Reklama

Co lokalni działacze sądzą o wejściu do zarządu Porozumienia burmistrza Adama Pawlickiego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co lokalni działacze sądzą o wejściu do zarządu Porozumienia burmistrza Adama Pawlickiego?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Adam Pawlicki w zarządzie Porozumienia. Mamy opinie lokalnych działaczy politycznych.

Reklama

W ubiegły weekend podczas kongresu wyborczego partii Porozumienie Jarosława Gowina wybrano jej prezesa oraz zarząd krajowy ugrupowania. Bez niespodzianek pierwsze stanowisko przypadło założycielowi i liderowi Porozumienia. Do zarządu krajowego wybrany został za to między innymi Adam Pawlicki - burmistrz Jarocina.

Jak wygląda zarząd krajowy Porozumienia?

Oprócz włodarza naszej gminy w zarządzie partii znalazło się 49 innych jej członków. Według najnowszych danych samo Porozumienie Jarosława Gowina zrzesza około dwóch tysięcy osób.  Burmistrz Jarocina nie krył dumy, co wyraził także we wpisie na swoim Facebooku:

Jestem dumny, że dziś zostałem członkiem zarządu partii rządzącej w Polsce. Porozumienie spowoduje, że próg wolny od podatku wzrośnie do 30.000 zł, ale NIE POZWOLI na podniesienie podatków klasie średniej - napisał Adam Pawlicki

Adam Pawlicki w zarządzie krajowym Porozumienia. Co o tym sądzą lokalni działacze?

Pomimo wyboru do zarządu krajowego Porozumienia, Adam Pawlicki pozostaje na stanowisku burmistrza Jarocina. Postanowiliśmy zapytać lokalnych działaczy, czy bytność włodarza naszej gminy w partii Jarosława Gowina przełoży się w jakiś sposób na samorząd i lokalne układy polityczne.

- Każdy ma prawo funkcjonować w życiu politycznym. Wiem, że pan Adam Pawlicki szukał różnych punktów zaczepienia i być może znalazł ten, którego zawsze szukał. Uważam, że nasza partia dobrze współpracuje z burmistrzem i stowarzyszeniem Ziemia Jarocińska, którego jest prezesem, chociażby na szczeblu powiatu. Z informacji, które mam, wiem, że członkowie Ziemi Jarocińskiej popierają wiele spraw i inicjatyw, które formułuje nasza partia - mówi Janusz Krawiec, szef Prawa i Sprawiedliwości w powiecie jarocińskim

Próbowaliśmy skontaktować się z działaczami innych formacji, jednak nie udało nam się uzyskać opinii od nikogo ze stronnictw lewicowych (Nowa Lewica, UP, Razem) czy też Platformy Obywatelskiej. Bardzo lakonicznej wypowiedzi udzielił nam Marcin Półrolniczak - Życzę mu powodzenia - powiedział szef jarocińskich struktur PSL-u i radny miejski.

Ciekawej wypowiedzi udzieliła też starosta jarociński Lidia Czechak. Zdaniem szefowej jarocińskiego powiatu, która również należy do PiS-u, wejście burmistrza do zarządu Porozumienia nie będzie miało przełożenia na samorząd. 

- Jestem w zarządzie okręgowym od 15 lat i nigdy nie było spotkań na tym poziomie zarówno z przedstawicielami partii Gowina, jak i Solidarnej Polski. To wszystko odbywa się na zasadzie rozmów liderów ugrupowań - mówi szefowa powiatu.

Najbardziej radyklanie do tematu podszedł opozycyjny w stosunku do burmistrza Pawlickiego i stowarzyszenia Ziemia Jarocińska radny Tomasz Klauza "Samodestrukcja partii Porozumienie. Mam nadzieję tego doczekać" - napisał w komentarzu pod postem na naszym Facebooku informującym o wyborze włodarza gminy do władz Porozumienia.

Do tej pory Adam Pawlicki był szefem kaliskich struktur Porozumienia. Według nieoficjalnych danych w naszym mieście jest kilkudziesięciu członków partii Gowina. 

A jakie jest wasze zdanie na temat wejścia Adama Pawlickiego do struktur krajowych Porozumienia? Dajcie znać w komentarzach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy