Reklama

W Potarzycy powstało osiedle mieszkań czynszowych, teraz pobudują drogę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Gmina Jarocin

W Potarzycy powstało osiedle mieszkań czynszowych, teraz pobudują drogę  - Zdjęcie główne

W Potarzycy powstało osiedle mieszkań czynszowych, teraz pobudują drogę | foto Fot. Gmina Jarocin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Potarzycy powstało osiedle mieszkań czynszowych, teraz pobudują drogę.

Reklama

Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego pobudowało Potarzycy osiedle z 78 mieszkaniami czynszowymi.

Termin oddania nowych mieszkań w Potarzycy przesunięty

Początkowo termin oddania budynków do użytku wyznaczona na początek lutego, później jednak został on przesunięty.

- Ze względu na sytuację na rynku budownictwa mieszkaniowego, szczególnie z uwagi na problemy z dostępnością niektórych materiałów, musieliśmy przesunąć termin zakończenia budowy - poinformował Jerzy Wolski prezes JTBS-u podczas konferencji prasowej, która odbyła się w grudniu ubiegłego roku w szkole w Potarzycy.

Po tym terminie rozpocznie się zasiedlanie mieszkań.

Czynsz za mieszkania w Potarzycy pozostanie bez zmian

Szef JTBS-u zapewnił, że mimo rosnących kosztów, stawka czynszu - 12,50 zł za metr kwadratowy - pozostanie bez zmian. Żeby obniżyć koszty utrzymania osiedla, spółka zamierza zamontować panele fotowoltaiczne.

- W lutym planujemy podpisywanie umów rezerwacyjnych z przyszłymi lokatorami, a w marcu, jak tylko otrzymamy klucze, będziemy podpisywać z lokatorami umowy najmu - informował Jerzy Wolski.   

Koszt budowy mieszkań w Potarzycy to blisko 12,7 mln zł, z czego około 2,5 mln zł stanowi grant przyznany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Pozyskała go gmina Jarocin w ramach programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa. Pozostałe środki na realizację zadania pochodzą z preferencyjnej pożyczki, udzielonej przez BGK.

Gmina przebuduje drogę do nowego osiedla mieszkań w Potarzycy

Ze względu na zły stan ulicy Noskowskiej, która prowadzi do miejscowej szkoły i przedszkola oraz do nowego osiedla, gmina Jarocin ogłosiła przetarg na jej przebudowę.

W ramach inwestycji oprócz nowej nawierzchni, wybudowane zostaną: ciąg pieszo-rowerowy, odwodnienie, oświetlenie LED oraz miejsca parkingowe.

Na wykonanie przebudowy gmina Jarocin pozyskała 1.805 tys. zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu #PolskiŁad.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy