Reklama

Spółka Węglokoks podaje terminy dostawy tańszego węgla do gminy Jarocin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: J. Marcinkowski

Spółka Węglokoks podaje terminy dostawy tańszego węgla do gminy Jarocin - Zdjęcie główne

Spółka Węglokoks podaje terminy dostawy tańszego węgla do gminy Jarocin | foto J. Marcinkowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Węglokoks podaje terminy dostawy tańszego węgla do gminy Jarocin. W grudniu opał ma przyjechać cztery razy.

Reklama

Burmistrza Jarocina w poniedziałek - 12 grudnia, spotkał się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej. Poinformował na niej, że „sytuacja związana z dystrybucja rządowego węgla dla mieszkańców jest dramatyczna” [relację z konferencji prsowej znajdziesz TUTAJ].

Sytuacja związana ze sprzedażą tańszego węgla jest - zdaniem burmistrza Jarocina - dramatyczna

Do tej pory do urzędu miejskiego wpłynęło 2.200 wniosków o zakup tańszego opału. Pozytywnie zweryfikowanych zostało 1.500 na ponad 2.100 ton węgla, z czego około 1.100 osób wpłaciło już pieniądze. Dostawa dotarła do 250 spośród nich, a około 800 cały czas oczekuje na tańszy opał.

- Sytuację mamy dość dramatyczną, dlatego że nie dostarczamy opału w takiej ilości, jaka powinna być węgla dla mieszkańców. Tych, którzy już wpłacili pieniądze mogę poinformować, że niestety, mogą być niespodzianki i tego węgla na razie nie ma i prawdopodobnie dla większości nie będzie - poinformował burmistrz Adam Pawlicki.

Włodarz gminy zapowiedział, że w najbliższych dniach węgiel trafi do kolejnych około 250 osób. Będą to pierwsze osoby z listy oczekujących, tych, które wpłaciły pieniądze za opał na początku grudnia.

- Nie mamy jednak żadnej pewności, kiedy kolejne dostawy opału będą. My jesteśmy gotowi, mamy bazę, samochody czekają, pieniądze od mieszkańców są na koncie, a węgla nie ma i na razie nie będzie w takich ilościach, jakie mieszkańcy zgłosili. Jesteśmy sparaliżowani przez tą sytuację - stwierdził podczas konferencji prasowej burmistrz Jarocina.

Spółka Węglokoks podaje terminy kolejnych dostaw tańszego węgla dla gminy Jarocin

Dostawcą tańszego węgla dla gminy Jarocin jest spółka Węglokoks.

„Gmina Jarocin złożyła w sumie zapotrzebowanie na:  525 t groszku i 825 t orzecha. Zamówienia spływały do Weglokoks SA w 15 transzach, które sukcesywnie realizujemy” - informuje spółka.

Z kolei dyrektor wydziału rozwoju jarocińskiego urzędu miejskiego nieco koryguje te dane.

„Do tej pory zamówiliśmy: 750 ton groszku i 1.050 ton orzecha” - pisze Sebastian Walczak w mailu przesłanym do naszej redakcji.

Dalej Węglokoks podaje, że do tej pory wysłano do gminy Jarocin: 250 ton groszku i 250 ton orzecha. Pierwszą dostawę węgla gmina Jarocin otrzymała 24 listopada.

Do tej pory dostawy realizowane były ze składu w Ostrowie Wielkopolskim. Aktualnie Jarocin odbiera węgiel z Konina.

Spółka Węglokoks informuje, że ostatnia dostawa tańszego węgla do Jarocina miała miejsce we wtorek - 13 grudnia i podaje następne terminy dostaw:

  • 14 grudnia - 10 x 25 ton
  • 15 grudnia - 10 x 25 ton
  • 19 grudnia - 2 x 25 ton
O fałszywych sms-ach na zakup węgla od gminy - czytaj TUTAJ

Na naszym terenie dystrybucją, na podstawie umów z gminą, zajmują się:

  • Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Jarocinie i Mieszkowie,
  • Wikpol - Firma Handlowo-Usługowa Kamil Winiaszewski w Witaszycach.

Około połowy uprawnionych nie dostała do tej pory dodatku węglowego

Burmistrz Jarocina poinformował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, że sytuację pogarszają problemy z wypłatą dodatku węglowego.

- Około połowy uprawnionych nie dostała do tej pory pieniędzy w wysokości 3 tysięcy złotych, mimo że złożyli wnioski. Z tego, co wiem, część tych osób nie dostanie tego dodatku w tym roku - poinformował Adam Pawlicki. - Dlatego sytuacja jest dramatyczna, bo ludzie nie dostali dodatku, zapłacili za węgiel i tego węgla też nie dostali - alarmował włodarz gminy Jarocin.   Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy