Reklama

Od dzisiaj burmistrz Jarocina ma nowego zastepcę. Kto nim został? [SONDA]

Opublikowano:
Autor:

Od dzisiaj burmistrz Jarocina ma nowego zastepcę. Kto nim został? [SONDA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nie po raz pierwszy zasłużył się w kampanii wyborczej Adama Pawlickiego, burmistrza i kandydata na burmistrza w wyborach samorządowych. Był starostą jarocińskim i prezesem spółki pijarowskiej. Teraz został nowym wiceburmistrzem Jarocina.

 

Zajął miejsce pierwszego zastępcy burmistrza Witosława Gibasiewicza, który zaczął pracę w jarocińskim magistracie w 2002 roku, kiedy Adam Pawlicki po raz pierwszy objął władze w gminie.

 

Rok temu Gibasiewicza nieoczekiwanie powołano na prezesa Zakładu Gospodarki Odpadami, a stanowisko wiceburmistrza pełnił na pół etatu [szczegóły zobaczysz TUTAJ]. Takie rozwiązanie było jednak trudne na dłuższą metę, dlatego burmistrz Adam Pawlicki dał Gibasiewiczowi możliwość wybory - prezesura albo stanowisko wiceburmistrza na cały etat.

 

- Roboty jest dużo i potrzebuję zastępcy na pełny etat - zaznacza Adam Pawlicki. - Witek zdecydował się na spółkę i zostaje w ZGO - informuje burmistrz.

 

W tej sytuacji włodarz gminy powołał nowego zastępcę. Kto nim został? Nasi internauci bardzo dobrze obstawili. W sondzie umieszczonej na portalu jarocinska.pl na pytanie, kto zostanie nowym wiceburmistrzem Jarocina, spośród sześciu osób najwięcej głosów otrzymał Bartosz Walczak.[ZOBACZ TUTAJ]

 

I to właśnie były starosta, szef kampanii wyborczej Adama Pawlickiego oraz nowo wybrany radny powiatowy od dzisiaj zajmuje gabinet pierwszego zastępcy burmistrza Jarocina Witosława Gibasiewicza.

 

 

- To duże wyróżnienie dla mnie, ale jeszcze większe wyzwanie. Sporo zadań, ale będę się starał je jak najlepiej wykonać. Trzeba iść do przodu - stwierdza nowy wiceburmistrz.

 

 

Oprócz gabinetu przejął też wszystkie obowiązki pierwszego zastępcy. Będzie odpowiedzialny między innymi za nadzór nad spółkami gminnymi, inwestycje, finanse oraz gospodarkę komunalną.

 

Bartosz Walczak był szefem kampanii wyborczej Adama Pawlickiego, który starał się o reelekcję w 2014 roku. W uznaniu burmistrz, który jest szefem Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska (po wyborach ugrupowanie miało większość w radzie gminy i powiatu - przyp. red.) nominował Walczaka na stanowisko starosty jarocińskiego.

 

Po dwóch latach rządów w powiecie nastąpił jednak przewrót i zmienił się układ sił. Radni Ziemi Jarocińskiej zostali zepchnięci do opozycji a Bartosz Walczak odwołany ze stanowiska starosty. [szczegóły zobacz TUTAJ] Po jakimś czasie został prezesem spółki - PR-Motion, która zajmowała się obsługą gminy Jarocin i gminnych spółek pod kątem pijarowskim. [więcej na ten temat TUTAJ]

 

W tym roku Walczak ponownie pokierował kampanią wyborczą Pawlickiego, która przyniosła burmistrzowi wygraną i władzę w gminie na kolejnych pięć lat. Poza tym w tegorocznych wyborach samorządowych Bartosz Walczak został radnym powiatowym, osiągając bardzo dobry wynik - ponad 1,3 tysiąca głosów poparcia.

 

Teraz objął stanowisko pierwszego zastępcy burmistrza Jarocina. Adam Pawlicki w uzasadnieniu stwierdził:

 

- Jest najlepszy na to stanowisko, a ja zawsze wybieram najlepszych.

 

 

Drugim zastępcą burmistrza jest Robert Kaźmierczak, który ma pod swoją pieczą sprawy oświatowe i kulturę. Jak zapewnia Adam Pawlicki na tym stanowisku nie nastąpi zmiana.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE