskiego Rocka.

Nowe ronda i przebudowana ulica ma zbliżyć centrum z parkiem

W tym roku wykonywany był drugi etap inwestycji. Objął on przebudowę ulic - od św. Ducha, poprzez Maratońską, Do Zdroju, Kasztanową do budowanego ronda przy spichlerzu.

Zakończenie tego etapu, które miało miejsce w ostatnim czasie scaliło całą inwestycję, której łączny koszt wyniósł blisko 25 mln zł.

Przebudowa ciągu ulic: Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa, Maratońska, św. Ducha oraz Poznańska i Wojska Polskiego realizowana była przy wsparciu dotacji pozyskanej z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 16 mln zł.

Nowa droga ma zbliżyć centrum Jarocina ze zrewitalizowanym parkiem Radolińskich. Wzdłuż nowego łącznika zasadzonych zostanie 200 drzew i tysiące krzewów. Dodatkowo na skrzyżowaniu ulic Do Zdroju i Wrzosowej powstał pierwszy w Jarocinie park kieszonkowy.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy