Reklama

Spółka Jarocin Sport sprzedała teren w atrakcyjnym miejscu i cenie [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Mapa google

Spółka Jarocin Sport sprzedała teren w atrakcyjnym miejscu i cenie [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Spółka Jarocin Sport sprzedała teren w atrakcyjnym miejscu i cenie | foto Fot. Mapa google

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Jarocin Sport sprzedała teren w atrakcyjnym miejscu i cenie. Pieniądze potrzebne są miedzy innymi na wyposażenie nowego budynku.

Reklama

Położenie jest bardzo atrakcyjne - w spokojnej okolicy, przy Parku Radolińskich, niedaleko od szkoły nr 5, aquaparku i wybudowanego właśnie centrum rekreacyjno-sportowym z lodowiskiem i nowoczesną kręgielnią.

Spółka Jarocin Sport sprzedała teren w atrakcyjnym miejscu i cenie. Zaskakujące uzasadnienie prezesa

Dlaczego spółka zdecydowała się na sprzedaż ponad półhektarowej działki?

- Chcemy zagospodarować teren wokół naszej spółki tak, aby jak najbardziej służył nam i mieszkańcom Jarocina i żeby poszerzyć naszą ofertę. Stąd decyzja o sprzedaży - wyjaśniał wówczas Robert Adamczyk, prezes Jarocin Sport.

Tłumaczył jednocześnie, jak chce poprzez sprzedaż rozszerzyć własną działalność:

- Będziemy namawiać ewentualnego właściciela, aby przewidział taką funkcję, która mogłaby służyć naszym celom. Na przykład część budynku, który chciałby wybudować, żeby dawała możliwość wynajmu apartamentów albo spełniała rolę hotelową.

Czy nie będzie to jednak stanowiło konkurencji dla hoteli, który prowadzi Jarocin Sport?

- Jeśli to będzie inny standard, to nie będzie dla nas konkurencyjne, a poszerzy klientelę - uważa Adamczyk.  

Spółka Jarocin Sport sprzedała teren w atrakcyjnym miejscu i cenie. Kontrowersje wokół sprzedaży

W opinii niektórych obserwatorów jarocińskiego rynku nieruchomości kontrowersje może budzić cena wywoławcza nieruchomości. Została ustalona na 165 zł za metr kwadratowych, co - zdaniem fachowców - jest stosunkowo niewygórowaną stawką.

Choć trzeba przyznać, że w ofertach można trafić na jeszcze niższe. Poza miastem nieruchomość budowlaną można kupić już za 70 zł. Najdroższa z oferowanych aktualnie nieruchomości znajduje się na os. Konstytucji 3-go Maja, gdzie za niecały 1.000 m2 uzbrojonego terenu trzeba zapłacić 490 tys. zł.

Prezes Jarocin Sport wyjasnia, że działka została tak wyceniona przez rzeczoznawcę.

- Ogłoszenie o sprzedaży było na naszej stroni internetowej. Każdy mógł złożyć ofertę - także ten, kto uważa, że jest warta więcej i tyle dać.   

Spółka Jarocin Sport sprzedała teren w atrakcyjnym miejscu i cenie. Teren kupiła spółka od dróg 

Nabyciem terenu zainteresowane były dwa podmioty. Jedną ofertę złożyła jarocińska firma Drobud, a drugą Firma Budowlana Marek Antczak z Kalisza. Pierwszy podmiot znany jest z budowy dróg w gminie Jarocin, a drugi prowadził między innymi ostatnią rozbudowę obiektów spółki Jarocin Sport.

Drobud zaproponował 175 zł/m2 co daje 1.079.400 zł za całą działkę. Z kolei firma z Kalisza - 134,15/m2 czyli 827.414,63 zł za całość (ceny netto).

Na stronie internetowej ukazało się właśnie zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty. Wynika z niego, że za takż uznana zostła oferta spółki Drobud.

Spółka Jarocin Sport sprzedała teren w atrakcyjnym miejscu i cenie. Czy nabywca przychyli się do sugestii prezesa?

Jakie plany związane z nowym terenem ma jarocińska spółka? Prezes Andrzej Siliński nie odbiera telefonu. Jeśli tylko uda nam się z nim skontaktować, zapytamy czy przychyli się do sugestii prezesa Jarocin Sport i wybuduje tam obiekt o charakterze hotelowym.  

 

[AKTUALIZACJA 13.15]

Udalo nam się uzyskać komentarz własciciela Drobudu, który niewyklucza, że inwestcja na nabytym właśnie terenie, będzie korelowała z działalnością spółki Jarocin Sport.

- Niewykluczone, że tak będzie. Rozważamy, jaka inwestycja będzie tam realizowana. Swego czasu myśleliśmy o budowie kortów tenisowych czy hotelu o wyższym standardzie. Jednak decyzje w tej sprawie dopiero będą podejmowane - zapowiada szef Dorbudu.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE