Reklama

Ostra wymiana zdań na posiedzeniu Rady Miejskiej w Jarocinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał biura rady

Ostra wymiana zdań na posiedzeniu Rady Miejskiej w Jarocinie - Zdjęcie główne

Ostra wymiana zdań posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie (na zdjęciu od prawej radna Dorota Czechak i radny Tomasz Klauza) | foto Materiał biura rady

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostra wymiana zdań na posiedzeniu Rady Miejskiej w Jarocinie.

Reklama

Pod koniec września odbyło się posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie. Były to pierwsze obrady w trybie zwyczajnym, które prowadziła nowa przewodnicząca Karolina Wielińska - Kuś.

Ostra wymiana zdań. Przewodnicząca chciała zdyscyplinować radnych

Przebieg - zwłaszcza na początku - pokazał, że szefowa rady wzięła sobie głęboko do serca utrzymanie w ryzach radnych, którzy zazwyczaj rozpędzają się w dyskusji, poruszając niezliczoną ilość wątków pobocznych.

Choć Karolina Wielińska - Kuś ma doświadczenie w pracy z grupą nie zawsze grzecznych przedszkolaków - pracuje w przedszkolu w Mieszkowie, to emocje wzięły górę i padło kilka ostrych sformułowań, zwłaszcza w czasie dyskusji z radną Dorotą Czechak.

Ostra wymiana zdań posiedzenie Rady. "Pani radna notorycznie nie przestrzega zasad"

Oto fragment wymiany zdań między przewodniczącą a radnymi. Niewtajemnczonym przypominamy, że przewodnicząca w może w każdej chwili wyłączyć mikrofon poszczególnym radnym: 

Radna Dorota Czechak: - Prosiłam o głos.
Przewodnicząca Karolina Wielińska. - Kuś: - Pani Doroto, nie udzielam pani głosu. Jestem tutaj od tego, żeby pilnować porządku. Mamy teraz punkt interpelacje radnych, a nie wolne głowy i wnioski.
Radny Jerzy Walczak: - Piaskownica pani przewodnicząca, piaskownica.
Radna Dorota Czechak: - Jest pan wiceburmistrz, chciałabym spytać o jedną sprawę.
Przewodnicząca Karolina Wielińska - Kuś: - Przepraszam pani Doroto, nie udzieliłam pani głosu.
Radna Dorota Czechak: - Powiedział pan… (do wiceburmistrza Bartosza Walczaka)
Przewodnicząca Karolina Wielińska - Kuś: - Pani Doroto! Ja będą panią tak wyłączać co chwilę. Ja panią przywołuję do porządku, nie udzieliłam pani głosu! Mamy statut, a pani radna notorycznie nie przestrzega zasad panujących tutaj na sali. Proszę o kulturę.
Radna Dorota Czechak: - Kultura powinna obowiązywać z każdej strony. Przedszkole, pani przewodnicząca, przedszkole.    
Przewodnicząca Karolina Wielińska - Kuś: -  Ja swoich dzieci nie muszę tak uciszać, jak państwa.
Radny Rajmund Banaszyński: - Myślałam, że jakieś opamiętanie nastąpi, a tego opamiętania nie ma. W związku z czym szanowni państwo składam wniosek formalny o przejście do kolejnego punktu. Natomiast państwo radni, jeżeli chcecie kolejne pytania zadawać, jest punkt wolne głosy i wnioski, możecie w tym punkcie wszelkie pytania i uwagi zgłaszać.
Przewodnicząca Karolina Wielińska - Kuś: - Wniosek formalny o zakończenie dyskusji został przegłosowany, przechodzimy do kolejnego punktu programu.

Dalszy przebieg sesji był już spokojniejszy.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy