Reklama

Gmina Jarocin liderem inwestycji w Wielkopolsce i działań proekologicznych

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jarocin liderem inwestycji w Wielkopolsce i działań proekologicznych.

Reklama

Jarocin po raz kolejny znalazł się w ścisłej czołówce rankingu przeprowadzonego przez pismo samorządowe „Wspólnota”.

Gmina Jarocin liderem inwestycji. Wyprzedzamy wiele okolicznych miast

Według oceny ekspertów nasz gmina jest liderem inwestycji w Wielkopolsce. Wyprzedzamy takie miasta jak Pleszew, Września czy Krotoszyn.

- Nasze działania są doceniane. Teraz zostały docenione już po raz kolejny. To dla nas ogromna satysfakcja. Wszystko, co robimy, robimy dla naszych mieszkańców, żeby im się lepiej żyło - podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

W rankingu „Liderzy Inwestycji” opublikowanym przez „Wspólnotę” brano pod uwagę wydatki na inwestycje we wszystkich samorządach w Polsce.

Organizatorzy informują, że przygotowując zestawienie „zebrano całość wydatków majątkowych, poniesionych w latach 2019-2021”. Następnie podzielono je przez liczbę mieszkańców danego województwa, powiatu, miasta czy gminy wiejskiej. Dlatego o miejscu na liście decydowały wydatki inwestycyjne „na głowę”.

Gmina Jarocin liderem inwestycji. Przeskoczyliśmy o 9 oczek do góry

Podsumowanie „Wspólnoty” plasuje Jarocin na pozycji lidera inwestycji w Wielkopolsce. W całym kraju samorząd też zajął wysokie, bo 13 miejsce. To o 9 pozycji wyższa lokata niż w poprzedniej klasyfikacji. W poprzednim rankingu Jarocin zajął 22 miejsce i tym samym „przeskoczył” o 9 oczek. 

- To praca wielu ludzi, całej struktury urzędu miejskiego, a przede wszystkim mieszkańców Jarocina. Swoją pracowitością, podatkami, dają nam możliwości przetwarzania tych środków i pomnażania ich dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym - stwierdza Adam Pawlicki.

W analizowanym przez autorów rankingu okresie na jednego mieszkańca Jarocina przypada prawie 1,5 tysiąca złotych wydanych na inwestycje.

„Zielona bateria” dla gminy Jarocin

To nie jedyne wyróżnienie, które w ostatnim czasie trafiło do gminy Jarocin. Naszą gminę doceniła także Kapituła Konkursu „Puchar Recyklingu”, która przyznała Jarocinowi wyróżnienie w kategorii frakcyjnej „Zielona bateria”.

Nagrodę w trakcie uroczystej Gali Kongresu Envicon odebrał burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

„Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska Envicon jest największym i najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem dotyczącym ochrony środowiska w Polsce. Obrady, dyskusje, rozmowy, nowe pomysły i inspiracje, tak można podsumować wydarzenie w którym uczestniczyli burmistrz Adam Pawlicki i prezes WCR sp. z o. o w Jarocinie, Witosław Gibasiewicz” - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Jarocinie na ten temat.

W trakcie konferencji zorganizowane zostały panele dyskusyjne dotyczące:

  • odpadów,
  • wody i ścieków,
  • energii.
Jeden z paneli poprowadził burmistrz Adam Pawlicki, który mówił o już zastosowanych i wykorzystywanych w Jarocinie nowych technologiach oraz o kolejnych procesach inwestycyjnych, których wdrażanie jest planowane.

 

CZYTAJ TAKŻĘ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy