Klub Społeczny "Jarocino" działa w Jarocinie od 17 września 2017 roku. Miejscem zebrań jest salka w budynku przy ul. Wiślanej. Jego członkowie spotykają się co środę. W ramach klubu organizowane są m.in. rajdy rowerowe, wycieczki, zabawy taneczne z różnych okazji, przedstawienia teatralne. Co roku jest też okazja, aby spotkać się na opłatku. Już od samego początku dzięki pasjonatom śpiewu utworzył się chór, który nosi również nazwę "Jarocino".
Klub współpracuje m.in. z Niepublicznym Przedszkolem "Poziomka", które mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. Seniorzy wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Ługów i Ciświcy zorganizowali pod koniec 2021 roku w Kamienicy Kultury spotkanie poświęcone historii tej części Jarocina. Wtedy też po raz pierwszy wspólnie wystąpili. Nic więc dziwnego, że obie grupy połączyły siły również przy okazji jubileuszu 5-lecia działalności "Jarocino", które odbyło się we wrześniu 2022 roku.
W zeszłym roku członkowie przygotowali inscenizację wesela w starym stylu, z przyśpiewakami i oczepinami, na którym - równie dobrze jak aktorzy - bawiła się także widownia, czyli członkowie wszystkich klubów społecznych działających na terenie gminy Jarocin.
Obecnie na naszym terenie działalność prowadzą następujące kluby:
- "Mieszko" z Mieszkowa
- "Jarocino" z Jarocina
- "Witaszyce Razem" z Witaszyc
- "Sami Swoi" z Goliny
- "Nasz Fyrtel" z Cielczy
- "Vigor" z Łuszczanowa
- "Wilki" z Wilkowyi
Burmistrz Urszula Wyremblewska-Korzyniewska zaśpiewała jedną z piosenek o Jarocinie
W trakcie koncertu wykonywano głównie teksty napisane przez Zofię Tołstołucką, szefową "Jarocino", które zostały wydane drukiem przez Centrum Usług Społecznych w Jarocinie. Broszurę, w której znalazło się 36 piosenek i trzy wiersze, otrzymali wszyscy widzowie i zaproszeni goście.Jedna z uczestniczek - Halina Kaczor z "Zawsze Młodzi" - wykonała piosenkę o Jarocinie zaczynającą się od słów: "Gdy wpadam z podróży w ramiona twych lip...", napisaną przez Edwarda Górę, wieloletniego profesora jarocińskiego liceum ogólnokształcącego, w aranżacji Stefana Zasadzkiego. Niektóre z klubów, tak jak np. "Mieszko" z Mieszkowa przedstawiło na festiwalu własną kompozycję na nutę popularnej "Stokrotki", w której opisywali swoją miejscowość. Niespodzianką dla wszystkich był występ burmistrz Urszuli Wyremblewskiej-Korzyniewskiej [ZOBACZ TUTAJ].
Impreza ma charakter przeglądu, a nie konkursowy, dlatego na zakończenie szefowie wszystkich klubów i zespołów, jak również zaproszeni goście, otrzymali pamiątkowe statuetki wykonane przez Eugeniusza Banaszaka, członka "Jarocino", a do tego malarza i rzeźbiarza. Jego dzieła ozdabiają również siedzibę klubu przy ul. Wiślanej. Podziękowania otrzymał też Jacek Koszalik, którego fotografie były wyświetlane na ekranie w czasie występów. Przy tej okazji mozna było również nabyć magnesy z zabytkami naszego miasta i okolic. Organizatorzy, jak również Igor Armon, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Jarocinie, pod którego opieką działają wszystkie kluby społeczne, wyrazili ze sceny nadzieję na to, że Festiwal Piosenek o Jarocinie stanie się imprezą cykliczną. Okazją do rozmów i integracji był poczęstunek przygotowany w holu JOK-u.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.