Reklama

Zmodernizowali kanał, którym płynie 3 miliony litrów ścieków na dobę

Opublikowano: czw, 4 lip 2019 16:55
Autor:

Zmodernizowali kanał, którym płynie 3 miliony litrów ścieków na dobę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

To jedno z sześciu zadań jarocińskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, których koszt został obliczony na blisko 250 milionów złotych. Do użytku oddany został zmodernizowany kanał przesyłowy, który biegnie pod ulicą Poznańską do oczyszczalni ścieków w Cielczy. Dlaczego musiał być gruntownie wyremontowany?

 

 

Projekt „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin”, którego koszt wynosi ćwierć miliarda złotych, obejmuje sześć zadań: modernizację i przebudowę dwóch stacji uzdatniania wody - w Stefanowie i Potarzycy, oczyszczalni ścieków w Cielczy, kanału przesyłowego w ulicy Poznańskiej w Jarocinie oraz wymianę sieci kanalizacyjno-wodociągowej na osiedlu Kopernika i w Śródmieściu.

 

 

 

Właśnie jedno z tych przedsięwzięć zostało zakończone i oddane oficjalnie do użytku. To zmodernizowany kanał przesyłowy w ulicy Poznańskiej. Odbiera on ścieki z południowo-zachodniej części gminy Jarocin oraz z gminy Jaraczewo i przesyła je do oczyszczalni ścieków w Cielczy.

 

 

 

Przebudowa kosztowała niecałe 6 milionów złotych. Jarociński PWiK, który jest właścicielem kanału, zapewnia:

 

 

„Inwestycja gwarantuje ciągły i bezawaryjny odbiór ścieków nie tylko z Jarocina, ale ze znacznej części naszej gminy. Obecnie natężenie przepływu sięga tu nawet 3 milionów litrów na dobę. Poza tym wyeliminowane zostaną awarie, które zdarzały się np. podczas dużych opadów deszczu, kiedy ścieki wylewały się przed oczyszczalnią lub w mieście, gdzie dochodziło do podtopień.”

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE