Adam Pawlicki, urodzony 3 lipca 1965 roku, ma dokładnie 56 lat. Przez moment był nauczycielem wychowania fizycznego, między innymi w szkole w Wilkowyi. Większość dorosłego życia związany jest z jarocińskim samorządem. W 1998 roku, jako prywatny przedsiębiorca, został wybrany radnym. Był rajcą opozycyjnym, który wówczas nie szczędził krytyki władzom miasta wywodzącym się z koalicji SLD-PSL, w tym ówczesnemu burmistrzowi Marianowi Michalakowi.
Cztery lata później, w 2002 roku, Pawlicki w pierwszych bezpośrednich wyborach burmistrza, pokona tego ostatniego. Od tego czasu Adam Pawlicki z małą przerwą, rządzi gminą Jarocin. Co ciekawe w 2014 roku i 2018 wygrał wybory w pierwszej turze. Zgodnie z nowymi uwarunkowaniami, może wystartować jeszcze na jedną kadencję.
Zwolennicy samorządowej polityki Pawlickiego zwracają uwagę szczególnie na rozwój infrastrukturalny miasta (nowe drogi, ronda, łączniki, przebudowa osiedli, a także powstanie Spichlerza Polskiego Rocka czy Kamienicy Kultury), doceniane są wysiłki rewitalizacyjne, a także swoisty boom budowlany, który zapoczątkował realizowany od kilku lat program budowy mieszkań czynszowych.
Pawlicki jest członkiem i przedstawicielem na teren kaliski partii Porozumienie Jarosława Gowina. Na początku swojej kariery samorządowej należał do SKL-u. Po drodze nie ukrywał też sympatii dla ruchu Kukiz15. W ostatnich wyborach prezydenckich opowiedział się po stronie Andrzeja Dudy. Pawlicki rządzi miastem wspólnie z większościowym klubem radnych Ziemia Jarocińska. Sam szefuje stowarzyszeniu o tej samej nazwie.
Kilka lat temu napisał książkę "Skazany za sukces Jarocina". Prywatnie Pawlicki jest ojcem czterech córek. Niedawno znów zamieszkał w rodzinnych stronach pod Jarocinem. Posiada kilkudziesięciohektarowe gospodarstwo rolne. Ostatnio zdradził też swoje pasje kulinarne, w których nierzadko wykorzystuje tradycyjne przepisy odziedziczone po babci.
W czerwcu 2021 roku Pawlicki zostal wybrany do władz Porozumienia Jarosława Gowina.
Jak oceniacie rządy Adama Pawlickiego? Czego mu życzycie na kanwie samorządowej? Czego byście oczekiwali?
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.