Reklama

W parku Szubianki w Jarocinie nastąpi odsłonięcie pomnika prof. Jana Szyszko [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W parku Szubianki w Jarocinie nastąpi odsłonięcie pomnika prof. Jana Szyszko. Jak przedstawia się program uroczystości?

Reklama

Pomnik prof. Szyszko „to symbol EKOlogicznego Jarocina”

Inicjatywa burmistrza Jarocina upamiętnienia postaci kontrowersyjnego ministra wzbudziła burzliwą dyskusję i wiele emocji.

Adam Pawlicki broni jednak swojego pomysłu, twierdzi, że „ten pomnik to symbol EKOlogicznego Jarocina i argumentuje:

- Profesor Jan Szyszko to najwybitniejszy minister, jakiego znam. Jest wzorem dla innych, jak postępować i pracować dla mieszkańców i dla kraju, a dopiero później dla sondaży i popularności.

Pomnik prof. Szyszko już zgodny z prawem

Wiele osób jest jednak przeciwnych temu, aby w Jarocinie stanął pomnik prof. Szyszko. A na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Jarocinie radny opozycyjny Jerzy Walczak poddał w wątpliwość czy pomnik został postawiony zgodnie z prawem [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

Powołał się przy tym na ustawę o samorządzie gminnym, która stanowi, że to rada gminy decyduje w formie uchwały między innymi o nazwach ulic, placów oraz o stawianiu pomników w miejscach publicznych.

- Moim zdaniem ten pomnik został postawiony niezgodnie z prawem i powinien zostać zdemontowany - argumentował Jerzy Walczak.

Dlatego radni w dalszym ciągu obrad przegłosowali uchwałę i wyrazili zgodę na to, aby pomnik staną w jarocińskim parku Szubianki [o rewitalizacji tego parku czytaj TUTAJ].  

Odsłonięcie pomnika prof. Szyszko ze zwiedzaniem

Odsłonięcie posągu odbędzie się w poniedziałek - 27 czerwca, początek uroczystości w parku Szubianki o godzinie 12.00.

Stamtąd goście przejadą do Potarzycy, gdzie nastąpi oficjalne oddanie osiedla mieszkań czynszowych i drogi wybudowanej w ramach rządowego funduszu „Polski Ład”.

Później uczestnicy udadzą się na zwiedzanie Stacji Odzysku Surowców w Cielczy (oczyszczalnią ścieków - przyp. red.), w której z wód osadów pościekowych odzyskiwany będzie fosfor i biogaz.

A następnie do ZGO - Wielkopolskiego Centrum Recyklingu, gdzie produkowana energia z paneli fotowoltaicznych pozwala na samowystarczalność energetyczną spółki.

Dokładny program uroczystości odsłonięcia pomnika prof. Jana Szyszko przedstawia się następująco:

  • 11.30 - przyjazd na parking Jarocin Sport (ul. Sportowa 6 w Jarocinie),
  • 11.45 - odjazd autokarem na uroczystość odsłonięcia pomnika (park Szubianki),
  • 12.00 - uroczystość odsłonięcia pomnika prof. Jana Szyszki,
  • 12.30 - przejazd do Potarzycy na oficjalne otwarcie mieszkań czynszowych,
  • 13.00 - uroczyste oddanie mieszkań w Potarzycy i nowej drogi,
  • 13.30 - przejazd i zwiedzanie Stacji Odzysku Surowców w Cielczy oraz ZGO-WCR w Witaszyczkach.
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy