Reklama

Jest decyzja prezesa w sprawie opiekunek medycznych. Związkowcy wywiesili banery na budynku jarocińskiego pogotowia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 21 cze 2022 12:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niezadowolenie pracowników jarocińskiego szpitala przybiera na sile. Na budynku jarocińskiego pogotowia pojawiły się flagi związkowe i baner.

Reklama

 Tak napiętej sytuacji pomiędzy pracownikami jarocińskiego szpitala a zarządem spółki już dawano nie było. Dokładnie pięć lat temu o ratownikach medycznych z naszego szpitala usłyszała cała Polska. Kiedy nie mogli dojść z byłym już prezesem Leszkiem Mazurkiem w sprawie podwyżek złożyli wypowiedzenia z pracy, oflagowali budynek, a na koniec wyszli na ulicę. Ich manifestacje wsparli ratownicy medyczni z całego kraju.

Związkowcy wywiesili banery na budynku jarocińskiego pogotowia

Teraz na budynku pogotowia znów wywieszono czarne flagi związkowe i baner z hasłem: „Precz łapy od naszej wypłaty…” Transparent wywiesili związkowcy.


 - Nasza akcja ma związek z tym co zaproponował prezes szpitala, aby w ramach oszczędności pracownikom zabrać dodatki stażowe i nagrody jubileuszowe -  mówi Kamil Rudnicki, przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych Południowej Wielkopolski koło Jarocin.

Jarociński szpital jest w trudnej sytuacji ekonomicznej. Konieczny jest plan restrukturyzacji, który zakłada zwolnienia opiekunek medycznych i pozbawiania pozostałych pracowników dodatków stażowych i nagród jubileuszowych. Zapowiedziami szefa szpitala są oburzeni pracownicy. Żaden z związków zawodowych działających w szpitalu nie wyraził zgody na zmianę regulaminu wynagradzania.  

        
 - Jako szpital od kilku lat generujemy bardzo duże koszty. Pomimo naszych intensywnych działań nie udaje nam się zwiększyć przychodów. W wyniku niebilansowania powstają zobowiązania wymagalne. Jeżeli termin płatności jest przekroczony, to firmy nie chcą nam dostarczyć towaru i zaczyna być problem z zaopatrzeniem szpitala, odzywają się komornicy, bo niektórym dostawcom nie płacimy ponad pół roku. Tylko dzięki pomocy samorządu powiatowego  staramy się te zobowiązania niwelować – tłumaczył w ubiegłym tygodniu Henryk Szymczak, prezes szpitala na posiedzeniu Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu w Jarocinie.  

 Jest decyzja prezesa w sprawie opiekunek medycznych jarocińskiego szpitala 


Podał, że za cztery miesiące tego roku szpital ma 2,4 miliona złotych strat, a w ubiegłym roku wyniosły one 4,3 mln zł. Podkreślił, że 72 procent kosztów w spółce stanowią wynagrodzenia. Radny Stanisław Martuzalski zaproponował, aby przegłosować wniosek, w którym powiat zagwarantuje pomoc finansową dla szpitala. Z kolei radna Marta Bierła, przewodnicząca komisji, a na co dzień pielęgniarka w  dodała, aby pozostawić obecną ilość zatrudnionych opiekunek. 6 radnych opowiedziało się za wnioskiem. W głosowaniu nie wzięli udziału Agnieszka Borkiewicz, Lidia Czechak, Mateusz Walczak.

Czy opiekunki zachowają miejsca pracy?


-  Jeżeli radni, samorząd powiatowy, który jest właścicielem szpitala uważają, że opiekunki powinny być, to ja nie chcę komentować sprawy – powiedział prezes szpitala Henryk Szymczak w wypowiedzi dla portalu jarocinska.pl.


A co z tymi opiekunkami, które już otrzymały wypowiedzenia?

- Myślę, że wycofam te wypowiedzenia – mówił prezes szpitala przed długim weekendem.  


 Opiekunki medyczne ze szpitala poinformowały dzisiaj portal, że prezes lecznicy unieważnił wypowiedzenia. 

      
 Będziemy wracali do tematu.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy