Reklama

Burmistrz Jarocina podjął decyzję w sprawie swojego członkostwa w partii Gowina

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Jarocina podjął decyzję w sprawie swojego członkostwa w partii Jarosława Gowina.

Reklama

- Dla mnie to nie jest żadna wartość dodana. Moim zdaniem samorząd powinien być odpolityczniony. Ale tak nie jest i często nie patrzy się na to, ile i co ktoś robi, tylko na to, z jakiej partii jest - stwierdził.

Coraz większe znaczenie burmistrza Jarocina w Porozumieniu

Mimo to włodarz gminy zawsze - mniej lub bardziej - „uśmiechał się” do różnych ugrupowań. Jego sympatia skierowana była na prawicę. Przeszłości na Stronnictwo Konserwatywno - Ludowe. Przez jakiś czas szef gminy nie ukrywał też sympatii do Kukiz 15. Ostatnio swoje zainteresowanie skierował na Zjednoczoną Prawicę, a dokładnie ugrupowanie byłego wicepremiera Jarosława Gowina - Porozumienie.

W tym samym wywiadzie, w 2018 r. mówił:

- Myślę, że dobry klimat do pozyskiwania dodatkowych środków dla Jarocina jest jak najbardziej potrzebny. (…) Moje relacje na szczeblu państwowym są jak najbardziej przyjazne.

W ostatnich latach ówczesny wicepremier Gowin wielokrotnie gościł w Jarocinie, między innymi na otwarciu osiedla mieszkań czynszowych. Towarzyszył także burmistrzowi Pawlickiemu, kiedy ten ogłaszał swój oficjalny start w wyborach samorządowych w 2018 r.

Z czasem burmistrz Jarocina zdobywał coraz większe znaczenie w Porozumieniu, aby w 2020 r. zostać wiceprezesem okręgu kalisko-leszczyńskiego [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

Burmistrzowi Jarocina chce się wycofywać z Porozumienia

Od tego czasu minęły dwa lata. Jarosław Gowin nie jest już w rządzie, a jego kariera polityczna nieco przygasła. Nie uszło to uwadze burmistrza Pawlickiego, któremu przestał też odpowiadać kierunek, w którym zmierza Porozumienie.

A w październiku ubiegłego roku włodarz gminy pochwalił się swoim uczestnictwem w otwarciu w Jarocinie biura posła Dariusza Olszewskiego z Solidarnej Polski [więcej szczegółow TUTAJ]. Polityk rozgościł się pod tym samym adresem, co Stowarzyszenie Ziemia Jarocińska, któremu prezesuje Adam Pawlicki. 

Pytany o to, co dalej z jego członkostwem w partii Gowina, w rozmowie z Gazetą Jarocińską na początku tego roku, burmistrz zdradził: 

- Będę z Porozumienia się wycofywał.

I wyjaśnił, dlaczego.

- W najbliższych wyborach Porozumienie pójdzie prawdopodobnie razem z partią Szymona Hołowni i PSL-em. A to nie jest mi po drodze i zupełnie nie odpowiada. Nie chcę firmować swoim nazwiskiem tego projektu. Ale moja sympatia nadal pozostaje przy Zjednoczonej Prawicy. Mam bardzo dobre relacje z posłami PiS-u Piotrem Kaletą i Tomaszem Ławniczakiem, czy z Dariuszem Olszewskim z Solidarnej Polski - przyznał Adam Pawlicki.

Burmistrz Jarocina przeszedł od słów do czynów i zrezygnował z członkostwa w Porozumieniu

Teraz zapowiedzi burmistrza Jarocina stały się faktem. Adam Pawlicki zrezygnował z członkostwa w partii Porozumienie Jarosława Gowina.

- Potwierdzam, rezygnacja pana Adama Pawlickiego z członkostwa w Porozumieniu została złożona bezpośrednio do prezesa Jarosława Gowina. Do prezydium partii jeszcze ona nie dotarła, ponieważ posiedzenie prawdopodobnie odbędzie się dopiero w przyszłym tygodniu - informuje Stanisław Bukowiec, sekretarz Porozumienia.

I dodaje:

- Nie znam uzasadnienia tej rezygnacji.

Burmistrz Pawlicki o powodach wycofania się z Porozumienia też nie chce rozmawiać.

- Ja nie będę się przed nikim tłumaczył dlaczego należę albo nie należę do jakiejś partii.

Zaznacza jednak:

- Jarka Gowina nadal cenię. Poglądy się nie zmieniły, ale droga realizacji tych poglądów nie jest zbieżna.

Burmistrz Jarocina po raz kolejny potwierdza swoją sympatię w stosunku do Solidarnej Polski.

- Współpraca jest dość dobra. Ja jestem otwarty do współpracy z każdą partią, instytucją i człowiekiem, który chce pomóc Jarocinowi, obojętnie jakie ma poglądy - zaznacza Adam Pawlicki.

Informuje jednocześnie, że nie jest członkiem Solidarnej Polski.

- Na razie nie należę nigdzie i nie rozważam wstąpienia do Solidarnej Polski - stwierdza burmistrz.  

Burmistrz Jarocina ewentualnym kandydatem do parlamentu?

Jakiś czas temu na łamach Gazety Jarocińskiej” burmistrz Jarocina odniósł się również do ewentualnych planów kandydowania do parlamentu.

- Zdaję sobie sprawę, że kandydując do sejmu odebrałbym głosy posłom, z którymi dobrze mi się współpracuje, a nie chcę tego robić. Dlatego, póki co, nie widzę siebie w parlamencie. Jak już to może w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - stwierdził Adam Pawlicki.    

Jak oceniacie polityczne wybory burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego - piszcie w komentarzach.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy