Reklama

Jarocińscy radni zbierają się po pracowitych wakacjach. W programie 18 punktów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocińscy radni zbierają się po pracowitych wakacjach. W programie 18 punktów.

Reklama

Choć zwyczajowo radni mają wakacje i raczej nie obradują przez dwa letnie miesiące, to w tym roku Rada Miejska w Jarocinie właśnie w tym czasie miała szczególnie gorący i trudny okres.

Ważne i trudne decyzje Rady Miejskiej w Jarocinie

Otóż zbierała się aż kilka razy. A tematy trzech posiedzeń były szczególnie trudne i ważne - nie tylko dla samorządu, ale także mieszkańców.

Chodziło o zmiany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, które zakładały między innymi rozbudowę Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie (obecnie WCR) oraz budowę elektrociepłowni w Golinie.

Obie te inwestycje wzbudziły niepokój społeczny i spotkały się z ostrym sprzeciwem części mieszkańców - tak Jarocina, jak i Goliny [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

Tak przeciwnicy, jak i zwolennicy zmian w studium, w trakcie posiedzeń rady, przedstawiali swoje argumenty. W efekcie końcowym zmiany - większością głosów radnych z klubu Ziemia Jarocińska - zostały jednak uchwalone [o tym więcej przeczytasz TUTAJ].     

Rada Miejska w Jarocinie realizuje dalej plan posiedzeń 

Po tych pracowitych wakacjach, jarocińscy radni realizują dalej plan posiedzeń przygotowany przez przewodniczącą Karolinę Wielińską - Kuś.

Zgodnie z nim, szefowa rady zwołała kolejne obrady. Tym razem, w programie znalazło się 18 punktów.

Poza stałymi pozycjami, takimi jak interpelacje i zapytania radnych, informacja przewodniczącej rady o działaniach w okresie między sesjami i sprawozdanie z działalności burmistrza Jarocina w tym samym okresie, radni mają zająć się 10 projektami uchwał.

Wśród nich są zmiany w tegorocznym budżecie gminy oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Jarocin na lata 2022-2041. 

Rada Miejska w Jarocinie zdecyduje, co zrobić ze skargą na działalność burmistrza

Poza tym, w trakcie posiedzenia omawiane i głosowane będą projekty uchwał w sprawie:

  • ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagoga, pedagoga specjalnego, psychologa, logopedy, terapeuty pedagogicznego i doradcy zawodowego oraz wymiaru godzin zajęć nauczycieli przedszkoli pracujących z grupami obejmującymi dzieci 6-letnie oraz dzieci młodsze w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez gminę Jarocin,
  • uchwalenia „Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Jarocin na lata 2022-2025 z perspektywą na lata 2026-2029” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko,
  • ustalenia zwolnień i ulg w opłatach za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym w zakresie zadania o charakterze użyteczności publicznej w gminnych przewozach pasażerskich,
  • ustalenia cen urzędowych za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym w zakresie zadania o charakterze użyteczności publicznej w gminnych przewozach pasażerskich oraz wysokości opłat dodatkowych związanych z tym przewozem,
  • nadania nazwy ulicy w miejscowości Jarocin,
  • wyrażenia zgody na wniesienie do spółki pod firmą Energia Jarocin Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością majątku stanowiącego nieruchomość położoną w Golinie w rejonie ul. H. Moszczeńskiej,
  • rozpatrzenia skargi Pana A.W. na działalność Burmistrza Jarocina,
  • realizacji obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej - projekt uchwały wniesiony przez Klub Radnych „Dialog i Zaufanie”.
Posiedzenie tradycyjnie zakończy się odpowiedziami na interpelacje radnych oraz wolnymi głosmi i wnioskami.

Rada Miejska w Jarocinie zbiera się na LXXI sesji w czwartek - 25 sierpnia, początek obrad o godzinie 9.00 w systemie hybrydowym - w sali konferencyjnej spółki Jarocin Sport (aquapark 1 piętro, ul. Sportowa 6) oraz online.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy