Reklama

Mieszkańcy Jarocina pytają, kto musi płacić za deszczówkę - spółka PWiK odpowiada

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Mieszkańcy Jarocina pytają, kto musi płacić za deszczówkę - spółka PWiK odpowiada - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Jarocina pytają, kto musi płacić za deszczówkę - spółka PWiK odpowiada | foto Fot. Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Jarocina pytają, kto musi płacić za deszczówkę - spółka PWiK odpowiada.

Reklama

- Chciałbym wiedzieć, jakie są zasady opłat za deszczówkę w Jarocinie. Kto musi płacić i od kiedy? - pyta mieszkaniec osiedla Polna.

Z opłatą za deszczówkę w Jarocinie, jak z abonamentem TV

Jego zdaniem „umowy nie zawierają nawet żadnej konkretnej daty, a z wodociągów nie można się niczego konkretnego dowiedzieć”.

- Z tego, co słyszę, są osoby, które już od kilku lat płacą, a są tacy, którzy nie płacą w ogóle do dzisiaj. Na naszym osiedlu, na jednych ulicach były roznoszone umowy z wodociągów w sprawie płacenia i mówili nam, żeby je już podpisywać. Na innych ulicach - chociaż to to samo osiedle, mieszkańcy nie dostali tych umów - opisuje sytuację mężczyzna.

I przyznaje, że nie podpisał ani tej, ani żadnej innej umowy na deszczówkę, bo „nie wie w końcu, czy musi to podpisywać i płacić, czy nie podlega temu obowiązkowi”.

- Mam takie wrażenie, że to tak jest, jak z abonamentem telewizyjnym - ci, którzy dali się nabrać, to płacą, a inni to olali, nie płacą i nie ponoszą za to żadnych konsekwencji - konkluduje mieszkaniec osiedla Polna. 

Za deszczówkę mieszkaniec może być obciążany bezumowne 

Kanalizacja deszczowa na terenie gminy Jarocin należy do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.  

Spółka podaje, że do uiszczenia opłat zobowiązani są wszyscy mieszkańcy, którzy są wpięci bądź poprzez naturalny spływ odprowadzają wody opadowe lub roztopowe do systemów kanalizacji deszczowej.

„W przypadku braku woli podpisania umowy wzywamy pisemnie do wypełnienia tego obowiązku. Jeśli to nie skutkuje, informujemy, że nastąpi odłączenie przykanalika, a do czasu odcięcia mieszkaniec będzie obciążany za bezumowne świadczenie usługi” - czytamy w informacji przekazanej nam przez PWiK.

PWiK prowadzi „szeroko zakrojone kontrole” deszczówki

Okazuje się, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji prowadzi od kilku miesięcy „szeroko zakrojone kontrole”. Mają one zweryfikować, kto korzysta z usług odprowadzania wód opadowych lub roztopowych i czy ma prawidłowo naliczoną opłatę.

Spółka przestrzega jednocześnie:

„Odbiorcy, którzy z jakichkolwiek bezzasadnych powodów nie dopuszczą pracowników PWiK do wykonania kontroli, bądź jej odmówią, muszą mieć świadomość, że spółka przystąpi do wezwania ich pisemnie, a następnie może dojść do odcięcia przykanalika, bądź naliczenia wynagrodzenia za bezumowne świadczenie usługi.”

Kto i ile musi płacić za deszczówkę w Jarocinie?

Wysokość opłaty za usługę odprowadzania wód opadowych lub roztopowych zależy od powierzchni dachów i terenów utwardzonych. Pomiaru za każdym razem dokonują pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w obecności właściciela nieruchomości.

Wysokość miesięcznych opłat za deszczówkę, które obowiązują na terenie gminy Jarocin:

  • wody opadowe i roztopowe pochodzące z dachów - 0,085 zł/m2 (np. za 100 m2 dachu opłata miesięczna wynosi 8,50 zł),
  • wody opadowe i roztopowe pochodzące z powierzchni o trwałej nawierzchni tj. chodniki, podjazdy towarzyszące budynkom mieszkalnym - 0,177 zł/m2 (np. za 100 m2 terenów utwardzonych opłata miesięczna wynosi 17,70 zł).
Płacicie za deszczówkę, co sądzicie na temat tych opłat i zasad, na których są one naliczane - piszcie w komentarzach.

CZYTAJ TAKŻE

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy