Reklama

Szkolenie dla użytkowników aplikacji "smrodowej" w Jarocinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Szkolenie dla użytkowników aplikacji "smrodowej" w Jarocinie - Zdjęcie główne

Mieszkańcy, którym smród najbardziej uprzykrzał życie, wywieszali na swoich płotach i domach banery z hasłami protestacynymi | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Jarocinie odbędzie się szkolenie dla użytkowników aplikacji, za pomocą której będzie można zgłaszać nieprzyjemne zapachy w mieście.

Problem nieprzyjemnych zapachów, które uprzykrzają życie mieszkańców Jarocina pozostaje nie rozwiązany od kilku lat.  

Monitorowanie odorów w Jarocinie przez 365 dni w roku

Zdesperowani mieszkańcy w różny sposób próbowali ustalić źródło fetoru, który roznosi się o różnych porach i w różnych rejonach Jarocina. Wszelkie działania nie przynosiły jednak efektów.  

W ostatnim czasie sprawą zajął się wiceburmistrz Robert Ziółkowski [więcej szczegółów TUTAJ]

- Zamierzamy stworzyć mapę odorów. Do tego chcemy zaangażować mieszkańców, wolontariuszy, organizacje społeczne i gminne spółki - zapowiadał zastępca burmistrza

I wyjaśniał:

- Monitorowanie odorów, czyli kiedy i gdzie występują, będzie się odbywało przez 365 dni za pośrednictwem specjalnej aplikacji z numerem identyfikacyjnym telefonu i GPS-em. 

Mieszkańcy Jarocina będą mogli zgłaszać smród

Pod koniec listopada ubiegłego roku zasady działania nowego narzędzia zostały przedstawione podczas sesji Rady Miejskiej w Jarocinie [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

Ujawniono wówczas, że będzie ono częścią już istniejącej aplikacji mobilnej Jarocin.pl, jako baner widoczny na głównej stronie i kierujący do rodzaju zgłoszenia.    

Dzięki temu będzie można zgłaszać:

  • nieporządek (składowisko odpadów, zniszczone mienie, zanieczyszczenie wody), 
  • niebezpieczeństwo - na przykład dziury w drodze,
  • uciążliwy zapach wyczuwalny w okolicy. 
Zebrane w ten sposób zgłoszenia pozwolą na "zmapowanie i zlokalizowanie" źródeł powtarzającego się, uciążliwego zapachu.

Szkolenie z aplikacji do zgłaszania smrodu w Jarocinie

Okazuje się jednak, że fetory będą mogli jednak zgłaszać tylko zalogowani wolontariusze uprawnieni do wykonywania „pomiarów” (za pomocą węchu - przyp. red.). Status wolontariuszy, których będzie około 40, zostanie nadany przez administratora aplikacji. 

- Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z biegiem czasu, rozszerzyć grono badaczy do większej liczby mieszkańców - stwierdził wiceburmistrz Robert Ziółkowski.         

Zastrzega jednak:

- Trzeba pamiętać, że każdy z wolontariuszy będzie zobowiązany do codziennego badania jakości powietrza przez cały rok, czyli 365 dni.  

Każdy, kto chce zostać takim wolontariuszem i zgłaszać nieprzyjemne zapach, powinien przyjść na szkolenie, które odbędzie się w piątek - 17 lutego w Kamienicy Kultury (Rynek 17), początek o godzinie 12.00.

 

Czy Waszym zdaniem aplikacja zda egzamin i uda się zlokalizować źródło fetorów uprzykrzających życie jarociniakom - piszcie swoje opinie w komentarzach. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy