Reklama

Zajęcia dla dzieci na basenie zawieszone. Rodzice i instruktorzy spotkali się z wiceburmistrzem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wodny Świat

Zajęcia dla dzieci na basenie zawieszone. Rodzice i instruktorzy spotkali się z wiceburmistrzem - Zdjęcie główne

Zajęcia dla dzieci na basenie zawieszone | foto Wodny Świat

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zajęcia dla dzieci na basenie zawieszone. Rodzice i instruktorzy spotkali się z wiceburmistrzem Robertem Ziółkowskim. Czy doszli do kompromisu?

Reklama

Wodny Świat to zajęcia rekreacyjne prowadzone przez czternastu instruktorów spółki Jarocin Sport dla dzieci od 3 miesiąca do wieku szkolnego. Koordynatorem jest Aneta Matela-Sewiło. To ona opracowała program zajęć, jednak umowy z instruktorami i rodzicami podpisuje od zawsze spółka Jarocin Sport. 

Zajęcia Wodnego Świata w Jarocin Sport zawieszone. Strony wydają komunikaty

Od stycznia zajęcia Wodnego Świata zostały zawieszone [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. Jaka jest przyczyna i czy jest szansa, że zostaną wznowione?

„W związku z trwającymi rozmowami z zarządem Jarocin Sport na temat dalszej współpracy oraz warunków umowy dla kursantów Wodny Świat jesteśmy zmuszeni wstrzymać zajęcia” - można było przeczytać w komunikacie na ten temat wystosowanym do rodziców dzieci uczestniczących na zajęcia.

Komunikat w tej sprawie wydała także spółka Jarocin Sport

(…) „W dniu 31 grudnia 2022 roku zakończy się współpraca z firmą AMS Kids Anetą Matelą-Sewiło. Spółka Jarocin Sport podejmuje działania, by nadal prowadzić zajęcia dla naszych najmłodszych uczestników przy udziale dotychczasowych instruktorów i na warunkach wynikających z obowiązujących z klientami umów. Nie może tego jednak robić pod szyldem „Wodnego Świata”, ponieważ zajęcia prowadzone przez firmę AMS Kids są chronione prawem autorskim. Staramy się jednak wypracować nowe rozwiązanie i jak najszybciej rozpocząć zajęcia pod własną nazwą, z własnym programem i z dotychczasowymi instruktorami” - napisała Katarzyna Dudziak, prezes Jarocin Sport [całą treść komunikatu znajdziesz TUTAJ].  

Koordynatorka: "Zarząd Jarocin Sport zaproponował nam przedłużenie umowy, ale z obniżonymi stawkami"

A tak przebieg ostatnich wydarzeń przedstawia koordynatorka Aneta Matela-Sewiło:   

- Umowę z Jarocin Sport koordynator i instruktorzy zajęć Wodnego Świata mieliśmy podpisaną do końca 2022 roku. Poprzedni zarząd spółki już latem podjął wstępne rozmowy w kierunku  zmiany warunków. Do tej pory przedmiotem umowy było koordynowanie i prowadzenie zajęć. Od nowego roku mieliśmy działać, jako zewnętrzna firma, czyli  na zasadach wynajęcia basenu i zawieraniem umów bezpośrednio z instruktorami i rodzicami. Ponieważ w międzyczasie zmienił się zarząd Jarocin Sport, poprosiłam o jak najszybsze spotkanie w celu omówienia dalszej współpracy. Do takiego spotkania doszło dopiero w grudniu. Ponieważ nie było już czasu na zmianę formuły, czyli przejęcie przez nas całkowitej obsługi zajęć, zarząd zaproponował nam przedłużenie umowy, ale z obniżonymi stawkami. 

Okazuje się, że z programu Wodny Świat korzysta ponad 630 dzieci, co daje ponad 2 tysiące wejść na basen miesięcznie. 

- Jesteśmy tak naprawdę strategicznym partnerem dla Jarocin Sport, a zaproponowano nam stawki, które w przeliczeniu na wejścia były wyższe niż te, które  są w cenniku dla pojedynczego klienta . Nie mogliśmy się na to zgodzić. Czasu było bardzo mało. Nie doszliśmy do porozumienia, dlatego nie mieliśmy wyjścia i musieliśmy zawiesić zajęcia.

Instruktorzy i rodzice stoją murem za dotychczasową koordynatorką zajęć

Spółka Jarocin Sport deklaruje, że „chce jak najszybciej rozpocząć zajęcia pod własną nazwą, z własnym programem i z dotychczasowymi instruktorami”. Ci jednak widzą to inaczej.

„Wyrażamy chęć współpracy z Jarocin Sport tylko z programem Wodny Świat i koordynatorem Anetą Matelą-Sewiło.” 

Całą sytuacją bardzo zaniepokojeni są rodzice dzieci, które uczestniczyły w zajęciach Wodnego Świata, a którzy mają podpisane umowy ze spółką Jarocin Sport do końca września 2023 r. 

- Domagamy się wyjaśnień. Bardzo nam zależy na tym, aby jakoś rozwiązać tę sytuację i aby instruktorzy Wodnego Świata nadal uczyli nasze dzieci. To nie może zostać przerwane przez jakieś błahe, niepodpisane umowy. Skoro ktoś przez tyle lat sprawnie działał, to nie rozumiem, dlaczego z takim kimś nagle nie można podpisać umowy - mówi oburzona Lucyna Stefaniak, mama jednego z dzieci uczęszczających na zajęcia Wodnego Świata.

I dodaje:

- My nie chcemy, żeby nasze dzieci uczyli inni instruktorzy. One są z tymi osobami bardzo zżyte. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś nam to teraz odebrał.       

W mediach społecznościowych ukazał się oficjalny komunikat na ten temat. Tam też dostępna jest petycja rodziców dotycząca zachowania status quo Wodnego Świata.

„My - Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia Wodny Świat - informujemy, że wyrażamy chęć udziału naszych dzieci w zajęciach tylko z programem Wodny Świat, dotychczasowymi Instruktorami i Koordynatorem Anetą Matelą-Sewiło”.  

Rodzice i instruktorzy na spotkaniu z wiceburmistrzem Jarocina

W rozwiązanie patowej sytuacji wokół Wodnego Świata zaangażował się między innymi wiceburmistrz Jarocina Robert Ziółkowski

W środę po południu w spółce Jarocin Sport odbyło się spotkanie, w którym oprócz zastępcy burmistrza i prezesa spółki, uczestniczyli rodzice i instruktorzy oraz koordynatorka zajęć Wodnego Świata (wcześniej organizatorzy zapowiadali, że nie zaproszą koordynatorki WŚ).  

Strony nie doszły jednak do porozumienia. 

- Chcieliśmy wszystkich uspokoić, zadeklarowaliśmy, że będziemy kontynuować zajęcia i przygotowujemy swoją ofertę. Ale szczerze powiedziawszy, nikt nie chciał słuchać naszych argumentów. Rodzice i instruktorzy stali przy swoim, że chcą pracować tylko z panią Anetą Matelą-Sewiło - wyjaśnia wiceburmistrz Ziółkowski

Z kolei prezes spółki Jarocin Sport wskazuje, że „niepodpisanie umowy przez firmę AMS Kids (należącą do Anety Mateli-Sewiło) spowodowało konsekwencje, które ponoszą przede wszystkim dzieci korzystające z zajęć Wodnego Świata i ich rodzice”.

„Zarząd spółki Jarocin Sport podjął kroki, które pozwolą w jak najszybszym czasie zapewnić możliwość kontynuacji zajęć odbywających się w obiektach spółki Jarocin Sport. Zrobimy wszystko, by się do tego jak najlepiej przygotować, podejmując współpracę z wykwalifikowaną kadrą, będącą gwarantem bezpieczeństwa dla naszych najmłodszych klientów. O możliwości kontynuacji zajęć w Aquaparku Jarocin Sport będziemy informować na bieżąco” - czytamy w komunikacie, który do naszej redakcji przesłała Katarzyna Dudziak, prezes spółki Jarocin Sport.

Niewykluczone, że zajęcia Wodnego Świata zostaną przeniesione

Koordynatorka zajęć Wodnego Świata - Aneta Matela-Sewiło mówi o manipulacji, którą stosuje spółka Jarocin Sport. 

- Były próby rozbicia naszej grupy, a kiedy się nie udało, powiedziano nam, że nie wejdziemy na spotkanie wiceburmistrza z rodzicami. Ostatecznie zostaliśmy wpuszczeni, ale to pokazuje metody działania - uważa koordynatorka. 

Jej zdaniem prezes Jarocin Sport za późno podjęła negocjacje w sprawie nowej umowy na prowadzenie zajęć Wodnego Świata i przejęcia przez firmę AMS Kids, należącą do Anety Mateli-Sewiło spraw związanych z zatrudnieniem instruktorów i umowami z rodzicami. 

- To jest 15 instruktorów i 630 dzieci. Tylu uczniów mają szkoły w Jarocinie, co pokazuje skalę tego przedsięwzięcia. Nie da się omówić  i wynegocjować nowych zasad współpracy w dwa tygodnie. Pani prezes spotkała się ze mną dopiero w grudniu, kiedy mamy okres świąteczny i jest naprawdę mało czasu - zaznacza Aneta Matela-Sewiło. - Warto dodać, że dopiero 21 grudnia po godzinie 16.30 zarząd spółki złożył wniosek o wycofanie loga Wodny Świat z Urzędu Patentowego, więc widać, jak bardzo zależało zarządowi na rozwiązaniu sprawy - dodaje.    

Koordynatorka Wodnego Świata nie ukrywa, że szuka innych opcji prowadzenia zajęć z dziećmi, ale na razie nie chce zdradzać szczegółów. Niewykluczone, że zostaną one przeniesione do innego obiektu w którymś z sąsiednich miast. 

- Jeśli coś już zostanie ustalone, to w pierwszej kolejności na pewno dowiedzą się o tym rodzice - stwierdza. - Dopiero wtedy spółka Jarocin Sport zobaczy, jaki pusty będzie basen bez zajęć Wodnego Świata, a opłaty za koszty stałe dla Jarocin Sport się nie zmniejszą - dodaje. 

O rozwoju sytuacji związanej z zajęciami Wodnego Świata będziemy informować na bieżąco.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy