Reklama

Trwa budowa przedszkola i sali gimnastycznej w Siedleminie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa budowa przedszkola i sali gimnastycznej w Siedleminie.

Reklama

- Uczniowie bardzo czekają na nową salę gimnastyczną, ponieważ teraz w ogóle nie mają warunków - ćwiczą na korytarzu szkolnym lub w sali wiejskiej - stwierdza Izabela Woś, dyrektor Zespołu Szkół w Siedleminie.

Przedszkole w tej miejscowości też boryka się z brakiem miejsca.

Burmistrz o budowie przedszkola i sali gimnastycznej w Siedleminie: „Dopięliśmy swego”

Sytuacja ma się jednak wkrótce zmienić, ponieważ ruszyła budowa bardzo oczekiwanych przez mieszkańców obiektów - nowego przedszkola i sali gimnastycznej w Siedleminie.

- Dopięliśmy swego i realizujemy tę obietnicę, którą złożyliśmy - mówi burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

I dodaje:

- Tak, jak zawsze mówię - obiecać mniej, zrobić więcej. W tym przypadku wybudujemy nie tylko przedszkole, ale również salę gimnastyczną.

Budowa przedszkola i sali gimnastycznej w Siedleminie

Do przedszkola w Siedleminie uczęszcza 75 dzieci.

- Budowa nowego obiektu przede wszystkim odciąży szkołę, ponieważ aktualnie przedszkolaki mają sale w dużych, 60-metrowych pomieszczeniach, które można będzie dużo lepiej wykorzystać np. na pracownię fizyczną - wyjaśnia Izabela Woś, dyrektor Zespołu Szkół w Siedleminie. - Jeśli będzie większe zainteresowanie i więcej chętnych dzieci do nowego przedszkola, „zerówka” mogłaby zostać w budynku szkoły. Dzięki temu byłoby więcej miejsca dla młodszych grup w przedszkolu - dodaje.

Na zmiany i nowy obiekt czekają także uczniowie z siedlemińskiej podstawówki.

- Teraz w ogóle nie mają warunków - ćwiczą na korytarzu szkolnym lub w sali wiejskiej. Ponadto od przyszłego roku wchodzą nowe przepisy i na przykład schody, które są w szkole, według nowych rozporządzeń, będą nieprzystosowane do dzieci przedszkolnych, a sale przedszkolne aktualnie są właśnie na piętrze. Szkoła musiałaby ponieść bardzo duże koszty, aby dostosować się do nowych wymagań - podkreśla dyrektor placówki w Siedleminie.

Budowa przedszkola i sali gimnastycznej w Siedleminie - w tym roku stan surowy

Pierwszy etap inwestycji, który ma zostać zrealizowany do połowy grudnia tego roku, obejmować będzie budowę przedszkola i sali gimnastycznej w stanie surowym. Zadanie zostanie dokończone w 2023 roku.

Parter budynku będzie pełnił funkcję przedszkola. Placówka będzie przeznaczona dla trzech grup po 25 dzieci.

Na piętrze znajdować się będzie sala gimnastyczna wraz z szatniami, sanitariatami, pomieszczeniem trenera i pomieszczeniem technicznym.

Sala o wymiarach 25,54 x 13,45 przystosowana będzie do rozgrywek w koszykówkę, piłkę ręczną i siatkówkę.

Koszt inwestycji szacowany jest na 2.181.500 zł.

W ostatnim czasie nowe przedszkole zostało wybudowane w Witaszyacach [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. Natomiast rozbudowa placówki i utworzenie oddziału żłobkowego planowane jest w Mieszkowie [więcej szczegółów TUTAJ]

CZYTAJ TAKŻE:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy