Reklama

Zastępca dyrektora do spraw pielęgniarstwa w jarocińskim szpitalu zrezygnowała ze stanowiska

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Zastępca dyrektora do spraw pielęgniarstwa w jarocińskim szpitalu zrezygnowała ze stanowiska - Zdjęcie główne

Zastępczyni dyrektora do spraw pielęgniarstwa w jarocińskim szpitalu zrezygnowała ze stanowiska | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zastępca dyrektora do spraw pielęgniarstwa w szpitalu w Jarocinie Maria Walczak zrezygnowała ze stanowiska. Jest już następczyni.

Reklama

Na początku 2021 roku prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie Henryk Szymczak poinformował, że nie przedłużył umowy na pełnienie funkcji zastępcy dyrektora ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego (przełożonej pielęgniarek - przyp. red.) z Wandą Olesińską, która zajmowała stanowisko przez 3,5 roku [wiecej na ten temat czytaj TUTAJ].

Przełożona pielęgniarek w jarocińskim szpitalu tylko tymczasowo

Wówczas jej obowiązki przejęła pielęgniarka oddziałowa z oddziału dziecięcego Maria Walczak, która pełniła obie funkcje jednocześnie.

- Od samego początku było wiadomo, że jest to raczej rozwiązanie tymczasowe - stwierdza dr n. med. Włodzimierz Budzyński, dyrektor do spraw medycznych jarocińskiej lecznicy.

Teraz to się potwierdziło. Maria Walczak złożyła bowiem rezygnację ze stanowiska zastępcy dyrektora ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego. Nadal pozostaje przełożoną pielęgniarek oddziału dziecięcego. 

Przełożona pielęgniarek w jarocińskim szpitalu zna środowisko

Od 1 września zastępcą dyrektora ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego w jarocińskim szpitalu jest Ewa Nadobna, wieloletnia pracownica lecznicy i pielęgniarka oddziałowa anestezjologii i intensywnej terapii oraz Szpitalny Koordynator Transplantacyjny.

Po objęciu funkcji Ewa Nadobna pozostaje Szpitalnym Koordynatorem Transplantacyjnym, ale zrezygnowała z szefowania pielęgniarkom na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Zastąpiła ją Urszula Idziaszek.

Prezes Henryk Szymczak tak uzasadnia zmianę na stanowisku wicedyrektora.

- Pani Ewa jest doświadczoną osobą, przygotowaną od strony merytorycznej i organizacyjnej. Poza tym zna środowisko. Potrzebuję takiej osoby, ponieważ mamy do wykonania ważne zadania, chociażby ze względu na problemy płacowe ze strony pielęgniarek i położnych - argumentuje szef szpitala.

Prezes jarocińskiego szpitala „liczy na panią Ewę”

Henryk Szymczak nie ukrywa, że rozważał zatrudnienie na stanowisko zastępcy dyrektora ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego osoby z zewnątrz.

- Doszedłem jednak do wniosku, że nie możemy sobie na to pozwolić, żeby taka osoba zapoznała się dopiero z personelem i z problemami, które mamy. My musimy działać. Dlatego liczę na panią Ewę - podkreśla Henryk Szymczak. 

Kontrakt z Ewą Nadobną na pełnienie funkcji zastępcy dyrektora ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego został podpisany na 3 lata.

Zmiana na stanowisku przełożonej pielęgniarek jedną z pierwszych

Prezes jarocińskiego szpitala zapowiada, że zmiana na stanowisku przełożonej pielęgniarek jest jedną z pierwszych.

- Będą następne, między innymi na stanowisku głównej księgowej. Ale o tym nie chciałbym na razie mówić - zaznacza Henryk Szymczak.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Romana Hypki, która od lat pełni funkcję głównej księgowej jarocińskiej lecznicy, złożyła rezygnację i będzie pracowała tylko do końca października.

Prezes szpitala prawdopodobnie ma już osobę, która ją zastąpi. 

 

O kolejnych zmiana w jarocińskim szopitalu będziemy informować na bieżąco.

Jak oceniacie decyzje prezesa szpitala Henryka Szymczaka i sytuację jarocińskiej lecznicy - piszcie w komentarzach.  

CZYTAJ TAKŻE:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy