Reklama

Niespodziewany zwrot w sprawie płatnego parkingu przy Jarocin Sport [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Konieczna

Niespodziewany zwrot w sprawie płatnego parkingu przy Jarocin Sport [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Parking przy Jarocin Sport | foto Anna Konieczna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze spółki Jarocin Sport chciały pobierać opłaty za parking przy ul. Sportowej. Wszystko wskazuje na to, że póki co planu nie zrealizują.

Reklama

Jarocin. Spółka Jarocin Sport przygotowuje się do pobierania opłat z tytułu parkowania na placu przy aquaparku. W tym zakresie współpracuje z inną miejską spółką - Zakładem Usług Komunalnych. Informacja o tych planach [ZOBACZ TUTAJ] wywołała sporą konsternację. Wiadomo nie od dzisiaj, że na placu przy spółce swoje auta zostawiają również mieszkańcy okolicznych bloków z os. przy ul. Sportowej i Św. Ducha. A także osoby przyjezdne. 

„Czy może ktoś pomyśli o mieszkańcach oś. 1000-lecia / ul. Sportowa ??? W tej chwili jest wielki problem z parkowaniem, pomijając kwestię organizowanych imprez typu koncerty, mecze itd. wtedy można powiedzieć, że mieszkańcy osiedla przeżywają koszmar w związku z parkowaniem. W tym mieście nie da się normalnie funkcjonować – napisał jeden z internautów. To nieodosobniona opinia. 

Brak miejsc parkingowych w Jarocinie to problem, z którym mieszkańcy i przyjezdni borykają się od lat. W tej sytuacji jedynym ratunkiem dla wielu kierowców był duży parking przy ulicy św. Ducha. Tam też jednak w ostatnim czasie znacznie ograniczono ilość miejsc postojowych.

Wyznaczona została bowiem zamknięta strefa, w której mogą parkować swoje samochody mieszkańcy rozkopanego centrum miasta, gdzie odbywa się wymiana sieci podziemnych. 

Kolejny płatny parking w Jarocinie. Decyzję podjął szef Jarocin Sport

Tymczasem już wkrótce kolejny rejon miasta miał zostać pozbawiony dość istotnego miejsca, gdzie było można zostawić auto.

Chodzi o duży parking przy aquaparku, który należy do Jarocin Sport. On też miał zostać zamknięty tylko dla klientów spółki. Decyzję w tej sprawie podjął prezes Robert Adamczyk.

- To jest parking, który należy do spółki. Moim zadaniem jest dbać o interesy spółki i o jej klientów. Jeśli ktoś do mnie przyjeżdża, to ja muszę mu zapewnić miejsce parkingowe - mówi szef Jarocin Sport. - Jestem tu na co dzień i widzę, że znaczną część parkingu mam zajętą przez samochody osób, które nie przyjeżdżają, żeby skorzystać z naszych usług. A goście hotelowi i basenowi krążą po parkingu i szukają miejsca - dodaje. 

Parking ptzy Aquaparku. Zmiany od 4 października

Systemu płatnego parkowania już został przygotowany. Zajął się tym jarociński Zakład Usług Komunalnych. Jak miał wygląć?

- Będzie to płatny parking niestrzeżony. Pierwsze dwie godziny postoju będą bezpłatne. Każdy będzie mógł pobrać z parkomatu lub za pośrednictwem aplikacji jarocin.pl tak zwany bilet zerowy, na podstawie, którego będzie można korzystać z tego dwugodzinnego, bezpłatnego parkowania - wyjaśniaała kilka dni temu Klaudia Biegańska z ZUK-u.

I dodała:

- Dodatkowo utworzonych zostanie 20 miejsc abonamentowych, gdzie za opłatą będzie można zostawić samochód na czas obowiązywania abonamentu.

Zmiany na parkingu przy Jarocin Sport miały obowiązywały od poniedziałku - 4 października, przez 7 dni w tygodniu od 6.00 do 23.00. Na placu postawiono już nawet parkometr i stosowne oznaczenia. 

Kolejny płatny parking w Jarocinie. Będzie protest? 

Tymczasem w piątkowe - 1 października, południe dotarły do nas informacje, że w związku z planowanym wprowadzeniem opłat mieszkańcy zamierzają zorganizować protest. Nie udało nam się potwierdzić tych rewelacji.

Tymczasem pytany o sprawę miejscowy radny Maciej Śledzianowski (Ziemia Jarocińska) poinformował portal, że rozmawiał w sprawie parkingu z władzami miasta i spółki.

- Uzyskałem zapewnienie, że plany odnośnie wprowadzenia opłat zostaną wstrzymane, do czasu powstania alternatywnego parkingu dla mieszkańców przy ul. Parkowej – mówi Śledzianowski. – Zainterweniowałem w tej sprawie, bo jako mieszkańca tego osiedla też mnie to trochę zaskoczyło.  

Uruchomienie opłat ma zostać wstrzymane do końca tego roku.   

[AKTUALIZACJA godz. 13.30]

 

Nasze ustalenia potwierdza prezes Jarocin Sport.

- Po konsultacji z burmistrzem Adamem Pawlickim, zdecydowaliśmy, że zawieszamy plan wprowadzenia opłat za postój na naszym parkingu do czasu zbudowania parkingu dla mieszkańców. Myślę, że co najmniej do końca roku - zapowiada Robert Adamczyk.    

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy