Reklama

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie. W programie sytuacja gminnej spółki Jarocin Sport [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadzwyczajne posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie. W programie sytuacja finansowa spółki Jarocin Sport oraz problemy z zajęciami Wodnego Świata.

Reklama

Przewodnicząca Karolina Wielińska - Kuś zwołała kolejne, nadzwyczajne posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie. Wniosek w tej sprawie złożyła grupa sześciu radnych miejskiej opozycji. W programie znalazło się 11 punktów. 

Radni jarocińskiej opozycji zaniepokojeni sytuacją w spółce Jarocin Sport

Radni opozycji wnioskowali o zwołanie obrad w trybie nadzwyczajnym ze względu na niepokojącą - ich zdaniem - sytuację finansową gminnej spółki Jarocin Sport oraz zawieszenia zajęć Wodny Świat, w których uczestniczyło ponad 600 dzieci [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].   

Dlatego radni: Anna Iwicka, Dorota Czechak, Jerzy Walczak, Tomasz Klauza, Zbigniew Surdukowski oraz Marcin Półrolniczak, zaproponowali, by na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miejskiej w Jarocinie burmistrz oraz prezes Jarocin Sport przedstawili informacje na temat sytuacji w spółce, a potem odbyła się dyskusja na temat: 

 • wyników finansowych spółki uzyskiwanych w 2021 i 2022 roku - z podziałem na poszczególne obszary działalności,
 • pożyczek i kredytów zaciągniętych przez spółkę w latach 2020-2022,
 • zobowiązań spółki na koniec 2022 roku,
 • sytuacji finansowej spółki na początku 2023 roku,
 • informacji zarządu spółki Jarocin Sport w kwestii dotychczasowych zasad realizacji programu Wodny Świat - zajęć dla niemowląt i dzieci, powodach i konsekwencjach braku umowy na kontynuowanie współpracy z firmą koordynującą program oraz planów zarządu na wznowienie zajęć (dyskusja z udziałem ewentualnych zainteresowanych stron).

Do porządku obrad przewidziane jest wprowadzenie zmian

Do tego porządku przewidziane jest wprowadzenie zmian i poddanie pod głosowanie radnych czterech projektów uchwał w sprawie:

 • hybrydowego trybu obradowania Rady Miejskiej w Jarocinie podczas obrad LXXXII sesji,
 • zmian w budżecie gminy Jarocin na 2023 rok,
 • zmiany uchwały nr XXIX/274/2020 Rady Miejskiej w Jarocinie z dnia 30 kwietnia 2020 r. w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu,
 • ustalenia planu sieci szkół podstawowych oraz granic obwodów publicznych ośmioletnich szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Jarocin.
Rada Miejska w Jarocinie zbierze się na nadzwyczajnym posiedzeniu dzisiaj - 12 stycznia, początek o godzinie 12.00 w systemie hybrydowym - w sali konferencyjnej spółki Jarocin Sport (aquapark, 1 piętro, ul. Sportowa 6) oraz online.

Dzisiaj odbędą się również posiedzenia czterech komisji rady miejskiej:

 • budżetu i finansów, 
 • energii i ochrony środowiska, 
 • oświaty, kultury i spraw społecznych, 
 • rozwoju.  
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy