Reklama

Gminna spółka ZGO podpisała umowę na montaż kolejnych paneli fotowoltaicznych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Gmina Jarocin

Gminna spółka ZGO podpisała umowę na montaż kolejnych paneli fotowoltaicznych - Zdjęcie główne

Gminna spółka ZGO podpisała umowę na montaż kolejnych paneli fotowoltaicznych | foto Fot. Gmina Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminna spółka ZGO podpisała umowę na montaż kolejnych paneli fotowoltaicznych.

Reklama

Panele fotowoltaiczne w ZGO teraz na zrekultywowanej kwaterze

A gminna spółka podpisała właśnie umowę na dostawę i montaż kolejnych paneli o łącznej mocy 867 kwp wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

Dokument został parafowany z firmą Bau - Technik reprezentowaną przez prezesa Mateusza Kubickiego oraz firmą ZUH Wiesław Waśkowiak reprezentowaną przez właściciela firmy.

Tym razem panele zostaną zamontowane na terenie zrekultywowanej kwatery nr 1 składowiska odpadów znajdującej się na terenie ZGO - Wielkopolskie Centrum Recyklingu.

Inwestycja ma kosztować ponad 4 mln złotych. Po jej zakończeniu ZGO osiągnie poziom mocy bliski 2 MWH. Prezes spółki już teraz zapewnia, że jest ona już samowystarczalna energetycznie.

ZGO to nie tylko panele fotowoltaiczne, ale i kabel w drodze ekspresowej S11

W planach ZGO - Wielkopolskie Centrum Recyklingu jest poprowadzenie specjalnego kabla w drodze ekspresowej S11. Ma nim być przesyłany produkowany w zakładzie prąd do operatora sieci - Energi.

- Otrzymaliśmy też z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pozytywną opinię na przejście kabla średniego napięcia, który zostanie pociągnięty z naszego zakładu w ciągu planowanej do budowy drogi ekspresowej S11 do spółki Energa przy ulicy Batorego w Jarocinie. Energa wydała również warunki przyłącza - informował w ubiegłym roku Witosław Gibasiewicz, prezes spółki.

I dodał:

- Dzięki temu energia przez nas produkowana nie będzie obciążała ogólnych sieci, tylko będzie przesyłana naszą oddzielną siecią.     

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy