Reklama

Co z zajęciami Wodnego Świata na basenie w Jarocinie? Pozytywna wiadomość po posiedzeniu Rady Miejskiej [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Biuri Rady Miejskiej w Jarocinie

Co z zajęciami Wodnego Świata na basenie w Jarocinie? Pozytywna wiadomość po posiedzeniu Rady Miejskiej [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Zajęcia dla dzieci na basenie zostaną wznowione | foto Biuri Rady Miejskiej w Jarocinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest szansa, że zajęcia Wodnego Świata zostaną wznowione. Kto je poprowadzi i czy będą odbywać się na basenie w Jarocinie?

Reklama

Zajęcia Wodnego Świata na basenie Jarocin Sport od stycznia zostały zawieszone. Umowa między koordynatorką Anetą Matelą-Sewiło a prezes Jarocin Sport Katarzyną Dudziak nie została podpisana. Rodzice ponad 600 dzieci, które w nich uczestniczyły, są bardzo zaniepokojeni tą sytuacją.

Problemem zajęła się Rada Miejska w Jarocinie. W trakcie posiedzenia przekazane zostały informacje, które mogą dawać nadzieję, że zajęcia dla dzieci zostaną wznowione. Szczegóły poniżej.  

Zajęcia Wodnego Świata w Jarocin Sport zawieszone, umowa niepodpisana

Wodny Świat to zajęcia rekreacyjne prowadzone przez czternastu instruktorów spółki Jarocin Sport dla dzieci od 3. miesiąca do wieku szkolnego [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. Koordynatorem jest Aneta Matela-Sewiło. To ona opracowała program zajęć, jednak umowy z instruktorami i rodzicami podpisywała spółka Jarocin Sport

„W związku z trwającymi rozmowami z zarządem Jarocin Sport na temat dalszej współpracy oraz warunków umowy dla kursantów Wodny Świat, jesteśmy zmuszeni wstrzymać zajęcia” - można było przeczytać w komunikacie na ten temat, wystosowanym do rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach.

Sprawa szerokim echem odbiła się w mediach społecznościowych, gdzie można było znaleźć szereg komentarzy na ten temat i opinii zaniepokojonych rodziców oraz instruktorów Wodnego Świata. 

„Wyrażamy chęć współpracy z Jarocin Sport - tylko z programem Wodny Świat i koordynatorem Anetą Matelą-Sewiło” - napisali instruktorzy.

W podobnym tonie wypowiadali się także rodzice, którzy mają podpisane umowy ze spółką Jarocin Sport na zajęcia Wodnego Świata do końca września 2023 r. 

- Bardzo nam zależy na tym, aby jakoś rozwiązać tę sytuację i aby instruktorzy Wodnego Świata nadal uczyli nasze dzieci. To nie może zostać przerwane przez jakieś błahe niepodpisanie umowy. Skoro ktoś przez tyle lat sprawnie działał, to nie rozumiem, dlaczego z takim kimś nagle nie można podpisać umowy - mówiła oburzona Lucyna Stefaniak, mama jednego z dzieci uczęszczających na zajęcia.

Strony konfliktu deklarują: Zajęcia zostaną wznowione

W rozwiązanie patowej sytuacji wokół Wodnego Świata zaangażował się między innymi wiceburmistrz Jarocina - Robert Ziółkowski

W spółce Jarocin Sport odbyło się spotkanie, w którym - oprócz zastępcy burmistrza i prezesa spółki - uczestniczyli rodzice i instruktorzy oraz koordynatorka zajęć Wodnego Świata [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ]

Strony nie doszły jednak do porozumienia. 

- Chcieliśmy wszystkich uspokoić, zadeklarowaliśmy, że będziemy kontynuować zajęcia i przygotowujemy swoją ofertę. Ale szczerze powiedziawszy, nikt nie chciał słuchać naszych argumentów. Rodzice i instruktorzy stali przy swoim, że chcą pracować tylko z panią Anetą Matelą-Sawiło - wyjaśnia wiceburmistrz Ziółkowski

Koordynatorka zajęć Wodnego Świata - Aneta Matela-Sewiło mówi o manipulacji, którą rzekomo stosuje spółka Jarocin Sport

- Były próby rozbicia naszej grupy, a kiedy się nie udało, powiedziano nam, że nie wejdziemy na spotkanie wiceburmistrza z rodzicami. Ostatecznie zostaliśmy wpuszczeni, ale to pokazuje metody działania - uważa koordynatorka. 

Aneta Matela-Sewiło nie ukrywa, że szuka innych opcji prowadzenia zajęć z dziećmi, ale na razie nie chce zdradzać szczegółów. Niewykluczone, że zostaną one przeniesione do innego obiektu w którymś z sąsiednich miast. 

O wznowieniu zajęć mówiła także prezes spółki Jarocin Sport podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miejskie w Jarocinie, które odbyło się w miniony czwartek - 12 stycznia. 

- Spółka cały czas rozmawia z instruktorami i prawdopodobnie już w przyszły weekend - 21 stycznia zajęcia na basenie zostaną wznowione, o czym poinformujemy rodziców - zapowiedziała Katarzyna Dudziak.  

A Ewa Łagódka, menadżer aquaparku dodała:

- Mieliśmy tylko tydzień, żeby podjąć pewne działania i podjęliśmy te działania. Ja rozumiem, że dla rodziców ta kadra instruktorska, która była, jest wyjątkowa, ale dajmy też szansę innym. Choć my nigdy nie powiedzieliśmy, że nie będziemy współpracować z dotychczasowymi instruktorami, rozmawialiśmy z każdym, ale to już zależy od chęci współpracy z drugiej strony. Jeżeli taka chęć ze strony tych instruktorów będzie, to oczywiście zajęcia będą dokładnie z tymi samymi instruktorami, ponieważ zależy nam na dobru dzieci.  

[AKTUALIZACJA, 16 stycznia]

Koordynator Wodnego Świata poinformowała w mediach społecznościowych, że wznawia zajęcia w nowym miejscu.

"Nowe miejsce! Basen - Restauracja Hotel SŁONECZNA. Te same zajęcia Wodny Świat, które przyniosą Twojemu maluchowi dużo radości! Zajęcia z pływania niemowląt od 3 miesiąca życia! Nauka pływania od 4 lat. Zajęcia indywidualne. Dzięki naszemu doświadczeniu w pracy z najmłodszymi Wasze maluchy pokochają wodę, a przy okazji rozwiną swoją motorykę i kondycję ruchowo-mięśniową" - napisała Aneta Matela-Sewiło.

I dodała:

"Zbieramy Wasze zgłoszenia i planujemy jak najszybsze wznowienie zajęć o dokładnym terminie poinformujemy drogą mailową i sms. Jarocin, to nie jedyne miasto, w którym nas spotkacie, czekajcie na więcej informacji wkrótce!"

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy