Reklama

Zajęcia Wodnego Świata na basenie Jarocin Sport zawieszone. Jaka jest przyczyna i kiedy zostaną wznowione? [AKTUALIZACJE]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wodny Świat

Zajęcia Wodnego Świata na basenie Jarocin Sport zawieszone. Jaka jest przyczyna i kiedy zostaną wznowione? [AKTUALIZACJE] - Zdjęcie główne

Zajęcia Wodnego Świata na basenie Jarocin Sport zawieszone | foto Wodny Świat

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zajęcia Wodnego Świata na basenie Jarocin Sport zawieszone. Jaka jest przyczyna i kiedy zostaną wznowione?

Reklama

Dzieci uczą się elementów techniki pływackiej

Na zajęciach rodzice uczą się, jak powinna wyglądać odpowiednia kąpiel w domu, poznają prawidłowe chwyty, uczą się nurkowania, zabawy i nawiązywania relacji ze swoim dzieckiem. Realizowany program polecany jest między innymi dla dzieci, u których  występują napięcia mięśniowe. 

- Dla dzieci, które wcześniej uczęszczały na zajęcia rekreacyjne, w wieku 4 lat wprowadzamy elementy techniki pływackiej. Nie ma wstępnej adaptacji do nauki pływania, bo dzieci już potrafią świetnie nurkować, położyć się na plecach, na brzuszku, wskoczyć do wody. To są podstawy, które robią już intuicyjnie - mówi Aneta Matela-Sewiło.

W każdym etapie wiekowym, dziecko przechodzi przez cały program ćwiczeń i przez kolejne poziomy zaawansowania. Prowadzona jest pełna animacja w basenie. Czas zajęć dla niemowlaków to 30 min. Od 7 miesięcy czas zwiększany jest do 45 min. Rodzic w ramach karnetu ma łącznie 105 min czasu od momentu przejścia przez bramki.

Program cieszył się dużym zainteresowaniem.

- W weekend gros osob, ktore były na basenie, to albo dzieciaki z tych szkółek, albo rodzice, których dzieci brały udział w zajęciach - mówi jeden z rodziców. 

Zajęcia Wodnego Świata w Jarocin Sport zawieszone

Niestety, wydarzenia ostatnich tygodni spowodowały, że zajęcia Wodnego Świata w spółce Jarocin Sport zostały od 1 stycznia 2023 r. zawieszone. Co do tego doprowadziło?

„W związku z trwającymi rozmowami z zarządem Jarocin Sport na temat dalszej współpracy oraz warunków umowy dla kursantów Wodny Świat jesteśmy zmuszeni wstrzymać zajęcia” - można przeczytać w komunikacie na ten temat wystosowanym do rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach.  

Jarocin Sport chce rozpocząć zajęcia pod własną nazwą i z własnym programem

Komunikat w tej sprawie wydała także spółka Jarocin Sport. W piątek po południu został on rozesłany do mediów. W stanowisku czytamy:

„W trosce o klientów, z którymi spółka Jarocin Sport podpisała umowy na realizację zajęć pod nazwą „Wodny Świat”, informuję, że w dniu 31 grudnia 2022 roku zakończy się współpraca z firmą AMS Kids Anetą Matelą-Sewiło. Spółka Jarocin Sport sp. z o. o. podejmuje działania, by nadal prowadzić zajęcia dla naszych najmłodszych uczestników przy udziale dotychczasowych instruktorów i na warunkach wynikających z obowiązujących z klientami umów. Nie może tego jednak robić od stycznia 2023 r. pod szyldem „Wodnego Świata”, ponieważ zgodnie z obowiązującą umową zajęcia prowadzone przez firmę AMS Kids są chronione prawem autorskim. W związku z powyższym jesteśmy zmuszeni zawiesić zajęcia w styczniu 2023 roku, by w tym czasie wypracować optymalne rozwiązanie i jak najszybciej rozpocząć zajęcia pod własną nazwą, z własnym programem i z dotychczasowymi instruktorami” - napisała Katarzyna Dudziak, prezes Jarocin Sport.  

I wyjaśniła:

„Początkowo właścicielka firmy AMS Kids p. Aneta Matela-Sewiło zgodziła się na zaproponowane przez spółkę Jarocin Sport  warunki umowy na kolejny okres, po czym niespodziewanie je odrzuciła. Kolejna propozycja współpracy - preferowany przez p. Matelę - Sewiło wariant polegający na przejęciu w całości prowadzenia zajęć przez firmę AMS Kids wraz z instruktorami spółki Jarocin Sport, cesjami umów z klientami, oraz wynajmowaniem torów na takich samych zasadach, jak inne kluby sportowe korzystające z naszych obiektów - ostatecznie także nie zostały zaakceptowane przez p. Matelę-Sewiło. Warunki zatrudniania przez spółkę Jarocin Sport instruktorów prowadzących zajęcia w ramach programu „Wodny Świat”, czy zmiana opłat za uczestnictwo w zajęciach nie była przedmiotem rozmów z firmą AMS Kids na żadnym z etapów prowadzonych negocjacji. Spółka nie planuje też żadnych zmian w tym zakresie. Jedyne kwestie poruszane podczas rozmów dotyczyły warunków umowy na świadczenie usług polegających na prowadzeniu i koordynowaniu zajęć pod nazwą: „Pływanie niemowląt - Wodny Świat” pomiędzy spółką Jarocin Sport sp. z o. o. a firmą AMS Kids Aneta Matela-Sewiło. Zależy nam na tym, by jak najszybciej powrócić do spotkań z dziećmi i niemowlętami w naszym Aquaparku, dlatego robimy wszystko, by nasi klienci byli z tych zajęć zadowoleni. Będziemy informować o kolejnych krokach.”

Instruktorzy Wodnego Świata chcą współpracować tyko z dotychczasową koordynatorką

A tak przebieg wydarzeń przedstawia Aneta Matela-Sewiło:   

- Umowę z Jarocin Sport  - koordynator i instruktorzy zajęć Wodnego Świata - mieliśmy podpisaną do końca 2022 roku. Poprzedni zarząd spółki już latem podjął wstępne rozmowy w kierunku  zmiany tych warunków. Do tej pory przedmiotem umowy było koordynowanie i prowadzenie zajęć. Od nowego roku mieliśmy działać, jako zewnętrzna firma, czyli na zasadach wynajęcia basenu i zawieraniem umów bezpośrednio z instruktorami i rodzicami. Ponieważ w międzyczasie zmienił się zarząd Jarocin Sport, poprosiłam o jak najszybsze spotkanie w celu omówienia dalszej współpracy. Do takiego spotkania doszło dopiero w grudniu. Ponieważ nie było już czasu na zmianę formuły, czyli przejęcie przez nas całkowitej obsługi zajęć, zarząd zaproponował nam przedłużenie umowy, ale z obniżonymi stawkami. 

I dodaje:

- Prowadzimy zajęcia dla ponad 630 dzieci, to jest ponad 2 tysiące wejść na basen miesięcznie. Jesteśmy tak naprawdę strategicznym partnerem dla Jarocin Sport, a zaproponowano nam stawki, które w przeliczeniu na wejścia były wyższe niż te, które  są w cenniku dla pojedynczego klienta . Nie mogliśmy się na to zgodzić. Czasu było bardzo mało. Nie doszliśmy do porozumienia, dlatego nie mieliśmy wyjścia i musieliśmy zawiesić zajęcia.

Aneta Matela-Sewiło zaznacza też, że „mieszkańcy i uczestnicy zajęć Wodny Świat w pierwszej kolejności powinni wiedzieć, że spółka Jarocin Sport próbowała przejąć  na własność logo „Wodny Świat”,  składając wniosek do Urzędu Patentowego. 

- A prawa autorskie do tego znaku i programu należą tylko i wyłącznie do mnie – stwierdza koordynatorka.  

Z kolei instruktorzy Wodnego Świata zatrudniani przez Jarocin Sport zastrzegają: 

„Wyrażamy chęć współpracy z Jarocin Sport tylko z programem Wodny Świat i koordynatorem Anetą Matelą-Sawiło.” 

Rodzice zaniepokojeni zawieszeniem zajęć Wodnego Świata

Całą sytuacją bardzo zaniepokojeni są rodzice dzieci, które uczestniczyły w zajęciach Wodnego Świata, a którzy mają podpisane umowy ze spółką Jarocin Sport do końca września 2023 r. 

- Domagamy się wyjaśnień. Bardzo nam zależy na tym, aby jakoś rozwiązać tę sytuację i aby instruktorzy Wodnego Świata nadal uczyli nasze dzieci. To nie może zostać przerwane przez jakieś błahe, niepodpisane umowy. Skoro ktoś przez tyle lat sprawnie działał, to nie rozumiem, dlaczego z takim kimś nagle nie można podpisać umowy - mówi oburzona Lucyna Stefaniak, mama jednego z dzieci uczęszczających na zajęcia Wodnego Świata.

I dodaje:

- My nie chcemy, żeby nasze dzieci uczyli inni instruktorzy. One są z tymi osobami bardzo zżyte. Tak naprawdę oni stali się dla dzieci ciociami i wujkami, bo spotykamy się tak często i regularnie. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś nam to teraz odebrał.       

Czy spotkanie z burmistrzem Jarocina na pewno się odbędzie?

Pojawiła się także informacja, że w negocjacje między stronami chce się zaangażować burmistrz Adam Pawlicki. Wcześniej szef gminy w materiałach promocyjmnych Wodnego Świata, osobiście polecał realizowane zajęcia na basenie. Podano nawet konkretną datę spotkania.

„Burmistrz wyraził chęć spotkania i rozmowy z rodzicami dzieci z Wodnego Świata, zarządem Jarocin Sport i instruktorami. Spotkanie prawdopodobnie odbędzie się w środę - 4 stycznia, o godz.18.00.” - czytamy w komunikacie. 

Jednak zastępca burmistrza - Robert Ziółkowski, który zajmuje się gminnymi spółkami i jest zaangażowany w rozwiązanie sytuacji związanej z Wodnym Światem, informuje, że ani on, ani Adam Pawlicki, nic o takim spotkaniu nie wiedzą.

- My jesteśmy otwarci i chętnie porozmawiamy ze stronami zaangażowanymi w tę sprawę. Musimy tylko wiedzieć, czy jest wola takich rozmów - stwierdza wiceburmistrz Ziółkowski.      

O rozwoju sytuacji związanej z zajęciami dla dzieci w ramach Wodnego Świata będziemy informować na bieżąco. 

Co myślicie o sytuacji? Czekamy na komentarze. 

[AKTUALIZACJA, 3 stycznia]

Stanowisko w sprawie zajęć dla dzieci w ramach Wodnego Świata zajęli rodzice.

„My - Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia Wodny Świat - informujemy, że wyrażamy chęć udziału naszych dzieci w zajęciach tylko z programem Wodny Świat, dotychczasowymi Instruktorami i Koordynatorem Anetą Matelą-Sewiło” - napisali w mediach społecznościowych.

[AKTUALIZACJA, 3 stycznia]

W sali bankietowej spółki Jarocin Sport odbędzie się spotkanie rodzców dzieci uczęszczających na zajęcia Wodengo Świata oraz instruktorów z wiceburmistrzem Robertem Ziółkowskim. Koordynatorka Aneta Matela-Sewiło nie została na nie zaproszona.

Spotkanie będzie miało miejsce jutro - 4 stycznia, poczatek o godzinie 18.00.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy