Reklama

Trwają prace na oczyszczalni ścieków w Cielczy - nie ma dostępu do biur

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Gmina Jarocin

Trwają prace na oczyszczalni ścieków w Cielczy - nie ma dostępu do biur - Zdjęcie główne

Trwają prace na oczyszczalni ścieków w Cielczy - nie ma dostępu do biur | foto Fot. Gmina Jarocin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają prace na oczyszczalni ścieków w Cielczy. Uwaga! - nie ma dostępu do biur.

Reklama

W ramach inwestycji zamontowano instalację do odzysku fosforu z wód poosadowych, dzięki której mają być pozyskiwane surowce do produkcji nawozów.

Będą one między innymi przekazywane gminie Jarocin, która ma zamiar wykorzystywać produkty do nawożenia i utrzymania terenów zielonych.

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki podkreśla, że jest to „pionierska inwestycja, pierwsza tego typu w Polsce oraz jedna z niewielu w Europie”.

W związku z inwestycją czasowo nie ma dostępu do biur oczyszczalni. Szczegóły na dole. 

Trwa modernizacja oczyszczalni ścieków w Cielczy. Prace wznowione po roku

Przedsięwzięcie rozpoczęło się w czerwcu 2018 roku. Po ponad roku - w listopadzie 2019 roku, wykonawca zerwał jednak umowę, co wstrzymało prace [o tym więcej przeczytasz TUTAJ]. Sprawa zajeły się organy ścigania.

W tej sytuacji jarocińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podzieliło inwestycję na kilka etapów. W lipcu 2020 roku zostały wznowione roboty związane z jednym z najważniejszych etapów - montażem instalacji do odzysku fosforu z wód pościekowych. Wykonawcą była firma Krevox z Piaseczna koło Warszawy [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

Modernizacja oczyszczalni. Nagroda za innowacyjną inwestycję

W związku z modernizacją oczyszczalni ścieków w Cielczy gmina Jarocin zdobyła w 2018 roku prestiżową nagrodę podczas międzynarodowej konferencji WEX-Global 2018 w Lizbonie.

Wyróżnienie zostało nadane w kategorii „Finanse i Partnerstwo” za sposób finansowania inwestycji, dobór technologii i partnerów projektu innowacyjnego realizowanego przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Nagrodę odebrał burmistrz Jarocina Adam Pawlicki podczas Światowego Szczytu Gospodarki Cyrkulacyjnej w Portugalii.

Inwestycja w Cielczy z unijnym dofinansowaniem

Koszt modernizacji oczyszczalni ścieków w Cielczy oszacowany został na ponad 100 milionów złotych. Przedsięwzięcie jest jednym z sześciu zadań realizowanych w ramach dużego projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin”.

Łączna jego wartość to blisko 256 mln zł. Na wykonanie ogromnego zadania, PWiK w Jarocinie pozyskał dofinansowanie unijne w wysokości 128 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Do tej pory przebudowana i unowocześniona została Stacja Uzdatniania Wody w Stefanowie, najstarszy kanał przesyłowy w Jarocinie, nastąpiła wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej na os. Kopernika w Jarocinie oraz modernizacja SUW w Potarzycy.

W trakcie jest wymiana sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w śródmieściu Jarocina oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Cielczy. 

Inwestycja trwa. Chwilowo nie ma dostępu do biur

W związku z prowadzonymi pracami do końca października nie będzie możliwy dojazd pomieszczeń administracyjnych Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (PWiK), które znajdują się na terenie oczyszczalni ścieków w Cielczy.

„Prosimy o zachowanie ostrożności, ponieważ także dojście do biur będzie utrudnione. Dziękujemy za wyrozumiałość i za wszelkie niedogodności przepraszamy” - czytamy w komunikacie spółki PWiK.

Jak załatwić sprawę w PWiK w trakcie utrudnień? 

W związku z tym z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji można się skontaktować za pośrednictwem:
numerów telefonu

 • sekretariat - (62) 747-31-60,
 • laboratorium - (62)747-73-17,
 • centrala - (62)747-34-87,
 • informacja ogólna, umowy, iBOK - wew. 960,
 • faktury i rozliczenia klientów indywidualnych - wew. 487,
 • faktury i rozliczenia klientów instytucjonalnych - wew. 963,
 • windykacja - 962,
 • księgowość - wew. 964,
 • awarie, jakość wody, przetargi - wew. 444,
 • wymiany wodomierzy i podliczników - wew. 962,
 • odbiory techniczne, uzgodnienia, inwestycje - wew. 961,
 • kanalizacja deszczowa - wew. 962,
 • jednostka realizująca projekt - wew. 318,
E-maila: pwik@pwikjarocin.pl

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy