Reklama

Osiedle Ługi bez przewodniczącego. Zarząd organizuje dzisiaj spotkanie dla mieszkańców w sprawie chlewni i smrodu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Osiedle Ługi bez przewodniczącego. Zarząd organizuje dzisiaj spotkanie dla mieszkańców w sprawie chlewni i smrodu - Zdjęcie główne

Osiedle Ługi bez przewodniczącego. Zarząd organizuje dzisiaj spotkanie dla mieszkańców w sprawie chlewni i smrodu | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj wieczorem (wtorek 22 lutego) odbędzie się spotkanie osiedlowe na Ługach.

Reklama

Członkowie Zarządu Osiedla nr 11 "Ługi" zapraszają mieszkańców na spotkanie, które ma dotyczyć możliwego pogorszenia warunków życia i utraty wartości nieruchomości w związku z planowaną budową chlewni w Siedleminie. 

Kwestię tę podnosiła już w czasie obrad nadzwyczajnej sesji była radna z klubu Ziemi Jarocińskiej  i wiceprzewodnicząca zarządu osiedla Zdzisława Pilarczyk. Jako mieszkanka Ługów, czyli osiedla w Jarocinie położonego najbliżej terenów, gdzie ma powstać jedna z największych w Europie przemysłowych chlewni, apelowała w czasie swojej wypowiedzi przez telefon do swoich kolegów z Ziemi Jarocińskiej, aby zagłosowali za uchwaleniem projektu w sprawie miejscowego planu zagospodarowania dla tego terenu, co miałoby zapobiec inwestycji. W środę 9 lutego odbyła się konferencja prasowa burmistrza Adama Pawlickiego, który zapewniał, że chlewnia jednak nie powstanie, ponieważ gmina nie jest w stanie zapewnić dostaw wody na poziomie 277 tysięcy metrów sześciennych na rok.  W 2016 roku mieszkańcy musieli sprzeciwiać się rozbudowie chlewni przy ulicy Sadowej. Po zebraniu osiedlowym, w którym wzięło udział ponad 100 mieszkańców, inwestor wycofał swój wniosek. 

Osiedle Ługi w Jarocinie bez przewodniczącego

Drugim z tematów mają być nieprzyjemne zapachy związane z przepompownią ścieków znajdującą się niedaleko kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Ponieważ przewodniczący rady osiedla Michał Kaczmarek złożył z dniem 1 lutego rezygnację z pełnionej funkcji, zarząd osiedla mógł zorganizować jedynie spotkanie, a nie zebranie. Były przewodniczący od 23 sierpnia zeszłego roku jest prezesem gminnej spółki "Energia Jarocin". Do tej pory nie została ona z różnych powodów przyjęta. Dzisiaj będzie okazja, aby przedstawić informację oficjalnie. Jak podkreśla wiceprzewodnicząca Pilarczyk od marca 2019 roku, czyli od momentu wyboru przewodniczącego, nie odbyło się żadne zebranie osiedlowe. 

W punkcie dotyczącym spraw bieżących ma zostać omówiona kwestia "smrodów" związanych z przepompownią ścieków. Kwestia ta jest poruszana już od ponad dwóch lat. Sytuacji nie zmieniła nawet petycja, która z podpisami mieszkańców została złożona na początku 2020 roku u burmistrza Adama Pawlickiego. 

Spotkanie mieszkańców osiedla Ługi w Jarocinie w sali bankietowej

Spotkanie mieszkańców odbędzie się w sali bankierowej "Paterscy" przy ul. Noteckiej 8 w Jarocinie. Początek o godz. 19.00. Organizatorzy powiadamiali mieszkańców za pośrednictwem mediów społecznościowych. Spodziewają się sporej frekwencji, a budynek przy ulicy Wiślanej, z którego korzysta Klub Seniora "Jarocino" nie jest w stanie pomieścić zbyt wielu osób. 

Każdy, kto będzie chciał będzie mógł zabrać głos w każdym z tematów zaproponowanego porządku. O tym, że mieszkańcy Ługów chcą porozmawiać o nurtujących ich problemach poinformowana została również rada miejska. Zdzisława Pilarczyk nie ma jednak złudzeń, co do tego, że jakiś przedstawiciel władz gminnych zechce spotkać się z nimi spotkać.   

 

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy