Reklama

Burmistrz Jarocina zatrudnił drugiego zastępcę. Będzie się zajmował sprawami komunalnymi. Został nim Robert Ziółkowski [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Jarocina powołał nowego zastępcę. Będzie się zajmował się sprawami komunalnymi.

Reklama

Przyczyną rezygnacji - jak podawał sam Kaźmierczak - był konflikt z wiceburmistrzem Bartoszem Walczakiem [szczegóły TUTAJ]. Ten ostatni niechętnie komentował całą sytuację, ale nie zaprzeczał, że „chemii” między nimi nie było.

Stanowisko drugiego wiceburmistrza Jarocina było długo nieobsadzone

Od tego czasu stanowisko, które zajmował Kaźmierczak pozostawało nieobsadzone [o tym, ile gmina na tym zaoszczędziła - czytaj TUTAJ], choć przepisy pozwalają na to, aby w gminach do 100 tysięcy mieszkańców, wójt lub burmistrz miał dwóch zastępców.

Kto zatem w jarocińskim magistracie zajmował się do tej pory oświatą i kulturą? Z infor-macji urzędu wynika, że te obowiązki zostały podzielone między dwie osoby: wiceburmistrza Bartosza Walczaka oraz sekretarza gminy Mariusza Gryskę.

Burmistrza Adam Pawlicki od jakiegoś czasu widział jednak potrzebę zatrudnienia drugiego wiceburmistrza.

„Dynamiczny rozwój gminy Jarocin możliwy jest nie tylko dzięki odważnemu zarządzaniu, realizacji dużych przedsięwzięć, skutecznie wykonywanych z udziałem pozyskanych środków zewnętrznych. Ten rozwój to przede wszystkim ludzie, którzy na co dzień na ten sukces pracują. Od dwóch lat w gminie Jarocin mamy wakat na stanowisku II zastępcy burmistrza Jarocina. (…) Od początku miała to być sytuacja przejściowa, bo złożoność zadań realizowanych przez Urząd Miejski w  Jarocinie wymaga zatrudnienia dwóch zastępców burmistrza, tak jak to wcześniej było praktykowane” - można było przeczytać w komunikacie włodarza gminy wydanym w tej sprawie.

Robert Ziółkowski będzie drugim wiceburmistrzem Jarocina. Należał do grupy Łowców Głów 

Wśród nazwisk potencjalnych kandydatów wymieniany był Robert Ziółkowski, pisarz, podróżnik oraz ex policjant z poznańskiej grupy „Łowców Głów”.

Teraz ta informacja się potwierdziła - Robert Ziółkowski został zatrudniony w jarocińskim magistracie na stanowisku drugiego wiceburmistrza. Będzie się zajmował sprawami komunalnymi i inwestycyjnymi, a co za tym idzie będzie też odpowiedzialny za gminne spółki.

Co zatem z Bartoszem Walczakiem, który do tej pory był pełnił właśnie te obowiązki?

- Bartosz Walczak pozostaje nadal pierwszym wiceburmistrzem i będzie się zajmował kulturą i oświatą - wyjaśnia Adam Pawlicki.     

Włodarz gminy uzasadniając wybór Roberta Ziółkowskiego na stanowisko swojego zastępcy, stwierdza:

- Znam go już parę lat. Współpracowaliśmy między innymi w zakresie szkolenia kadry menadżerskiej. Jest osobą, która ma dużą wiedzę samorządową i życiową. To po prostu mądry człowiek. A burmistrz powinien być mądry. Nie musi wszystkiego wiedzieć, ale być mądry. Uważam, że wzajemne zrozumienie, które jest między nami może być podstawą do dobrej współpracy.

Adam Pawlicki uważa, że dobra atmosfera w zespole, którym kieruje, nie tylko w urzędzie, ale i gminnych spółkach, jest bardzo ważna.  

Robert Ziółkowski zastępcą Adama Pawlickiego. Człowiek wielu profesji

Robert Ziółkowski jest absolwentem Akademii Rolniczej i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Zajmował się dziennikarstwem, działalnością samorządową, biznesem.

Jest autorem pięciu książek, między innymi powieści o jarocińskich powstańcach wielkopolskich zatytułowanej „Szare wilki z Jarocina”.

Z zamiłowania jest żeglarzem i podróżnikiem. Przez szesnaście lat służył w polskiej policji. Ostatnie lata przepracował w Zespole Poszukiwań Celowych Wielkopolskiej Komendy Policji.

Zespół, którego był członkiem, zajmował się poszukiwaniem ukrywających się zabójców, bandytów, gangsterów, handlarzy narkotyków oraz porywaczy dzieci.

Jest również terapeutą uzależnień, dlatego czyta sporo książek z dziedziny psychologii. Lubi też biografie oraz sensację, szczególnie tę autorstwa Frederica Forsytha i Alistera McLeana.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy