Reklama

Wodny Świat Jarocin. Zajęcia dla dzieci i niemowlaków

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Twoje dziecko ma 3 miesiące? To idealny moment na zapisanie go do programu Wodnego Świata w Jarocinie. Drzwi stoją otworem również dla starszych dzieci! Zobacz, dlaczego powinieneś zabrać swoją pociechę na zajęcia w Wodnym Świecie.

Reklama

Wodny świat to program, który prowadzi Jarocin Sport dla dzieci od 3 miesiąca do wieku szkolnego. Zbliża się wrzesień, czas szkoły. Jest to, więc idealny moment, by znaleźć ciekawe i rozwijające zajęcie dla Twojego dziecka. Wodny Świat może okazać się trafem w dziesiątkę! W końcu pływanie to umiejętność, którą powinien posiąść każdy człowiek. 

Zajęcia dla niemowlaków w Wodnym Świecie w Jarocinie

Na tego typu lekcje można przyjść już z trzymiesięcznym niemowlęciem. W wielu krajach wskazany jest wczesny kontakt dziecka z wodą. Wtedy niemowlaki bardzo płynnie przechodzą z pamięci, którą uzyskały przebywając w wodach płodowych do wody.

- Ważną kwestią jest to, że uczymy rodziców prawidłowej kąpieli w wodzie, w wannie. Wielu rodziców ma pierwsze dziecko. Jest to dla nich spora życiowa zmiana i podchodzą do tego bardzo odpowiedzialnie. Boją się kąpieli, bo woda jako żywioł, budzi niepokój. Rodzice często słyszą, żeby nie moczyć uszu, czy też nie przemywać za bardzo buzi. To wszystko stereotypy. Jeżeli nauczymy się prawidłowej kąpieli, to później nie będziemy mieli problemu np. z myciem głowy, a wyjście na basen z dzieckiem będzie przyjemnością - wyjaśnia Aneta Matela-Sewiło.

Na zajęciach rodzice uczą się, więc jak powinna wyglądać odpowiednia kąpiel w domu, poznają prawidłowe chwyty, uczą się nurkowania, zabawy i nawiązywania relacji ze swoim dzieckiem.

- Na nasze zajęcia bardzo często przychodzą tatusiowie, którzy w tygodniu nie mają czasu, żeby nawiązywać kontakt ze swoim niemowlakiem. W momencie, kiedy są na basenie ich relacja się mocno zacieśnia - tłumaczy Aneta Matela-Sewiło.

U wielu dzieci występują napięcia mięśniowe. Mnóstwo świadomych rodziców, którzy na wizycie u fizjoterapeuty dowiedzieli się, że ich dzieci mają wzmożone lub obniżone napięcie, trafiają na basen. Woda niesamowicie rozluźnia dziecko, wprowadza w zdrowy ruch. Może to zrobić naprawdę dużo dobrego dla rozwoju dziecka.

Wodny Świat w Jarocinie i nauka pływania. W jakim wieku najlepiej zacząć?

Dzieci, które kończą kurs na basenie rekreacyjnym są później świetnie przygotowane do nauki pływania. 

- Dla dzieci, które wcześniej uczęszczały na zajęcia rekreacyjne, w wieku 4 lat wprowadzamy elementy techniki pływackiej. Nie ma wstępnej adaptacji do nauki pływania, bo dzieci już potrafią świetnie nurkować, położyć się na plecach, na brzuszku, wskoczyć do wody. To są podstawy, które robią już intuicyjnie -  mówi Aneta Matela-Sewiło.

Na basenie sportowym dzieci dzielone są na grupy - początkujące i zaawansowane. 

- Ważne jest to, że nauki pływania u dzieci nie powinniśmy odwlekać. Najlepszy czas jest wtedy, kiedy dziecko ma 4 lub 5 lat. Dzieci rozwijają się wtedy bardzo dobrze motorycznie, szybko przyswajają wiedzę ruchową i koordynację. U dzieci starszych dochodzą już bariery, chociażby ze względu na wstyd, emocje. Oczywiście są dzieci, którym pływanie przychodzi bez problemu, ale są też dzieci które wymagają zajęć indywidualnych - podsumowuje Aneta Matela-Sewiło.

Zajęcia od 3 miesięcy do 4 lat prowadzone są na basenie rekreacyjnym. W każdym etapie wiekowym, dziecko przechodzi przez cały program ćwiczeń i przez kolejne poziomy zaawansowania. Prowadzona jest pełna animacja w basenie. Czas zajęć dla niemowlaków to 30 min. Od 7 miesięcy czas zwiększany jest do 45 min. Rodzic w ramach karnetu ma łącznie 105 min czasu od momentu przejścia przez bramki.

Pływanie to bardzo ważna i przydatna w życiu umiejętność. Z pewnością wielu rodziców będzie w przyszłości spokojniejsza, wiedząc, że ich pociecha zna podstawowe zasady samoratownictwa i techniki pływackiej. 

Miejsce zajęć: Aquapark Jarocin

Ciekawą opcją zajęć dodatkowych dla dzieci są również zajęcia sensoryczne w Źródle Wyobraźni w Jarocinie

Zainteresowały Was te zajęcia? Zapiszecie dziecko? Dajcie znać w komentarzach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE