Reklama

Lodowisko w Jarocinie zostało oficjalnie otwarte [WIDEO, ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kryte lodowisko w Jarocinie zostało oficjalnie otwarte.

Reklama

Wstęga została przecięta, a na tafli krytego lodowiska w Jarocinie odbyły się pokazy jazdy figurowej na lodzie - tak w skrócie można opisać dzisiejszą uroczystość, która odbyła się w nowym obiekcie spółki Jarocin Sport.

Lodowisko w Jarocinie otwarte. Obiekt zrobił wrażenie

Ale przecież to nie wszystko. Działo się o wiele więcej. Na początek - w obecności burmistrza Adama Pawlickiego, odbyła się ceremonia odpalenia świątecznych iluminacji z ogromną choinką, która w tym roku została ustawiona przy nowym obiekcie z lodowiskiem.      

Następnie wszyscy udali się do hali lodowiska, gdzie przecięta została wstęga.

- Ten obiekt już zrobił wrażenie na wielu osobach. Mam nadzieję, że będzie dobrze służył mieszkańcom i nie tylko, zwłaszcza tym najmłodszym - powiedział w czasie uroczystości burmistrz Adam Pawlicki.

Włodarz gminy podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w powstanie nowego centrum rekreacyjno-sportowego w Jarocinie.

Otwarcie lodowiska w Jarocinie z łyżwiarskiemi pokazami

Po zakończeniu części oficjalnej na tafli lodowiska rozpoczął się wielki pokaz łyżwiarstwa synchronicznego oraz łyżwiarstwa figurowego.

Można było podziwiać występ grupy Cascade z Poznania oraz Team Le Solei z Torunia. Ten ostatni zaprezentował pokaz łyżwiarstwa synchronicznego.

Formacja „Le Soleil” to obecne wicemistrzynie Polski przygotowujące się do startu w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w marcu 2022 roku w Austrii w Insbrucku.

Podczas pokazu zobaczyć można było także występy duetów łyżwiarskich w specjalnie przygotowanych  świątecznych interpretacjach. Łyżwiarze zaprezentowali również przykładowe ćwiczenia w wykonaniu dzieci w wieku 7-8 lat.

W czasie otwarcia lodowiska wystąpiły zawodniczki Klubu Łyżwiarstwa Figurowego „Cascade”, który działa w Poznaniu na lodowisku „Chwiałka” i bardzo dynamicznie się rozwija, a zawodniczki odnoszą liczne sukcesy na zawodach krajowych. Najlepsze z nich zakwalifikowały się do ogólnopolskiego rankingu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. 

Lodowisko w Jarocinie otwarte. Święty Mikołaj spotkał się z najmłodszymi

Na zakończenie odbyło się spotkanie z Świętym Mikołajem, na które wszyscy - zwłaszcza najmłodsi bardzo niecierpliwie czekali. Tym bardziej, że gość nie przyszedł z pustymi rękami - rozdawał słodycze i upominki.

Po tych wydarzeniach, tafla lodowiska została oddane uczestnikom uroczystości. Wypróbować swoje łyżwiarskie umiejętności mogli wszyscy ci, którzy wcześniej odebrali bezpłatną, godzinną wejściówkę.

Kto dzisiaj nie zdążył może, za okazaniem takiej wejściówki, skorzystać z obiektu jutro, w niedzielę - 12 grudnia.

Ci, którzy nie posiadają własnego sprzętu, mogą skorzystać z wypożyczalni, która będzie otwarta przy obiekcie [CENNIK do wglądu TUTAJ].

Lodowisko w Jarocinie otwarte. W niedzielę dalszy ciąg atrakcji

W niedzielę - 12 grudnia, zapowiada się ciąg dalszy mikołajkowych atrakcji. I tak o godz. 15.00, w sali bankietowej, znajdującej się w nowym obiekcie Jarocin Sport rozpocznie się gala „Najlepsi z najlepszych”.

Poznamy na niej laureatów wyróżnień burmistrza Jarocina dla zawodników, trenerów i działaczy sportowych. Wręczone zostaną również nagrody w konkursie na najlepszą pracę dyplomową, związaną tematycznie z Ziemia Jarocińską. 

Wielki finał zwieńczy wokalno-taneczny koncert „Czary mary niebios dary...”. Będzie to koncert o tematyce świąteczno-zimowej w wykonaniu uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie z sekcji Music, Voice & Joy oraz tancerzy ze Studia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej.

Uroczystość uświetni także występ zespołu instrumentalnego, w składzie którego są uczniowie i nauczyciele Społecznego Ogniska Muzycznego.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy