Reklama

5. rocznica działalności Klubu Społecznego "Jarocino" w Jarocinie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Klub Społeczny "Jarocino" obchodził 5. rocznicę działalności. Najpierw na koncercie w Jarocińskim Ośrodku Kuiltury, a później na zabawie w Witaszycach.

Reklama

Klub Społeczny "Jarocino" działa w Jarocinie od 17 września 2017 roku. Miejscem spotkań jest salka w budynku przy ul.Wiślanej. Jego członkowie spotykają się co środę. W ramach klubu organizowane są m.in. rajdy rowerowe, wycieczki, zabawy taneczne z różnych okazji, przedstawienia  teatralne. Co roku jest też okazja, aby spotkać się na opłatku. Już od samego początku dzięki pasjonatom śpiewu utworzył się chór, który nosi również nazwę "Jarocino". Kilka miesięcy temu zespół otrzymał swoje pierwsze, jednakowe stroje. Klub współpracuje z Niepublicznym Przedszkolem "Poziomka", które mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie. Seniorzy wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Ługów i Ciświcy zorganizowali pod koniec zeszłego roku w Kamienicy Kultury spotkanie poświęcone historii tej części Jarocina. Wtedy też po raz pierwszy wspólnie wystąpili. Nic więc dziwnego, że obie grupy połączyły siły również przy okazji jubileuszu 5-lecia działalności "Jarocino". W scenografii, która na tę okazję została przygotowana w Jarocińskim Ośrodku Kultury uwagę zwracał ozdobny płotek wykonany przez członka klubu Eugeniusza Banaszaka, malarza i rzeźbiarza. Na co dzień zdobi on siedzibę przy ul. Wiślanej. O tym, że wśród klubowiczów jest wiele utalentowanych osób można się było przekonać na rocznicowej wystawie. 

5. rocznica działalności Klubu Społecznego "Jarocino" w Jarocinie

Świętowanie 5-lecia składało się z dwóch części. Pierwszą był koncert w JOK-u. Oprócz zespołu "Jarocino", który wykonał m.in. piosenki napisane przez szefową klubu - Zofię Tołstołucką oraz przedszkolaków, wystąpiła również Baba Jaga z Cielczy, która przyjechała do Jarocina z czesanymi przez siebie kurami. W trakcie była też okazja do złożenia życzeń przez zaproszonych gości. O jubilatach pamiętały m.in. władze gminne, powiatowe, dyrekcja "Poziomki", Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin oraz Centrum Usług Społecznych w Jarocinie, zarząd rejonowy Polskiego Związku Emerytów i Inwalidów oraz koła nr 5 PZERiI w Jarocinie. Zarówno przewodnicząca związku emerytów Halina Florczyk, jak i przewodniczący "piątki" Jan Krakowiak śpiewają również w zespole "Jarocino".  Kolejkę z gratulacjami zamknął były przewodniczący osiedla Ługi i najmłodszy członek - Michał Kaczmarek, a obecnie prezes spółki Energia Jarocin. Wspomniał, że początki były trudne, bo na spotkania przychodziło zaledwie kilka osób. Członkowie klubu złożyli podziękowania za ogromne zaangażowanie swojej szefowej - Zofii Tołstołuckiej. Na koniec tej części świętowania był urodzinowy tort. W obu cześciach jubileuszu uczestniczyły też delegacje z innych Klubów Społecznych działających na terenie gminy: "Sami Swoi" z Goliny, "Mieszko" z Mieszkowa, "Vigor" z Łuszczanowa i "Witaszyce razem" z Witaszyc. Panowie z ostatniego z nich dali prawdziwy popis muzyczny w czasie zabawy, która rozpoczęła się po południu w restauracji "Podmiejska". Tego sobotniego wieczoru było dużo okazji do śpiewu i tańca. Seniorzy pokazali, że naprawdę potrafią się bawić.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.      

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy