Reklama

Pawlicki miażdży konkurencję. Historyczna frekwencja

Opublikowano:
Autor:

Pawlicki miażdży konkurencję. Historyczna frekwencja  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Koniec głosowania. Lokale wyborcze zamknięte. Komisje rozpoczną teraz liczenie głosów.

Kto zwyciężył? Gdzie będzie druga tura? Kto będzie największym przegranym? Kto zostanie radnym, a kto będzie musiał pożegnać się z samorządem.

Jeszcze dzisiaj pierwsze wyniki i komentarze. Niebawem odwiedzimy sztaby z naszymi kamerami.

Na chwilę obecną jedno jest pewne i bardzo optymistyczne – frekwencja przekroczyła 50 procent.

[22.09]

Gdyby burmistrza wybierali tylko mieszkańcy okręgu w Mieszkowie, Adam Pawlicki wygrałby wybory w I turze z poparcie ponad 51 proc. wyborców. Drugi jest Stanisław Martuzalski z wynikiem 34,59. Trzecia – Katarzyna Szymkowiak 9,18 proc. Janusz Krawiec zdobył poparcie na poziomie 3,52 proc., a Jerzy Walczak 1,51 proc.

[22.23]

W okręgu w Łuszczanowie miażdżąca przewaga Adama Pawlickiego.

[22:39]

W pięciu okręgach zwyciężył Adam Pawlicki z ogromną przewagą. Uzyskał tam poparcie wynosi ponad 60 proc. głosujących. Stanisław Martuzalski uzyskał 29 proc. Pawlicki wygrał w Mieszkowie, na Tumidaju, Os. 1000-lecia, Wilkowyi i Witaszycach.

[22:49]

Radnymi będą kolejną kadencję w Jarocinie Józef Bauman i Ireneusz Lamprecht (ZJ).

[23:47]

Adam Pawlicki wygrywa w 13 z 14 okręgów z których mamy już dane. Prawdopodobnie zostanie burmistrzem Jarocina w I turze.

[23:53]

Radnymi zostaną Danuta Maćkowiak, Józef Bauman, Ireneusz Lamprecht, Jan Krakowiak, Maciej Śledzianowski, Rajmund Banaszyński, Paweł Adamkiewicz, Anna Piasecka (wszyscy Ziemia Jarocińska). Z PSL radnymi zostali Ryszard Kołodziej i Katarzyna Szymkowiak. PiS ma na razie 1 radną - Lidię Czechak.  

[00:07]

Mamy wyniki z 6 obwodów w Żerkowie. Do drugiej tury przejdą prawdopodobnie Jacek Jędraszczyk i Jacek Kmieć.

W sztabie Martuzalskiego nie świętowali:

 

 

Powody do radości miał Adam Pawlicki

 

 

[0.54]

Do rady wejdzie też prawdopodobnie Marek Tobolski i Andrzej Skrzypczak. Ziemia Jarocińska może mieć 12 osobowy, najmocniejszy w historii klub.

[1.20]

Z ostatniej chwili: Adam Pawlicki wygrał w 16 z 21 okręgów (brakuje jeszcze wyników z 4 okręgów). Stanisław Martuzalski był lepszy tylko w jednym okręgu. W szpitalu był remis. Wszystko wskazuje na to, że Pawlicki zostanie burmistrzem w pierwszej turze z blisko 55-procentowym poparciem.

 

[3.00]

Nieoficjalne wyniki po podliczeniu wszystkich głosów: Adam Pawlicki - 53,7%, Stanisław Martuzalski - 28%, Katarzyna Szymkowiak - 10,3%, Janusz Walczak 4,2%, Janusz Krawiec 3,9%. Ziemia Jarocińska zdobyła 15 z 21 mandatów w Radzie Miejskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE